Єгипетські медіаактивісти планують створення суспільного телебачення

Письменник та ведучий Бель-аль-Фадл (Belal Fadl) разом з іншими медіаактивістами презентував у Каїрі свою ініціативу зі створення незалежного телеканалу, що матиме назву El-Shaab Ureed («Люди хочуть»). Вони вважають, що державні та приватні медіа не відповідають очікуванням населення і необхідно стримати вплив бізнес-інтересів та держави в цій сфері.

Активісти пояснюють, що до такої ініціативи їх підштовхнули, зокрема, події 9 жовтня, коли християни-копти влаштували перед будівлею державного телебачення в Каїрі акцію протесту проти негативної реакції мусульман-радикалів на спробу побудувати церкву в місті Асуан. Після цього демонстрантів атакували невідомі, одягнені в цивільний одяг, закидали камінням протестуючих і обстріляли з дробовиків. Державне телебачення Єгипту у свою чергу закликало населення країни вийти на вулиці й допомогти армії в битві з християнами-коптами.

Відомі єгипетські журналісти, медіаактивісти та правозахисники підписали декларацію на підтримку створення каналу і оголосили про початок продажу акцій вартістю 10 єгипетських фунтів за одиницю усім охочим. Максимальна кількість на одну особу – 1% акцій від загальної кількості.

Державний орган з фінансового контролю у країні незабаром оголосив, що втілення таких намірів є незаконним, адже процедура продажу не була оформлена юридично.

Джерело: Egyptian Gazette

comments powered by Disqus