Представниця Одеської ОДА: в інформаційному просторі Одещини відсутня держава Україна

Про це вона сказала під час круглого столу на тему «Очікування від Суспільного мовлення в Україні», що відбувся 4 жовтня 2016 року в Одесі.

«Попри важливість реформування суспільного, а відтак нашого ТРК, я би хотіла акцентувати увагу на відсутності держави Україна в інформаційному просторі на прилеглій до кордону території. Це перший пункт інформаційної безпеки в Одеській області», – зазначила пані Бобровська.

За її словами, на прикордонній території Одещини немає державного телебачення і радіо, мовлять здебільшого телеканали РТР і «Россия». І через це може виникнути конфлікт, як це сталося на Донбасі і в Криму. Пані Бобровська акцентувала, що Київ має приділяти більшу увагу безпеці Одеської і Харківської областей.  «Там, де немає ані радіо, ані телебачення, нічого зробити не можна… Це інформаційна безпека, яка може перерости до фізичної, особливо в південній частині Одеської області», – пояснила вона.

Представники громадськості Одеси наголошували, що державній телерадіокомпанії, яка має стати суспільним мовленням, варто знаходити механізм спілкування з громадськістю і громадськими організаціями. «На сьогодні ніяких відносин із громадськістю немає. Механізм спілкування взагалі відсутній. Те, що ви в Києві створили, нам в Одесі від цього ні тепло, ні холодно», – сказав громадський діяч Леонід Штекель.

Громадські діячі підкреслювали, що в Одесі державне телебачення дивляться одиниці. Зі всіх присутніх на засіданні лише один активіст Євгеній Коган сказав, що дивиться новини на Одеській філії НТКУ. «Я дивлюся їхні новини (філії НТКУ – Ред.). Бо їхні журналісти бувають на тих заходах, куди не прийшов ніхто інший», –  додав пан Коган.

У круглому столі взяли участь представники НТКУ, Держкомтелерадіо, ГО «Детектор медіа», члени Наглядової ради ПАТ НСТУ, директор виконавчий Одеської філії НТКУ Сергій Ковтюк, завідувачка редакції інформаційних та тематичних програм «Факти» Неля Шевченко, представники Одеської ОДА, громадські діячі та журналісти.

Сергій Ковтюх

Детальніше про засідання круглого столу читайте незабаром на сайті «Суспільне мовлення».

Захід організований ГО «Детектор медіа» за підтримки проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа і створення системи суспільного мовлення в Україні».

Фото Олексія Темченка

comments powered by Disqus