Ірландська RTÉ вирішує проблеми з рекламою

Раніше мовник щодня виділяв під них цілу годину свого ефіру. Однак останнім часом глядачі почали реагувати на це обуренням.

Річ у тім, що деякі з них, сплативши за товари, так і не отримали їх. Зважаючи на поширеність безготівкових трансакцій в країні, це абсолютно реально. Крім того, ірландці скаржилися, що інколи зв’язатися з продавцем, продукт якого рекламують в телемагазині, було неможливо. А на проблеми з доставкою вже взагалі не зважають. 

Але більшість населення цікавить інше: чому суспільний мовник дозволяє собі трансляцію реклами. Тим паче у таких обсягах. Світова практика показує, що суспільне мовлення може функціонувати на напівкомерційних засадах. Але, зважаючи на важливу роль в житті суспільства, воно не повинно порушувати прав його членів. Зокрема, право на отримання якісних інформаційних послуг.

Як наслідок, керівництво RTÉ було змушене публічно вибачитися перед аудиторією. Мовник також відкрив спеціальну безкоштовну «гарячу лінію», яка дає глядачам можливість поскаржитися на тих чи інших виробників. Таким чином компанія зможе скласти список тих торговельних компаній, які сумлінно виконують свої обов’язки перед споживачами. Адже виключити телемагазини з ефіру в Ірландії назавжди не вдасться: згідно з даними опитування за 2010 рік ця країна знаходиться на одному з перших місць у світі за популярністю такої реклами.     

Джерело: Independent

comments powered by Disqus