Рада Європи, Канада і Німеччина висловили підтримку редакційної і фінансової незалежності НСТУ (ОНОВЛЕНО)

Про це міжнародні представництва написали на своїх офіційних сторінках у twitter.com.

«Ми підтримуємо редакційну та фінансову незалежність Національної суспільної телерадіокомпанії України відповідно до стандартів Ради Європи», – йдеться у повідомленні.

Напередодні коаліція «Реанімаційний пакет реформ» звернулася до Офісу Ради Європи в Україні, Представництва ЄС в Україні і міжнародних партнерів України з проханням «стежити за неухильним дотриманням владою зобов’язань зі створення незалежного суспільного мовлення, зокрема в частині забезпечення його редакційної незалежності від органів державної влади та політиків, а також запровадження захищеної від політичних втручань моделі фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії». 

Справа у тому, що у перший пленарний тиждень нової сесії ВРУ, 6-9 лютого 2018 року, народні депутати планують  розглянути законопроект №7395 «Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку інформування діяльності суб’єктів владних повноважень». Народні депутати хочуть внести зміни у законопроект, щоб мати право на висвітлення Національною суспільною телерадіокомпанією України своєї депутатської діяльності в передачі, тривалість якої складає не менш ніж 25 хвилин.

Найбільша коаліція громадських організацій Реанімаційний Пакет Реформ закликаланародних депутатів відповідально поставитися до створення одного з найважливіших інститутів демократії в Україні і не виносити на голосування законопроект №7395 «Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку інформування діяльності суб’єктів владних повноважень».

Як писав сайт «Суспільне мовлення», 13 грудня народна депутатка, голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар зареєструвала законопроект про зміни щодо порядку висвітлення діяльності органів влади. У ньому зазначено, що народні депутати матимуть право на висвітлення НСТУ своєї депутатської діяльності (виступ з питань діяльності разом із звітом перед виборцями), але у визначеному НСТУ порядку в передачі, тривалість якої складаєне менше 25 хвилин. Таким висвітленням займатимуться відокремлені структурні підрозділи НСТУ (філії), а право на висвітлення матимуть депутати, обрані в одномандатному виборчому окрузі або обрані в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі та закріплені за певною областю України своєю депутатською фракцією або групою.

Додамо, що, на думку медіаюристів, НСТУ не зобов’язана висвітлювати діяльність органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб.

Раніше народні депутати, особливо мажоритарники, скаржилися на те, що не отримували свої звичні 20 хвилин ефіру на регіональних філіях ПАТ «НСТУ», колишніх ОДТРК. Експерти пояснили, що відповідно до закону про Суспільне мовлення  НСТУ не зобов’язана висвітлювати діяльність органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб. Зобов’язання Суспільного телебачення і радіомовлення України щодо поширення повідомлень органів влади визначаються виключно Законом України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» і обмежується екстреними повідомленнями і новорічним привітанням.

Фото: coe.int

comments powered by Disqus