Продюсери філій НСТУ вважають прямою загрозою свободі слова рішення наглядової ради щодо звільнення Аласанії (Відкритий лист)

Продюсери філій НСТУ вважають прямою загрозою свободі слова рішення наглядової ради щодо звільнення Аласанії (Відкритий лист)

19:39,
1 Лютого 2019
5511

Продюсери філій НСТУ вважають прямою загрозою свободі слова рішення наглядової ради щодо звільнення Аласанії (Відкритий лист)

19:39,
1 Лютого 2019
5511
Продюсери філій НСТУ вважають прямою загрозою свободі слова рішення наглядової ради щодо звільнення Аласанії (Відкритий лист)
Продюсери філій НСТУ вважають прямою загрозою свободі слова рішення наглядової ради щодо звільнення Аласанії (Відкритий лист)
20 продюсерів філій Національної суспільної телерадіокомпанії підписалися під відкритим листом щодо рішення наглядової ради Суспільного достроково припинити контракт із головою правління Зурабом Аласанією.

На їхню думку, рішення, прийняте наглядової радою непублічно і в закритому режимі, є грубим порушенням засад діяльності Суспільного мовника і прямою загрозою свободі слова та незалежності Суспільного мовника. 

У відкритому листі йдеться про те, що рішення повинно бути скасоване, а у майбутньому – засідання щодо розгляду таких питань повинні бути публічними. 

Публікуємо повний текст відкритого листа:

«Відкритий лист продюсерів регіональних філій ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України”

Продюсери філій “Національної суспільної телерадіокомпанії” вимагають пояснень від членів Наглядової ради ПАТ “НСТУ” щодо рішення Наглядової ради від 31 січня 2019 року про дострокове припинення контракту з головою правління Суспільного Зурабом Аласанією.

Більше року філії Суспільного працюють в режимі гарантованої Законом «Про національну суспільну телерадіокомпанію» незалежності від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, політичних партій, підприємств, установ, організацій, фізичних осіб. Ми працюємо для наших глядачів, читачів та слухачів за їхні гроші – гроші платників податків і не відстоюємо жодні політичні чи бізнесові інтереси. 

Філії Суспільного мовлення працюють в умовах свободи слова, у відповідності до Редакційного статуту та інформаційних стандартів ПАТ “НСТУ”. За час роботи наших команд жодному з нас та нашим співробітникам не доводилося зазнавати цензурних утисків чи втручання у контент з боку правління під керівництвом Зураба Аласанії. 

Філії прозорі і відкриті у своїй діяльності. 

Рішення, прийняте Наглядової радою непублічно і в закритому режимі, вважаємо грубим порушенням засад діяльності Суспільного мовника і прямою загрозою свободі слова та незалежності Суспільного мовника. 

Вважаємо, що рішення повинно бути скасоване, а у майбутньому – засідання щодо розгляду таких питань повинні бути публічними. 

Крім того, вважаємо за необхідне провести зустріч членів Наглядової ради із продюсерами філій, яку пропонуємо організувати 4-5 лютого 2019-го року. Питання до обговорення на зустрічі – причини розірвання контракту з Головою правління ПАТ НСТУ.

Олена Кваша, продюсерка Філії ПАТ “НСТУ” “Кіровоградська регіональна дирекція”

Максим Волошин, продюсер Філії ПАТ “НСТУ” “Чернівецька регіональна дирекція”

Інна Білецька, продюсерка Філії ПАТ “НСТУ” “Рівненська регіональна дирекція”

Костянтин Лоцман, продюсер Філії ПАТ “НСТУ” “Волинська регіональна дирекція”

Артем Шелковий, продюсер Філії ПАТ “НСТУ” “Чернігівська регіональна дирекція”

Зоряна Биндас, продюсерка Філії ПАТ “НСТУ” “Тернопільська регіональна дирекція”

Наталія Андреєва, продюсерка Філії ПАТ “НСТУ” “Запорізька регіональна дирекція”

Ганна Силаєва, продюсерка Філії ПАТ “НСТУ” “Харківська регіональна дирекція”

Анастасія Тімановська, продюсерка Філії ПАТ “НСТУ” “Миколаївська регіональна дирекція”

Галина Держипільська, продюсерка Філії ПАТ “НСТУ” “Івано-Франківська регіональна дирекція “Карпати”

Любов Тімкова, продюсерка Філії ПАТ “НСТУ” “Хмельницька регіональна дирекція”

Максим Кошелєв, вик.продюсер ТО “Київ” (Центральний канал)

Олена Баніна, продюсерка Філії ПАТ “НСТУ” “Черкаська регіональна дирекція”

Ірина Кипоренко, продюсерка Філії ПАТ “НСТУ” “Одеська регіональна дирекція” 

Василь Середюк, продюсер Філії ПАТ “НСТУ” “Херсонська регіональна дирекція” 

Уляна Антоник, продюсерка Філії ПАТ “НСТУ” “Львівська регіональна дирекція”

Ольга Журавльова, продюсерка Філії ПАТ “НСТУ” “Полтавська регіональна дирекція”

Оксана Кириленко, продюсерка Філії ПАТ “НСТУ” “Сумська регіональна дирекція”

Віктор Мозалевський, продюсер Філії ПАТ “НСТУ” “Вінницька регіональна дирекція “Вінтера”

Євген Тичина, продюсер Філії ПАТ “НСТУ” “Закарпатська регіональна дирекція”».

Нагадаємо, у Житомирській філії наразі немає продюсера, з 1 лютого оголошено конкурс на цю посаду. До кінця 2018 року ним був Володимир Ладижець, який з 2 січня приступив до роботи виконавчого продюсера просвітницького напрям НСТУ.

Нагадаємо, 31 січня наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України прийняла рішення про дострокове припинення контракту з головою правління Суспільного мовлення Зурабом Аласанією. Деякі члени наглядової ради прокоментували це рішення у фейсбуку. Світлана Остапа написала колонку «Наглядова рада відправила Зураба у відставку. Як це було», в якій описала, що відбулося на засіданні 31 січня.

Голова наглядової ради НСТУ Тетяна Лебедєва сказала «Детектору медіа», що Зураб Аласанія працюватиме головою правління ще два тижні, тоді наглядова рада НСТУ призначить тимчасово виконуючого обов’язки голови правління.

Заступниця голови наглядової ради НСТУ Світлана Остапа уточнила «Детектору медіа», що 31 січня наглядова рада також вирішила призначити члена правління Миколу Чернотицького тимчасово виконуючим обов’язки голови правління. Станом на 1 лютого він не прийняв рішення і відмовився коментувати рішення наглядової ради.

Секретар наглядової ради НСТУ Вадим Міський сказав «Детектору медіа», що повне рішення наглядової ради з підставами для розірвання контракту буде оприлюднено в протоколі засідання протягом 5 днів на сайті суспільного мовника, оскільки питання озвучувалося з голосу.

Голова правління НСТУ Зураб Аласанія, заявив, що причини розірвання контракту йому невідомі, офіційного обґрунтування немає. Він написав на своїй сторінці у фейсбуку, що «порушено всі процедури; судова боротьба можлива і навіть обов‘язкова – після обнародування причин».

Пізніше він оприлюднив уривок одного з проектів рішень, у якому голові правління закидали відсутність висвітлення на «UA: Першому» важливих подій за участі Президента України. Тетяна Лебедєва повідомила, що не це було причиною розірвання контрактуз паном Аласанією та опублікувала тексту проекту рішення (однак це не фінальний текст рішення). У проекті рішення голові правління, зокрема, закидають незбалансовану та суперечливу фінансову політику, непрозоре преміювання керівного складу та оплату діяльності дублюючих органів.

Член наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Олександр Павліченко заявив, що внутрішній аудит щодо благодійного фонду на підтримку Суспільного мовника став однією з двох підстав, через які було висунуте питання про непродовження контракту з чинним головою правління Зурабом Аласанією. На його думку, вся процедура голосування видавалась спершу фарсом. Він запропропонував Зурабу Аласанії оскаржити це в судовому порядку. Член НР вважає, що політичні рішення так не приймаються, а тут ішлося саме про політичне рішення.

Член наглядової ради НСТУ Євген Глібовицький вважає, що результати голосування щодо розірвання контракту з головою правління Суспільного Зурабом Аласанією місять процедурні порушення та не є оформленими у відповідності до вимог закону про Суспільне телебачення та радіомовлення України. Він запропонував іншим членам наглядової ради скасувати результати голосування. Інакше цей склад наглядової ради має піти у відставку в повному складі.

Медійні громадські організації закликали наглядову раду НСТУ переглянути своє рішення щодо припинення контракту з головою правління НСТУ. Заяву підписали громадські організації «Інтерньюз-Україна», Інститут масової інформації, Фундація «Суспільність», «Детектор медіа» та Центр демократії та верховенства права.

У прес-службі Адміністрації президента «Детектору медіа» повідомили, що Президент України завжди підтримував і буде підтримувати Суспільне мовлення.

Низка незалежних журналістів і співробітників різних медіа заявили про створення неформальної спільноти незалежних журналістів під назвою Ініціатива «34», у відповідь на рішення наглядової ради Суспільного мовника про звільнення Зураба АласаніїНазва нової ініціативи відсилає до статті 34 Конституції України, яка гарантує кожному право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.

Нагадаємо, 10 квітня 2017 року наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії  України обрала головою правління Суспільного мовлення Зураба Аласанію  строком на 4 роки, до 2021 року.

До того, з 2014 року Зураб Аласанія був генеральним директором Національної телерадіокомпанії,  яка разом із колишніми ОДТРК 19 січня 2017 року була зареєстрована як ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

1 листопада 2016 року, під час підготовки до «Євробачення-2017», Зураб Аласанія написав заяву на звільнення за власним бажанням. Причина – недофінансування компанії, за яке голосують народні депутати України під час ухвалення державного бюджету. Останні два роки НСТУ недоотримувала 50 % фінансування.

Закон про суспільне мовлення передбачає, що наглядова рада може прийняти рішення про дострокове припинення повноважень членів правління НСТУ.

Відповідно до статуту НСТУ, порядок та підстави дострокового припинення повноважень голови правління та членів правління визначаються положенням про правління та контрактами, укладеними з головою та членами правління.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду