Польща визначається з моделлю фінансування суспільного мовника

Національна рада з телерадіомовлення Польщі (KRRiT) оголосила, що готує два пакети пропозицій щодо чинного закону про збір за телебачення і радіо.

В інтерв'ю Польському радіо Ян Dworak (Jan Dworak), голова KRRiT, сказав, що один з варіантів передбачає стягнення абонплати з кожного домогосподарства, де є телефон, радіо або комп'ютер. Чи враховувати мобільні телефони та планшетні комп’ютери як підставу для сплачення внеску на користь суспільного мовлення, Рада ще не вирішила.

Влітку 2009 року, коли до влади прийшла партія «Громадянська платформа», сейм, нижня палата польського парламенту, затвердив законопроект про скасування збору за телеприймачі. Пізніше закон пройшов і у верхній палаті – сенаті. Але у 2010-му конституційний суд постановив скасувати ці акти і повернутися до збору абонплати.

Суперечки щодо абонплати викликані тим, що її сплачують лише близько 50% домогосподарств. 

Telewizja Polska - спершу державна, а з 90-х - громадська телекомпанія, організована у формі акціонерного товариства. Приблизно 1/3 фінансування телекомпанії забезпечується абонплатою, решта - за рахунок реклами і спонсорства.

Джерело: Thenews.pl

comments powered by Disqus