Член наглядової ради НСТУ Павліченко назвав розірвання контракту з Аласанією політичним рішенням

Член наглядової ради НСТУ Павліченко назвав розірвання контракту з Аласанією політичним рішенням

10:27,
1 Лютого 2019
3025

Член наглядової ради НСТУ Павліченко назвав розірвання контракту з Аласанією політичним рішенням

10:27,
1 Лютого 2019
3025
Член наглядової ради НСТУ Павліченко назвав розірвання контракту з Аласанією політичним рішенням
Член наглядової ради НСТУ Павліченко назвав розірвання контракту з Аласанією політичним рішенням
Член наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Олександр Павліченко заявив, що внутрішній аудит щодо благодійного фонду на підтримку Суспільного мовника став однією з двох підстав, через які було висунуте питання про непродовження контракту з чинним головою правління Зурабом Аласанією. На його думку, вся процедура голосування видавалась спершу фарсом. Він запрошує Зураба Аласанію оскаржити це в судовому порядку.

Про це Олександр Павліченко написав  на своїй фейсбук-сторінці.

Він зазначив, що 31 січня 2019 року відбулося незрозуміле для нього за своїм сценарієм засідання наглядової ради ПАТ «НСТУ», яке для нього особисто не має логічного пояснення.

Пан Павліченко пояснив, чому виникло питання про розірвання контакту, якого не було у порядку денному.

«Перше, було поламано весь запланований порядок денний з визначеними питаннями, натомість було проголосоване і з’вилось питання про результати проведеного внутрішнього аудиту щодо благодійного фонду, який працює з донорськими коштами, спрямованими для підтримки діяльності ПАТ НСТУ. За результатами розгляду цього питання були ухвалені (фактично затверджені) рекомендації аудиторів, і в той же час цей матеріал став однією з двох підстав, через які було висунуте питання про непродовження контракту з чинним Головою Правління ПАТ НСТУ. Про це має бути написано у протоколі засідання, який буде підготовлений і оприлюднений», – зазначив він.

Член наглядової ради вважає, що це не є підставою і не може такою вважатись, тому запрошує Зураба Аласанію оскаржити це в судовому порядку.

«Щодо самої процедури голосування за припинення повноважень чинного голови правління. Мені дотепер незрозуміло, на якій підставі було внесено до порядку денного ще й це це питання, і я був єдиним, хто не голосував за його внесення. Так само, як я (розкрию таємницю голосування) проголосував ПРОТИ рішення припинити контрактні відносини з чинним головою ПАТ НСТУ, і був одним з тих 3. Також дивним для мене став підсумок голосування - 9 голосів - за "зняття" пана Аласанії», – написав він.

Олександр Павліченко додав, що «вся процедура голосування видавалась спершу фарсом, – давайте поставимо і проголосуємо, і знімемо, нарешті це питання, як набридливе, закриємо формально, так би мовити – так виглядало за логікою».

«Те, що спершу розігрувалось, як фарс, набуло доконаних рис якогось виконаного плану. Хочу сказати, що політичні рішення так не приймаються, а тут йшлось саме про політичне рішення. Не про пророблену і майбутню роботу Зураба. Про роботу команди, про стратегію, про чинні трансформаційні процеси. І раптом – бумс, нам не подобається, давайте цього знімемо і будемо шукати, хто буде кращий....», – зазначив Олександр Павліченко.

Він додав, що не знає, чим керувались інші члени НР під час цього голосування – емоціями, власними образами, але сумнівається, що логікою і, певний, що не вболіванням за майбутнє Суспільного.

Нагадаємо, 7 грудня 2017 року членом наглядової ради ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» від громадських об’єднань у правозахисній сфері замість директора Центру демократії та верховенства права Тараса Шевченка став представник ГО «Харківська правозахисна група» Олександр Павліченко. Директор Центру демократії та верховенства права Тарас Шевченко написав заяву про складення повноважень члена наглядової ради за власним бажанням.

31 січня наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України прийняла рішення про дострокове припинення контракту з головою правління Суспільного мовлення Зурабом Аласанією.

Голова наглядової ради НСТУ Тетяна Лебедєва сказала, що детальніше про те, що відбувалося на засіданні перед таємним голосуванням, можна буде дізнатися з опублікованих протоколів на сайті «UA:  Суспільне мовлення».

За її словами, Зураб Аласанія буде працювати головою правління ще 2 тижні, тоді наглядова рада НСТУ призначить тимчасово виконуючого обов’язки голови правління.

Світлана Остапа уточнила «Детектору медіа», що 31 січня наглядова рада також вирішила призначити члена правління Миколу Чернотицького тимчасово виконуючим обов’язки голови правління.

Секретар наглядової ради НСТУ Вадим Міський сказав «Детектору медіа», що повне рішення наглядової ради з підставами для розірвання контракту буде оприлюднено в протоколі засідання протягом 5 днів на сайті суспільного мовника, оскільки питання озвучувалося з голосу.

Голова правління НСТУ Зураб Аласанія, заявив, що причини йому невідомі, офіційного обґрунтування немає. Він написав на своїй сторінці у фейсбуку, що «порушено всі процедури; судова боротьба можлива і навіть обов‘язкова – після обнародування причин».

Нагадаємо, 10 квітня 2017 року наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії  України обрала головою правління Суспільного мовлення Зураба Аласанію строком на 4 роки, до 2021 року.

До того, з 2014 року Зураб Аласанія був генеральним директором Національної телерадіокомпанії,  яка разом із колишніми ОДТРК 19 січня 2017 року була зареєстрована як ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

1 листопада 2016 року, під час підготовки до «Євробачення-2017», Зураб Аласанія написав заяву на звільнення за власним бажанням. Причина – недофінансування компанії, за яке голосують народні депутати України під час ухвалення державного бюджету. Останні два роки НСТУ недоотримувала 50 % фінансування.

Закон про суспільне мовлення передбачає, що наглядова рада може прийняти рішення про дострокове припинення повноважень членів правління НСТУ.

Відповідно до статуту НСТУ, порядок та підстави дострокового припинення повноважень голови правління та членів правління визначаються положенням про правління та контрактами, укладеними з головою та членами правління.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду