Сергій Проскурня став творчим директором неефірних подій «Євробачення-2017»

Про це йдеться на сайті «UA: Перший».

У рамках «Євробачення-2017» Сергій Проскурня відповідатиме за творчу концепцію та художнє представлення таких подій як червона доріжка та церемонія відкриття (The Red Carpet Eventand Opening Ceremony), євромістечко (Eurovillage), євроклуб (Euroclub), вечірка закриття (Afterparty). Також він координуватиме заходи «Євробачення» на Софіївській, Поштовій, Контрактовій, Троїцькій площах, на території меморіалу Київська фортеця та на локаціях навколо Міжнародного виставкового центру на лівому березі Дніпра, повідомляє Національна суспільна телерадіокомпанія України.

Сергій Проскурня входить у  креативну робочу групу при Міністерстві культури, є членом оргкомітету міжнародного конкурсу, затвердженому Кабінетом Міністрів України на початку літа 2016 року. До творчої роботи над проектом приєднався наприкінці грудня 2016 року на прохання заступника генерального директора колишньої НТКУ Павла Грицака. Брав участь над створенням слогану, допомагав із точки зору орнаменталістики.

Павло Грицак розповів сайту «Суспільне мовлення», що один із варіантів слогану був «Святкуймо гармонію». «Цей слоган був затверджений рішенням Європейської мовної спілки. У воюючій країні з тими питаннями, які зараз є, до гармонії далеко. Сергій Поскурня вказував на це, послідовно доводив і на одному з засідань було прийнято рішення зверталися з проханням до ЄМС замінити на слоган "Шануймо розмаїття". Ці зміни відбувалися у третій декаді січня, в останній момент», – пояснив Павло Грицак.  

На його думку, Сергій Проскурня – сильний з точки зору можливості розказувати історію. А на «Євробаченні» дуже важливо не лише набір візуальних ефектів, важливо розказати історію. 

Сергій Проскурня – український театральний режисер, продюсер, лауреат премії Національної спілки театральних діячів України «Експеримент». Сергій Проскурня родом зі Львова, вчився у Черкасах. З грудня 2007 року входив до команди міністра культури і туризму України Василя Вовкуна, згодом став радником міністра на громадських засадах. Був художнім керівником Одеського театру опери та балету. З 2009 до 2015 року працював головним режисером Черкаського драмтеатру. У 2013–2014 роках зняв кінопроект «Наш Шевченко» (частину сюжетів знімав на Євромайдані). Розробив концепцію виставки «Шевченкоманія» у «Мистецькому арсеналі». 9 березня 2014 з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка вийшов фільм Сергія Проскурні «Тарас Шевченко. Ідентифікація»‪. Був режисером ораторії «З нами Бог», присвяченій героям Небесної сотні та військовим, що воюють на сході України, головним режисером-постановником концерту «Україна. Народжені вільними», який відбувся на День незалежності на Майдані у 2016 році. Автор проекту «Шевченко ProRock», який задумувався на 200-річчя Тараса Шевченка, але концерт так і не відбувся. 

Зазначимо, 31 грудня 2016 року на сайті «UA: Першого» офіційно оголосили, що Олег Боднарчук стане креативним продюсером «Євробачення-2017». Він працював разом із шоу-продюсером Стюартом Барлоу.

Наприкінці 2016 року Олег Боднарчук був призначений відповідальним за постановку відкриття шоу, інтервал-актів і виступів спеціальних гостей «Євробачення-2017». Спільно з шоу-продюсером Стуартом Барлоу він упродовж 10 місяців займався розробкою творчої складової міжнародного пісенного конкурсу 2017 року.

У лютому 2017 року Олег Боднарчук заявив, що покинув проект «Євробачення-2017». Пан Боднарчуквідмовився коментувати своє рішення, щоб не брати участь в дискредитації «Євробачення» в Києві. Він побажав новій команді успіхів у тому, щоб на достойному рівні представити нашу країну в очах світу.

62-й міжнародний пісенний конкурс «Євробачення-2017» пройде в Києві, у Міжнародному виставковому центрі на лівому березі Дніпра, з 9 по 13 травня. Україна стала господинею «Євробачення» завдяки перемозі Джамали на «Євробаченні-2016» у столиці Швеції, Стокгольмі.

Україну на конкурсі «Євробачення-2017» представлятиме рок-гурт O.Torvald з піснею Time.

comments powered by Disqus