У НСТУ та Аласанії відбуваються обшуки (ДОПОВНЕНО)

У НСТУ та Аласанії відбуваються обшуки (ДОПОВНЕНО)

09:51,
30 Серпня 2019
13131

У НСТУ та Аласанії відбуваються обшуки (ДОПОВНЕНО)

09:51,
30 Серпня 2019
13131
У НСТУ та Аласанії відбуваються обшуки (ДОПОВНЕНО)
У НСТУ та Аласанії відбуваються обшуки (ДОПОВНЕНО)
Державне бюро розслідувань у супроводі співробітників Служби безпеки України проводить обшуки в Національній суспільній телерадіокомпанії України та вдома в кількох її співробітників.

Цю інформацію «Детектору медіа» підтвердила речниця СБУ Олена Гітлянська.

Обшуки відбуваються за шістьма адресами. З власних джерел «Детектору медіа» стало відомо, що обшуки відбуваються в тому числі вдома в голови правління НСТУ Зураба Аласанії. Пан Аласанія наразі не відповідає на телефонні дзвінки.

З власних джерел «Детектору медіа» також відомо, що раніше ДБР проводило розслідування справ про можливі розтрати коштів НСТУ.

Колишній виконавчий директор НСТУ Олександр Лієв сказав «Детектору медіа», що йому нічого не відомо про обшуки та кримінальне провадження, яке розслідує ДБР. За його словами, є старе кримінальне провадження, відкрите за заявою одного з народних депутатів з групи «Відродження». «Воно не закрите, але це повний брєд, воно висмоктане з пальця. Він скаржився, наприклад, що ми закупили техніку за завищеними цінами. Але все відбувалося за тендерами через Prozorro», - сказав пан Лієв.

Про обшуки в офісі НСТУ також повідомляє «Громадське». Відповідальний за безпеку в НСТУ Володимира Проценко повідомив «Громадському», що в офіс НСТУ прийшли люди, які не представилися і не надали ухвали суду з дозволом на проведення слідчих дій. За його словами, люди прийшли в один з офісів бухгалтерії й намагаються витіснити працівників, нічого не пояснюючи. 

У ДБР пояснили, що слідчі дії санкціоновані судом і проводяться в рамках досудового розслідування кримінального провадження щодо можливих протиправних дій службових осіб ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України», а саме зловживання службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших фізичних або юридичних осіб.

Пізніше Зураб Аласанія розповів, що слідчі ДБР мали ухвалу суду на вилучення паперів та електронних носіїв і забрали копії робочих документів. За його словами, у НСТУ також вилучають документи. Запит стосується казначейства, всього руху фінансів.

З однієї з відкритих ухвал у судовому реєстрі також стало відомо, що обшук в НСТУ проводять через закупівлю аудіовізуального обладнання на 15 млн грн. ДБР у квітні 2019 року зареєструвало справу про зловживання службовим становищем, в рамках якої перевіряється, чи був фіктивним договір поставки обладнання.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
Фото: prm.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду