Олімпійські ігри-2018 та Олімпіаду-2020 покажуть на «UA: Першому» за зекономлені кошти на «Євробаченні-2017»

Про це вони розповіли під час національної конференції National media talk у Києві, організованої міжнародною організацією Internews за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку через Інтерньюс.

«На одному з найближчих засідань уряду буде прийняте рішення і бюджетні гроші, зекономлені Національною суспільною телерадіокомпанією України на "Євробаченні", а це 128 млн 400 тис грн., будуть передані на бюджетну програму Суспільного», – сказав Олег Наливайко.  

Він нагадав, що Держкомтелерадіо як акціонер НСТУ від імені Кабінету міністрів України повинен дбати про фінансування Суспільного мовлення.

Зураб Аласанія пояснив, що ці кошти будуть передані на Олімпійські ігри, а не у розпорядження правління НСТУ.  

«128 млн, які НСТУ зекономила на "Євробаченні", мають повернутися для Олімпіади. Із 128 млн 90 млн потрібно на придбання прав на показ Олімпіади, 20 млн – на трансляцію. Ці кошти не повертаються у бюджет Національної суспільної телерадіокомпанії. Ми не можемо ними розпоряджатися», – підкреслив Зураб Аласанія.

Він запитав Олега Наливайка, чи Кабмін дофінансує Суспільне мовлення у 2017 році належним чином. На що голова Держкомтелерадіо відповів, що  наразі є відповідне звернення Комітету, щоб під час внесення змін до бюджету недофінансовані  323, 65 млн грн. були враховані.

Нагадаємо, відповідно до Закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення в Україні» бюджет Суспільного мовника має становити 0,2% видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік. У 2017 році ПАТ «НСТУ» мала б отримати з бюджету 1,2 мільярди гривень, проте у Держбюджеті на цей рік закладено лише 75% цієї суми – 970,79 млн грн. Не вистачає 323, 65 млн грн.

Як писав сайт «Суспільне мовлення», виконавчий директор Національної суспільної телерадіокомпанії України Олександр Лієв зазначив, що команда «Євробачення» спромоглася заощадити та залишити на казначейських рахунках понад 128 млн. грн. У НСТУ сподівалися, що ці кошти підуть на розвиток Суспільного мовлення в Україні. 

Додамо, через недофінансування Національної суспільної телерадіокомпанії трансляція зимової Олімпіади-2018 у Кореї та літньої Олімпіади-2020 в Японії на «UA: Першому» була під загрозою. Загальна сума витрат на придбання прав на трансляцію обох ігор становить 3 млн дол., з яких 600 тис. дол. необхідно заплатити уже до кінця 2017 року, передала прес-служба НСТУ. За даними телеканалу «UA: Перший», на забезпечення сигналу, облаштування студії та відправку двох знімальних груп до Кореї та Японії мовнику необхідно витрати близько 4,6 млн грн.

comments powered by Disqus