«Українське радіо» вимагає від наглядової ради пояснень щодо звільнення Зураба Аласанії

«Українське радіо» вимагає від наглядової ради пояснень щодо звільнення Зураба Аласанії

14:25,
2 Лютого 2019
3164

«Українське радіо» вимагає від наглядової ради пояснень щодо звільнення Зураба Аласанії

14:25,
2 Лютого 2019
3164
«Українське радіо» вимагає від наглядової ради пояснень щодо звільнення Зураба Аласанії
«Українське радіо» вимагає від наглядової ради пояснень щодо звільнення Зураба Аласанії
Колектив «Українського радіо», який входить до складу Національної суспільної телерадіокомпанії України (ПАТ «НСТУ») висловлює стурбованість голосуванням наглядової ради Суспільного мовника від 31 січня щодо дострокового припинення контракту з головою правління Зурабом Аласанією.

Відповідну заяву оприлюднено на сайті «Українського радіо».

«Ми, команда Українського радіо, вимагаємо від наглядової ради зустрітися з представниками радіо та пояснити ситуацію щодо відсторонення від посади голову правління ПАТ "НСТУ" Зураба Аласанію», – йдеться в заяві.

Колектив трьох каналів УР (Перший канал «Українського радіо», радіо «Промінь» та радіо «Культура») вважає рішення наглядової ради таким, що загрожує подальшому впровадженню реформи Суспільного мовлення саме у передвиборчий період.

«Ми не будемо підігравати політикам та чиновникам, для яких ми є незручними! Ми не будемо мовчати! Голосування за припинення контракту із Зурабом Аласанією відбулось за поданням та з голосу В’ячеслава Козака і правкою Олексія Панича. Голосування відбувалось у закритому режимі», – висловили свою позицію у заяві.  

У заяві зазначено, що генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін за час своєї роботи на посаді «жодного разу не отримував дзвінка згори», в тому числі від керівництва НСТУ.

«Також не відбувалося нав’язування тем, політиків, представників промислових груп для участі в ефірі. Суспільний мовник, і справді, є незалежним і незаангажованим»,– додають автори заяви.

Заяву підписали головна редакторка сайтів та соцмереж «Українського радіо» Людмила Тягнирядно, ведучий «Українського радіо» Богдан Буткевич, ведуча «Українського радіо» Наталка Соколенко, виконавчий продюсер «Радіо-Продакшн» Андрій Ходос, виконавчий продюсер радіо «Промінь» Максим Яковенко, виконавча продюсерка радіо «Культура» Ірина Славінська, виконавчий продюсер «Українського радіо» Євген Чиж, виконавчий продюсер Першого каналу «Українського радіо» Юрій Табаченко, творчий керівник художніх колективів Володимир Шейко та інші. 

Нагадаємо, 31 січня наглядова рада НСТУ прийняла рішення про дострокове припинення контракту з головою правління Суспільного мовлення Зурабом Аласанією. Деякі члени наглядової ради прокоментували це рішення у фейсбуку. Світлана Остапа написала колонку «Наглядова рада відправила Зураба у відставку. Як це було», в якій описала, що відбулося на засіданні 31 січня.

Голова наглядової ради НСТУ Тетяна Лебедєва сказала «Детектору медіа», що Зураб Аласанія працюватиме головою правління ще два тижні, тоді наглядова рада НСТУ призначить тимчасово виконуючого обов’язки голови правління.

Заступниця голови наглядової ради НСТУ Світлана Остапа уточнила «Детектору медіа», що 31 січня наглядова рада також вирішила призначити члена правління Миколу Чернотицького тимчасово виконуючим обов’язки голови правління. Станом на 1 лютого він не прийняв рішення і відмовився коментувати рішення наглядової ради.

Секретар наглядової ради НСТУ Вадим Міський сказав «Детектору медіа», що повне рішення наглядової ради з підставами для розірвання контракту буде оприлюднено в протоколі засідання протягом 5 днів на сайті суспільного мовника, оскільки питання озвучувалося з голосу.

Голова правління НСТУ Зураб Аласанія, заявив, що причини розірвання контракту йому невідомі, офіційного обґрунтування немає. Він написав на своїй сторінці у фейсбуку, що «порушено всі процедури; судова боротьба можлива і навіть обов‘язкова – після обнародування причин».

Пізніше він оприлюднив уривок одного з проектів рішень, у якому голові правління закидали відсутність висвітлення на «UA: Першому» важливих подій за участі Президента України. Тетяна Лебедєва повідомила, що не це було причиною розірвання контрактуз паном Аласанією та опублікувала тексту проекту рішення (однак це не фінальний текст рішення). У проекті рішення голові правління, зокрема, закидають незбалансовану та суперечливу фінансову політику, непрозоре преміювання керівного складу та оплату діяльності дублюючих органів.

Член наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Олександр Павліченко заявив, що внутрішній аудит щодо благодійного фонду на підтримку Суспільного мовника став однією з двох підстав, через які було висунуте питання про непродовження контракту з чинним головою правління Зурабом Аласанією. На його думку, вся процедура голосування видавалась спершу фарсом. Він запропропонував Зурабу Аласанії оскаржити це в судовому порядку. Член НР вважає, що політичні рішення так не приймаються, а тут ішлося саме про політичне рішення.

Член наглядової ради НСТУ Євген Глібовицький вважає, що результати голосування щодо розірвання контракту з головою правління Суспільного Зурабом Аласанією місять процедурні порушення та не є оформленими у відповідності до вимог закону про Суспільне телебачення та радіомовлення України. Він запропонував іншим членам наглядової ради скасувати результати голосування. Інакше цей склад наглядової ради має піти у відставку в повному складі.

Медійні громадські організації закликали наглядову раду НСТУ переглянути своє рішення щодо припинення контракту з головою правління НСТУ. Заяву підписали громадські організації «Інтерньюз-Україна», Інститут масової інформації, Фундація «Суспільність», «Детектор медіа» та Центр демократії та верховенства права.

У прес-службі Адміністрації президента «Детектору медіа» повідомили, що Президент України завжди підтримував і буде підтримувати Суспільне мовлення.

Низка незалежних журналістів і співробітників різних медіа заявили про створення неформальної спільноти незалежних журналістів під назвою Ініціатива «34», у відповідь на рішення наглядової ради Суспільного мовника про звільнення Зураба АласаніїНазва нової ініціативи відсилає до статті 34 Конституції України, яка гарантує кожному право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.

20 продюсерів філій НСТУ підписалися під відкритим листом щодо рішення наглядової ради Суспільного достроково припинити контракт із головою правління Зурабом Аласанією. У ньомуйдеться про те, що рішення повинно бути скасоване, а у майбутньому – засідання щодо розгляду таких питань повинні бути публічними. 

Нагадаємо, 10 квітня 2017 року наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії  України обрала головою правління Суспільного мовлення Зураба Аласанію  строком на 4 роки, до 2021 року.

До того, з 2014 року Зураб Аласанія був генеральним директором Національної телерадіокомпанії,  яка разом із колишніми ОДТРК 19 січня 2017 року була зареєстрована як ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

1 листопада 2016 року, під час підготовки до «Євробачення-2017», Зураб Аласанія написав заяву на звільнення за власним бажанням. Причина – недофінансування компанії, за яке голосують народні депутати України під час ухвалення державного бюджету. Останні два роки НСТУ недоотримувала 50 % фінансування.

Закон про суспільне мовлення передбачає, що наглядова рада може прийняти рішення про дострокове припинення повноважень членів правління НСТУ.

Відповідно до статуту НСТУ, порядок та підстави дострокового припинення повноважень голови правління та членів правління визначаються положенням про правління та контрактами, укладеними з головою та членами правління.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду