Після звільнення Аласанії на ТРК «Карпати» не знають, як втримати молодь, яка працює на мінімальні зарплати

Про це вона повідомила сайту «Суспільне мовлення».

«Висловлюю свою стурбованість  стосовно  ситуації довкола  створення Суспільного мовлення в Україні.  Ставши офіційно  філією НТКУ, наша ТРК  крок за кроком проходить етапи інтеграції з "Першим національним", філіями НТКУ по всій Україні. На сьогодні ми вже повноправно влилися у новинну мережу NEWSROOM, завдяки якій новини Прикарпаття почали виходити на загальнонаціональному рівні, знаємо, чим живуть колеги в інших регіонах. Сьогодні ми маємо більше можливостей навчатися та  обмінюватися досвідом. Перебуваючи у досить складних фінансових умовах, ми до цього часу все ж були мотивовані перспективою прогресивних змін у році наступному.

Натомість факт звільнення генерального директора НТКУ Зураба Аласанії виявив дуже  нестійке становище  цього, як нам до сьогодні здавалося, проекту століття. Далекий від оптимального бюджет на 2017 означає, що нам знову доведеться кульгати на одній нозі і навряд, чи вже вистачить аргументів для тих молодих людей, що працюють на мінімальні зарплати.

Ми все ще розраховуємо на те, що будемо невід'ємною частиною доленосної  для України медіа реальності з новим мисленням і  аудиторією», – з такою заявою Олена Нечвідова підтримала звернення коаліції «За суспільне мовлення» до Президента, уряду, парламенту, журналістів щодо можливого зриву реформи суспільного мовлення. 

Нагадаємо, 1 листопада 2016 року генеральний директор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія написав заяву на звільнення за власним бажанням. Він не згоден з тим, що суспільне мовлення, яке має постати наступного року, буде недофінансоване на значну суму. За його словами, відповідно до Закону про Суспільне має бути 0,2% від держбюджету, це приблизно 1,2 млрд грн. Із них держава відбирає 450 млн грн на «Євробачення-2017» , 250 млн грн йде назад в бюджет у вигляді платні за трансляцію, 149 млн грн податками, і 46 млн грн  комунальними платежами забирає місто. Ще 112 млн грн апріорі йдуть на міжнародну діяльність (олімпіади, чемпіонати світу тощо). В залишку – 193 млн грн.

Як писав сайт «суспільне мовлення», 3 листопада Кабінет Міністрів на позачерговому засіданні підтримав пропозиції щодо повноцінного фінансування ПАТ НСТУ та міжнародного конкурсу «Євробачення» під час розгляду проекту бюджету на 2017 рік, підготовленого до другого читання за підсумками опрацювання зауважень та пропозицій Верховної Ради. 

comments powered by Disqus