На «UA: Першому» стартував проект «Букоголіки» з Євгенієм Стасіневичем

Перший випуск вийшов 29 квітня, о 22:15, про це йдеться на сайті телеканалу.

Ведучим програми буде літературний критик Євгеній Стасіневич, який спілкуватиметься із письменниками, видавцями, літературознавцями, журналістами, бібліофілами, розповідатиме про літературні тренди, невиправдані бестселери та терапевтичні властивості хороших книжок.

Євгеній Стасіневич пояснив, чому програму назвали «Букоголіки» і що це означає.

«В Україні зараз з’явився новий клас людей, які велику частину свого життя присвячують читанню. Хтось скаже, що так було завжди. Ні, так було не завжди. Останнім часом я неодноразово бачив, як люди зносили мессенджери, щоб нічого їх не відволікало від книги. Хай воно починалося як мода, але, зрештою, перетворилося на необхідність. І саме таких людей ми називаємо "букоголіки"», – розповів він.

Ведучий зазначив, що у програмі, будуть рекомендувати, що почитати, іноді застерігати від поганих творів, вести цікаві розмови з такими ж «букоголіками», як автори проекту.

На телеканалі проанонсували, якими будуть перші випуски. За інформацією Національної суспільної телерадіокомпанії України, гостем першого випуску програми став третій Президент України Віктор Ющенко, який відомий своєю пристрастю до книг і має величезну бібліотеку. Він розкаже про власні літературні вподобання та смаки, а також про книжки, які вдалося зібрати до і під час свого президентства.

Українська письменниця й авторка «Польових досліджень з українського сексу» Оксана Забужко говоритиме про секс в українській літературі, а також про заборонені твори, сміливих письменників, які торкалися цієї теми у своїх творах, та тих, хто соромився про це згадувати.

Музикант Олег Михайлюта (Фагот) – один з лідерів популярного українського гурту «Танок на майдані Конго» – розповість про написання текстів для пісень і дасть відповідь на питання, що ж важливіше у музичному творі – текст чи музика.

Також у програмі «Букоголіки» Євгеній Стасіневич розриватиме усталені шаблони в літературі й розповідатиме про ті бестселери, яких потрібно уникати та чому їх успіх серед читачів нічим не виправданий. Одна з рубрик матиме назву «Книги-ліки», під час якої ведучий спробує переконати глядачів, що гарна книга – це ще й чудова терапія, яка може допомогти розібратися у собі, вилікувати душевну травму чи навіть депресію, зазначили на телеканалі.

Нагадаємо,  з 2008 року на телеканалі виходив проект «Книга. UA». Остання програма вийшла 3 грудня 2017 року. Наприкінці 2017 року стало відомо, що ведучим оновленого проекту стане український літературний критик, літературознавець, радіоведучий на Old fashioned radio Євгеній Стасіневич.

comments powered by Disqus