«Ранок на Суспільному»: якісні інгредієнти, але не без помилок

«Ранок на Суспільному»: якісні інгредієнти, але не без помилок

12:43,
24 Липня 2020
13336

«Ранок на Суспільному»: якісні інгредієнти, але не без помилок

12:43,
24 Липня 2020
13336
«Ранок на Суспільному»: якісні інгредієнти, але не без помилок
«Ранок на Суспільному»: якісні інгредієнти, але не без помилок
Місцями трохи кострубато, але динамічно й харизматично: ранкове шоу на Суспільному справляє враження проєкту, в якого є майбутнє. Варто лише постаратися трохи більше.

15 липня в етер вийшов перший випуск «Ранку на Суспільному». Проєкт керівництво НСТУ позиціонує як міжрегіональне інформаційно-пізнавальне токшоу, до виробництва якого активно залучають представників усіх філій компанії. За словами шефредакторки Наталки Волянюк, глядачі «Ранку на Суспільному» зможуть «дізнатися і зрозуміти щось нове, підвищити свій рівень, але весело, спокійно, без тиску і “жахалок”, без скандалів».

Перегляд перших випусків шоу показує: стратегія творчої команди — правильна. Проте, на шляху до її втілення варто оперативно вчитися на власних помилках, щоби презентувати глядачам дійсно якісний телевізійний продукт.

Премєра 15 липня

Перше, візуальне враження від свіжого проєкту Суспільного — позитивне. Симпатична студія, ведучі, котрі не викликають відрази, яскрава (традиційна для багатьох ранкових шоу — з домінуючим жовтим) кольорова гамма оформлення. Загалом, речі, що сприяють гарному початку дня для любителів телешоу з самого ранку.

За задумом авторів «Ранку на Суспільному», перша година токшоу (від 6:30 до 7:30) — більш інформаційна, тоді як решта етерного часу віддана розважальним рубрикам. Тож, увімкнувши прем’єрний випуск на старті, глядачі мали змогу дізнатися про перебіг коронавірусної пандемії, скасування через це щорічного Сорочинського ярмарку, що традиційно проводиться на Полтавщині, та інші новини з регіонів України. Доречний підхід, враховуючи, що «Ранок» виходить на всіх регіональних каналах Суспільного.

Окремо варто сказати і про ведучих. Ольга Топольницька та Олесь Гарджук активно допомагають глядачеві (а подекуди й самим собі) прокинутися, динамічно підтримуючи розмову між сюжетами та включеннями регіональних кореспондентів. Єдине, чого бракує, у порівнянні з іншими аналогічними шоу — переміщення телевізійників студією задля ще більш «живої» телекартинки. Натомість пара ведучих весь час етеру сидить, інколи до неї долучаються запрошені експерти. Можливо, це пояснюється тим, що цільовою авдиторією програми, за словами виконавчого продюсера Центральної філії Володимира Ладижця, є чоловіки віком 45+ та жінки 55+, яким зайва динаміка не потрібна.

Загалом, теми, підняті у випуску, відповідають концепції «дізнатися про нове, але без відвертого трешу та скандалів». Упродовж стартового випуску «Ранку на Суспільному» ведучі та кореспонденти згадували, зокрема, про те, як зірки замінили походи до спортзалів домашніми тренуваннями, про стан одеських пляжів, розповідали, як приготувати смачну каву. Одним словом, стандартний «джентльменський» набір для шоу, що має на меті з самого ранку налаштувати глядача на позитивний лад.

Подобається в концепції нового проєкту й те, що, за задумом творчої команди, 70% контенту мають виробляти саме регіональні філії. Тут «Ранок на Суспільному» вигідно відрізняється від «близнюків» з інших телеканалів, де частіше демонструють інформацію без географічної прив’язки або ж «києвоцентричний» контент.

Та не обійшлося й без дивних нюансів. Наприклад, сім сюжетів стартового випуску в «Ранку» повторили по два рази. Попри те, що самі матеріали були цікавими, у глядача, який увімкнув «Суспільне» о 6:30 і не перемикав до 9-ї, могло скластися враження повного «дежавю».

Другий випуск 16 липня

Зі старту випуск знов обіцяв рівень, не гірший, ніж у «братів» з інших телеканалів. Ведучі анонсували сюжет про результати впровадження відеофіксації перевищення швидкості, новини науки, історії з життя видатних спортсменів (нині в етер вийшов сюжет про українську зірку боксу Аліну Шатернікову) тощо.

Враховуючи, що саме цього дня, 30 років тому, ухвалили Декларацію про державний суверенітет України, першим із запрошених до студії спікерів (щовипуску таких гостей — по двоє) став очільник Українського інституту національної пам’яті. Якого ведуча Ольга Топольницька чи то від хвилювання, чи від незнання представила як Антон ДробовИч. Пізніше колега ведучої Олесь Гарджук виправився за обох, вживаючи правильний наголос у прізвищі гостя.

Це, до слова, був не єдиний ляп від ведучої. Пізніше пані Топольницька вжила конструкцію «заступник міністра внутрішніх справ Антон Аваков». Хоча невдовзі виправилася, наголосивши, що мала на увазі саме очільника відомства. Третю неточність колега Олеся Гарджука допустила, анонсуючи сюжет про дитячу аніматорку, коли згадала про «послуги професійного аматора» (потому Ольгу відразу ж виправив співведучий). Зрештою, у прямому етері, як показує практика, і не таке трапляється.

Загалом, запрошення до річниці ухвалення документу про суверенітет саме Антона Дробовича було доречним: гість розмірковував, коли і за яких обставин українці можуть позбутися ностальгії за СРСР, тоді як регіональні кореспонденти під час включень розповідали, де в їхніх регіонах ще залишилися символи радянської епохи.

У другому випуску «Ранку на Суспільному» глядачі побачили й іншу сюжетну концепцію: в етер вийшло 19 матеріалів, лише один з яких повторили двічі. Та й то випадково, адже в підводці перед відео ведучі говорили про мурали, а після того на екран вивели стартовий сюжет випуску про відеофіксацію порушень ПДР. Щоправда, ведучі ніяк не прокоментували та не пояснили помилку, а варто було б. Вочевидь, творча команда проєкту експериментувала, як же буде краще: наповнювати весь випуск різними сюжетами чи періодично повторювати наявні? Перший варіант виглядає привабливішим.

«Експериментаторство» творчої команди «Ранку на Суспільному» кинулося у вічі й тоді, коли до студії прийшов сімейний психолог Роман Мельниченко. Під час перших слів гостя, коли на екран вивели його план, освітлювач вирішив покращити картинку. Через що образ гостя на мить потемнішав, а потім знов отримав яскравішу підсвітку. Хоча такі дії варто було б зробити до того, як експерт та ведучі вийшли в прямий етер.

Тим не менше, фаховість Романа Мельниченка дозволила не звернути увагу на недоречність, адже гість досить професійно коментував тему психологічних нюансів перебування на самоізоляції, задля якої й прийшов на етер.

Старт нового ефірного тижня 20 липня

З початком нового тижня в гру досі не вступила інша пара ведучих — Антоніна Антоша та Олександр Єльцов. Тож випуск вели вже відомі глядачеві Суспільного Топольницька та Гарджук. Нині дует ляпів та обмовок не допускав, тримаючи вже фірмову для проєкту динаміку.

Випуск, за традицією, зібрав у собі актуальні на момент виходу новини, присмачені цікавинками та лайфхаками. Глядачі, зокрема, дізналися про те, що українська фехтувальниця Ольга Харлан отримала іменну копію ляльки Барбі (щоправда, це сталося ще на початку березня), про те, як заощадити гроші, склавши сімейний фінансовий план. А ще в проєкті розповіли, наскільки важко утримувати равликову ферму та як відчистити кухонний посуд від накипу. Тобто, автори знову дотрималися концепції «інформативно, але без жахів та скандалів», що грає ранковому проєкту тільки на користь.

Цікаво було слухати й гостей: заступниця керівника Мінцифри Валерія Іонан розповідала про особливості додатку «Дія.Бізнес», а бізнесмен Станіслав Таршин ділився роздумами про ситуацію на споживчому ринку України.

Проте, команда шоу знову вдалася до повторів сюжетів: три з 20 матеріалів показали двічі. Хоча нагальної потреби, враховуючи таку кількість відео та включення регіональних кореспондентів, у таких повторах не було.

Що ж у сухому залишку?

Загалом, враження від перегляду перших випусків «Ранку на Суспільному» — позитивні. У команди проєкту є харизматичні ведучі, яскраве візуальне оформлення та доречне тематичне наповнення. А, враховуючи високе дотримання журналістських стандартів на «Суспільному», ризики отруїтися тут низькоякісним медіатрешем чи сумнівними сенсаціями зводяться до нуля.

Що ж до помилок, на кшталт обмовок ведучих чи недоречних у прямому етері експериментів зі світлом, то їх дуже легко виправити. Відтак, «Ранок на Суспільному», за належних старань творчої команди, має всі шанси знайти свого глядача серед подібних проєктів інших телеканалів.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду