Профспілка НТКУ висловила недовіру гендиректору Зурабу Аласанії

Профспілка НТКУ висловила недовіру гендиректору Зурабу Аласанії

16:34,
26 Жовтня 2016
9068

Профспілка НТКУ висловила недовіру гендиректору Зурабу Аласанії

16:34,
26 Жовтня 2016
9068
Профспілка НТКУ висловила недовіру гендиректору Зурабу Аласанії
Профспілка НТКУ висловила недовіру гендиректору Зурабу Аласанії
20 жовтня 2016 року на позачерговій профспілковій конференції первинної профспілкової організації Національної телекомпанії України (НТКУ) висловлено недовіру голові комісії з перетворення, генеральному директору НТКУ Зурабу Аласанії.

Про це йдеться у витязі з постанови конференції.

Профспілка культури НТКУ констатувала, що реорганізація каналу ведеться непрофесійно, недемократично, з порушенням законодавства та відсутністю відкритого соціального діалогу.

«Не проводяться будь-які відкриті обговорення програмної політики, концепції каналу, сітки мовлення. Закрита значна кількість програм власного виробництва, телевізійні вимоги відновити роботу художньої ради ігноруються», – йдеться у витязі постанови.

Профспілка постановляє: внести зміни до Статуту ППО НТКУ; висловити недовіру Голові комісії з перетворення, генеральному директору НТКУ Зурабу Аласанії і вимагати розірвання з ним трудового договору; направити листа до Генеральної прокуратури України з вимогою перевірки діяльності керівництва НТКУ; написати лист до Держкомтелерадіо з вимогою включити до складу Комісії з перетворення представників профспілки.

Керівником первинної профспілки організації НТКУ, яка заснована у 2016 році, є Олександр Косяченко. Він працює 33 роки на Національній телекомпанії. Є заступником директора об’єднання музичних і розважальних програм.

Згідно з витягом, який надала профсліпка, у голосуванні брало участь 74 члени профспілкової організації НТКУ, головуючою зборів була Олена Касаткіна. 

Як сказала сайту «Суспільне мовлення» Олена Касаткіна, первинна профспілкова організація Національної телекомпанії України одна з найбільших у НТКУ. До її складу входить 930 членів. На зборах один делегат репрезентує 15 членів. За її словами, на конференції обговорювалися зміни до статуту профспілки. Коли почали розглядати додаткові питання, люди висловили недовіру гендиректору Зурабу Аласанії. Їх найбільше обурювала відсутність діалогу з керівництвом. «На початку літа ми зустрічалися з керівництвом. Останнім часом намагалися письмово висловити свої пропозиції і питання. Людей це все дістало. Ми чекаємо і сподіваємося на те, що наше прохання розглянуть в Адміністрації Президента, Держкомтелерадіо, Верховній Раді та Кабінеті Міністрів, куди ми 21 жовтня надіслали листи, і розірвуть трудовий договір із Зурабом Григоровичем», – пояснила Олена Касаткіна.  

На запитання, чи доречно висловлювати недовіру керівнику під час реформування НТКУ в ПАТ НСТУ, і саме наприкінці жовтня, коли процес реформування доходить до завершення, а на початку 2017 року все одно вибиратимуть голову правління, пані Касаткіна відповіла, що це позиція членів профспілки, а не лише її особисто.

Заяву первинної профспілкової організації підтримали Львівська та Запорізька філії НТКУ, сказала пані Касаткіна.

Трудовий колектив ТРК «Львів» (філія НТКУ «Львівська регіональна дирекція») заявив, що їх хвилює доля колективу із майже 300 осіб, яка залишається невизначеною, як і правовий статус їхньої телерадіокомпанії у майбутній структурі НСТУ, майбутня структура регіональної дирекції та можливі зміни умов праці її колективу.

«Усе, що зараз відбувається, скидається на грандіозну авантюру, результатом якої може стати те, що держава, перебуваючи у стані війни, в тому числі й інформаційної, може втратити найважливіший інструмент донесення правдивої інформації до населення. Схоже, що люди, які взялися за створення суспільного мовлення в Україні, або переоцінили свої здібності, або свідомо готують під цієї завісою рейдерське захоплення системи державного телерадіомовлення», – зазначено в заяві.

Зураб Аласанія про відсутність діалогу між керівництвом НТКУ і співробітниками НТКУ та її філій дізнався з витягу з Постанови конференції, яку йому переслав сайт «Суспільне мовлення». «Жодного разу на жодне зібрання профспілки мене не запрошували. Судячи по одночасних діях різних компаній (у київський профспілці, у львівській, і ще в декількох), вони чудово скоординовані. І на меті вони мають не спілкування і не відповіді», – Зураб Аласанія прокоментував СМ заяву профспілки.

Серед порушень керівництвом НТКУ члени профспілки називають: «технічні засоби виробництва не оновлюються», «збільшує обсяг робіт з одночасним зменшенням оплати праці», «не забезпечує працівників засобами, необхідними для успішного виконання взятих ними на себе обов’язків»

За словами пана Аласанії, стан бюджету компанії вкрай важкий. «Влада, здається, не просто нехтує реформою, а свідомо її саботує (що випливає з проекту бюджету на наступний рік). Перед НТКУ постав ще й надсерйозний виклик проведення в наших умовах міжнародного конкурсу («Євробачення» – Ред.), через призму якого на спроможність України дивитиметься весь світ. І в такій ситуації купа людей зсередини (70, до речі, з 930 членів профспілки) діють так, як вони діють», – зазначив генеральний директор НТКУ.  

Юристи заперечують, що профспілці саме зараз потрібно повідомляти про скорочення штату за три місяці.  «Трудові відносини з усіма працівниками НТКУ будуть продовжені та не припинятимуться після закінчення реорганізації телекомпанії та утворення ПАТ НСТУ», – прокоментувала СМ начальник юридичного управління Держкомтелерадіо Таїсія Мировець.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду