Одна з причин відсторонення Аласанії з НСТУ: «UA: Перший» не висвітлив заходи за участю Порошенка (проект рішення)

Одна з причин відсторонення Аласанії з НСТУ: «UA: Перший» не висвітлив заходи за участю Порошенка (проект рішення)

11:34,
1 Лютого 2019
4673

Одна з причин відсторонення Аласанії з НСТУ: «UA: Перший» не висвітлив заходи за участю Порошенка (проект рішення)

11:34,
1 Лютого 2019
4673
Одна з причин відсторонення Аласанії з НСТУ: «UA: Перший» не висвітлив заходи за участю Порошенка (проект рішення)
Одна з причин відсторонення Аласанії з НСТУ: «UA: Перший» не висвітлив заходи за участю Порошенка (проект рішення)
Голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія опублікував частину проекту рішення наглядової ради Суспільного, на якому базується його відсторонення.

«Не рішення, але частина проекту такого рішення НР, на якому НР базує відсторонення. Хоч би не палилися так відкрито...», – написав він на фейсбук-сторінці.

Частина рішення, яке він оприлюднив, члени наглядової рали розглядали позапланово на засіданні 31 січня, після чого таємно проголосували за розірвання контракту з головою правління НСТУ Зурабом Аласанією, який згідно з контрактом мав би управляти компанією упродовж 4 роки, до 2021 року.

В опублікованому документі зазначено, що Зураб Аласанія  «не організував мовлення каналу "UA: Перший" ні як «суспільно-політичного каналу» (відповідно до вимог закону), ні як каналу "інформаційного та суспільно-політичного мовлення з елементами просвітництва" (як зазначено у вказаній перехідній концепції)».

У рішенні зазначено 3 події, дві з яких за участю президента України Петра Порошенка, не були висвітлені на «UA: Першому».

«Внаслідок цього канал, зокрема, не висвітлив оперативно або не  висвітлив взагалі (крім коротких згадок у новинах) такі важливі події, як Хресна хода за єдину помісну церкву 28.07.2018 р. (за участі щонайменше 65 тисяч громадян), Засідання Генасамблеї ООН 26.09.2018 р. за вкрай важливих для України питань (включно з виступом президента України), роботу ІХ Міжнародного економічного форуму "Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи" (за участю глави держави)», – цитуємо частину рішення.  

У документі зазначено, що під керівництвом Зураба Аласанії компанія упродовж 2018 року впроваджувала хибно зрозумілий принцип «відсторонення від влади», аж до повної політизації новин, що прямо суперечить вимозі місії ПАТ «НСТУ» – «Надавати суспільству достовірну та збалансовану інформацію про Україну і світ».

Нагадаємо, 31 січня наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України прийняла рішення про дострокове припинення контракту  з головою правління Суспільного мовлення Зурабом Аласанією.

Голова наглядової ради НСТУ Тетяна Лебедєва сказала, що детальніше про те, що відбувалося на засіданні перед таємним голосуванням, можна буде дізнатися з опублікованих протоколів на сайті «UA:  Суспільне мовлення».

За її словами, Зураб Аласанія буде працювати головою правління ще 2 тижні, тоді наглядова рада НСТУ призначить тимчасово виконуючого обов’язки голови правління.

Світлана Остапа уточнила «Детектору медіа», що 31 січня наглядова рада також вирішила призначити члена правління Миколу Чернотицького тимчасово виконуючим обов’язки голови правління.

Секретар наглядової ради НСТУ Вадим Міський сказав «Детектору медіа», що повне рішення наглядової ради з підставами для розірвання контракту буде оприлюднено в протоколі засідання протягом 5 днів на сайті суспільного мовника, оскільки питання озвучувалося з голосу.

Голова правління НСТУ Зураб Аласанія, заявив, що причини йому невідомі, офіційного обґрунтування немає. Він написав на своїй сторінці у фейсбуку, що «порушено всі процедури; судова боротьба можлива і навіть обов‘язкова – після обнародування причин».

Член наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Олександр Павліченко заявив, що внутрішній аудит щодо благодійного фонду на підтримку Суспільного мовника став однією з двох підстав, через які було висунуте питання про непродовження контракту з чинним головою правління Зурабом Аласанією. На його думку, вся процедура голосування видавалась спершу фарсом. Він запрошує Зураба Аласанію оскаржити це в судовому порядку. Член НР вважає, що політичні рішення так не приймаються, а тут йшлось саме про політичне рішення.

Нагадаємо, 10 квітня 2017 року наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії  України обрала головою правління Суспільного мовлення Зураба Аласанію строком на 4 роки, до 2021 року.

До того, з 2014 року Зураб Аласанія був генеральним директором Національної телерадіокомпанії,  яка разом із колишніми ОДТРК 19 січня 2017 року була зареєстрована як ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

1 листопада 2016 року, під час підготовки до «Євробачення-2017», Зураб Аласанія написав заяву на звільнення за власним бажанням. Причина – недофінансування компанії, за яке голосують народні депутати України під час ухвалення державного бюджету. Останні два роки НСТУ недоотримувала 50 % фінансування.

Закон про суспільне мовлення передбачає, що наглядова рада може прийняти рішення про дострокове припинення повноважень членів правління НСТУ.

Відповідно до статуту НСТУ, порядок та підстави дострокового припинення повноважень голови правління та членів правління визначаються положенням про правління та контрактами, укладеними з головою та членами правління.

Фото: Світлани Остапи

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду