Майкл Андерсен: В Данії суспільні мовники виробляють 66% новин, в Україні - близько 3%

фото - Максим Лісовий
Ці дані дуже контрастують з ситуацією в Україні, де 97% новин є продуктом приватних  телевізійних каналів, над якими фактично відсутній  громадський контроль.  Про це 12-го грудня повідомив Майкл Андерсен, керівник програми MYMEDIA на міжнародній конференції «Запуск суспільного мовлення в Україні. Зворотній відлік».
 
«Народ України дав чітко зрозуміти, що старий НТКУ їм не потрібен - люди просто перестали дивитися канал. Українці не дурні, вони розуміють, коли ними маніпулюють, вони хочуть дивитися збалансовані новини та телевізійні програми. Їм не потрібна джинса», - зазначає експерт.
 
Він наголосив, що сьогодні є чіткі сигнали від народу України та українських журналістів, які хочуть розвитку суспільного мовлення, є зацікавлення з боку західних донорів, які готові підтримати становлення нового мовника. Що стосується політиків, то важливо використати момент для реформ. 
 
«Деякі кроки українських політиків не відповідають принципам вільних, незалежних медіа та суспільного мовлення. Наприклад, створення Міністерства інформаційної політики або утримання існуючої  структури  власності українських  каналів, структури, яка суперечить демократії. 
Але в цілому, ми, західні донори, не маємо сумнівів, що політики хочуть суспільне мовлення», - заявив Майкл Андерсен.  
 
Експерт закликав українських політиків швидко та якісно завершити формування законодавчого поля для суспільного мовлення. Це допоможе народу України, колективу НТКУ та міжнародним донорам впровадити суспільне мовлення в Україні. 
 
«Суспільне мовлення»
 
Конференція відбулася за підтримки спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні» та проекту Ради Європи «Впровадження європейських стандартів в українському медіа середовищі», що фінансується Урядом Канади.
 
comments powered by Disqus