На «UA: Першому» стартує реаліті-шоу «Відкривай Україну з Суспільним»

На «UA: Першому» стартує реаліті-шоу «Відкривай Україну з Суспільним»

16:11,
30 Серпня 2018
5209

На «UA: Першому» стартує реаліті-шоу «Відкривай Україну з Суспільним»

16:11,
30 Серпня 2018
5209
На «UA: Першому» стартує реаліті-шоу «Відкривай Україну з Суспільним»
На «UA: Першому» стартує реаліті-шоу «Відкривай Україну з Суспільним»
Генеральна продюсерка просвітницького напряму Національної суспільної телерадіокомпанії України Тетяна Кисельчук розповіла, що погоджуючись на зйомки реаліті-шоу «Відкривай Україну з Суспільним», вона розуміла, що практично прирікає знімальну групу на самогубство.

1 вересня 2018 року на телеканалі «UA: Перший» відбудеться прем’єра проекту «Відкривай Україну з Суспільним». У НСТУ кажуть, що це унікальний спецпроект на межі з реаліті-шоу про молодь, яка створює майбутнє країни.

Усі бажаючі зможуть подивитися прем’єру разом із автором проекту Денисом Блощинським о 19.00 в телецентрі «Олівець» на вул. Мельникова, 42 (UA: Hub).

Проект називають реаліті-шоу, оскільки в основу лягли зйомки фіналу освітнього проекту «Відкривай Україну», заснованого фундацією соціальних інновацій «З країни в Україну» в 2015 році. Спершу проект обмежувався Донецькою та Луганською областями, нині ж проект неформальної освіти для учнів 7-11 класів є всеукраїнським. У 2017 році він об’єднав 13 тисяч учасників (з яких 420 вчителів) з 240 міст нашої країни, що за рік втілили близько 300 проектів по всій Україні, зазначено на Фейсбук-сторінці «Відкривай Україну».

На телеканалі планують показати два сезони «Відкривай Україну з Суспільним». У першому вийде п’ять повних і 12 міні-серій, де глядачі побачать, як талановиті діти вчаться працювати в команді, розвивати критичне мислення, втілювати у життя корисні ідеї та йти до своєї мети.

У НСТУ повідомляють, що серія виходитиме раз на тиждень, між ними на глядачів очікуватимуть три міні-серії, які ближче знайомитимуть із героями програми. Згодом проект вийде на телеканалі «UA: Культура» та транслюватиметься філіями НСТУ.

Другий сезон команда НСТУ знімає закордоном, а далі планує відстежити діяльність учасників освітнього проекту в Україні.

Про створення шоу та майбутній сезон сайту «Суспільне. Детектор медіа» розповіла генеральна продюсерка просвітницького напряму НСТУ Тетяна Кисельчук.

– Тетяно, відомо, що проект «Відкривай Україну» стартував ще у 2017 році. Суспільне приєдналось у фіналі. Чому?

– Це спільне рішення: моє та програмного директора НСТУ Дар’ї Юровської.

За два дні до фіналу до мене звернувся засновник проекту Денис Блощинський (співзасновник фундації соціальних інновацій «З країни в Україну» – Ред.).

Коли він розповів, участь у проекті взяли аж 13 тисяч дітей, з яких 300 пройшли до фіналу, як відбувався перший етап і як діти змінювали свої маленькі міста, варіанту відмовитися в мене просто не було.

Хоча я підозрювала, що практично прирікаю знімальну групу на самогубство.

Телевізійники мене зрозуміють: неможливо зняти реаліті, коли в тебе два дні на підготовку.

Дослідження проекту немає, сценарію немає, ніхто взагалі не в контексті, що робити і куди бігти. Два дні ти витрачаєш на те, щоб зібрати команду, поїхати з технічним директором на освоєння локації, знайти камери, перевірити розетки, поговорити з електриком і зрозуміти, чи не знеструмить наше світлове обладнання дитячий табір. А далі, як в кіно — «на місці розберемося». Це все було б неможливо без Лук’яна Галкіна (на той час виконавчого продюсера просвітницького напряму на «UA: Першому» – Ред.) та Катерини Феленюк (виконавчої продюсерки просвітницького напряму Суспільного – Ред.).

Коли саме відбувалися зйомки проекту «Відкривай Україну з Суспільним»?

– Листопад 2017 року.

Ви знімали в таборі 4 дні. Чи продовжували зйомки поза табором?

– Так, ми їздили дознімати в кілька маленьких містечок, серед яких Мала Виска, Хуст, Ромни, Кам'янець-Подільський, а також знімали фінал у київській StereoPlaza. 

Коли саме у вересні стартує проект в ефірі «UA: Першого»? Ви планували показати проект навесні, чому перенесли на осінь?

– Прем’єра – 1 вересня о 10:05 та повтор о 19:30. Перенесли, тому що одразу вирішили: будемо знімати другий сезон, коли діти поїдуть навчатися до Європи. Також ми чекали підтвердження від наших партнерів – фундації «З країни в Україну». Тепер підтвердження є, і ми можемо з чистим сумлінням стартувати в ефірі.

Чи покажете про стажування в Європі трьох переможців – команд «Гарячі серця» з міста Новодністровськ Чернівецької області (проект «Фунікулер в місті»), Shake із міста Мала Виска Кіровоградської області (проект «Будинки на деревах») і «Хустські оленята» з міста Хуст Закарпатської області (проект «Очисна споруда»)?

– Так, наразі наша знімальна група перебуває в Литві з однією з команд, другу поїздку заплановано наприкінці вересня в Польщу, третю – на початку листопада в Німеччину. Повний другий сезон плануємо показати в січні наступного року.

У фонді «З країни в Україну» повідомили, що команди-фіналісти «Об'єктив» із міста Кам'янець-Подільський Хмельницької області, «Окрилені мрією» з міста Камінь-Каширський на Волині та Kids of action із міста Ромни Сумської області отримають всебічну підтримку менторів для реалізації проектів в Україні. Ви про них також розповісте?

– Так, усі команди-переможці ми покажемо у другому сезоні. Більше того, ми також покажемо деякі команди, які не перемогли, але продовжують працювати над проектами та змінювати свої містечка. Добре, що на Суспільному є регіональні філії, будемо працювати разом. Ми вже так робили неодноразово, і я дуже тішуся з такої можливості. Наприклад, для цього проекту волинська команда їздила знімати в Камінь-Каширський. Це заощаджує кошти, час працівників і дає змогу відчути єдність Суспільного.

Який бюджет проекту? Він знімався на кошти НСТУ, чи донорів?

– У цього проекту немає зовнішнього фінансування, все зроблено штатними силами НСТУ. Єдиний аутсорс — це моушн-дизайн (анімований дизайн – Ред.)

Фото: instagram

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду