Олег Наливайко очолив комісію з перетворення НТКУ в НСТУ замість Зураба Аласанії

Олег Наливайко очолив комісію з перетворення НТКУ в НСТУ замість Зураба Аласанії

08:58,
28 Листопада 2016
7078

Олег Наливайко очолив комісію з перетворення НТКУ в НСТУ замість Зураба Аласанії

08:58,
28 Листопада 2016
7078
Олег Наливайко очолив комісію з перетворення НТКУ в НСТУ замість Зураба Аласанії
Олег Наливайко очолив комісію з перетворення НТКУ в НСТУ замість Зураба Аласанії
Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко замінив екс-гендиректора НТКУ Зураба Аласанію на посаді голови комісії з перетворення Національної телекомпанії України в Національну суспільну телерадіокомпанію України (НСТУ). Про це він оголосив на нараді в Держкомтелерадіо 28 листопада 2016 року.

За словами Олега Наливайка, Держкомтелерадіо довго шукав тимчасового керівника, але знайти того, хто консолідує менеджмент НТКУ не змогли. Тому комісію з перетворення вирішив очолити особисто пан Наливайко. На посаду генерального директора НТКУ призначення не буде. Комісія з перетворення 30 вересня 2016 року виконує функції правління об’єднаної НТКУ

«1 листопада Зураб Аласанія добровільно пішов у відставку. Для мене це було несподівано і неприємно. З березня 2014 ми разом тягнули цього воза і ось коли залишився, як кажуть, останній бій... Недаремно говорять, що останній самий важкий. Але, я як ніхто інший, напевно, з розумінням ставлюсь до його рішення. У своїй заяві Зураб наголосив, що він не знає, як в існуючих умовах завершити реформу і підготуватись до проведення Євробачення”. Ми шукали тимчасового, до створення ПАТ НСТУ, керівника серед заступників. Але знайти того, хто консолідує менеджмент, сформований Зурабом, не змогли. Будь-яке призначення одного, викликало демарші і несприйняття інших», – зазначив Олег Наливайко в коментарі сайту «Суспільне мовлення».

«Враховуючи песимістичний настрій керівництва НТКУ, стосовно завершення реформи, історію про червону картку організаторам “Євробачення”, котру вчора процитували всі ЗМІ країни, ми не можемо більше втрачати час на вирішення кадрового питання. Треба брати відповідальність, а не маневрувати, готуючись до виборів глави НСТУ або очікуючи більш комфортних умов для організації пісенного конкурсу “Євробачення”. До речі, і в російському інформпросторі висловлювання керівництва НТКУ під заголовком "Україна втрачає “Євробачення” стало хітом», – сказав пан Наливайко.
За його словами комісію з перетворення НТКУ очолить він особисто (так само як раніше очолював комісію першого етапу, коли ОДТРК приєднувались до НТКУ).

«На посаду генерального директора НТКУ призначення не буде. Комісія з 30 вересня виконує функції правління.  Сподіваюсь, що весь менеджмент,  якщо він відповідальний і має совість, залишиться на місцях. Обидві медіареформи: повноцінне створення суспільного і реформування друкованих ЗМІ до кінця року мають розпочатись і вони розпочнуться. А “Євробачення” буде в Україні і ми його гідно проведемо!», –  додав голова Держкомтелерадіо.

У коментарі сайту "Суспільне мовлення" Зураб Аласанія підтвердив, що діючий менеджмент НТКУ несконсолідований. "Призначення головою комісії людини, яка не працює на НТКУ, означатиме наявність кількох центрів керування. І сторонні особи не розумітимуть, хто ухвалює рішення саме на НТКУ", - сказав він.

7 листопада Олег Наливайко підписав наказ про звільнення генерального директора НТКУ Зураба Аласанії за згодою сторін.

Зураб Аласанія до сьогодні залишався головою комісії з перетворення НТКУ в ПАТ НСТУ. 

Раніше Олег Наливайко зазначав СМ, що Аласанія працюватиме доти, доки йому не знайдуть заміну. За словами голови Держкомтелерадіо наступником Зураба Аласанії швидше за все стане хтось із його заступників. Розглядалися кандидатури першого заступника Олександра Харебіна, заступника з фінансових питань Ганни Бичок та заступника по роботі з філіями Михайла Шматова.

Як повідомляв сайт «Суспільне мовлення», три заступники Зураба Аласанії написали заяви на звільнення: Михайло Шматов, Дарія Юровська та Вікторія Романова. Заступник генерального директора з питань контент Дарія Юровська 4 листопада звільнилася.  

Нагадаємо, 1 листопада 2016 року генеральний директор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія написав заяву на звільнення за власним бажанням. Він висловив незгоду з тим, що суспільне мовлення, яке має постати наступного року, буде недофінансоване на значну суму. 

1 листопада коаліція «За суспільне мовлення» у відкритому зверненні висунула вимогу припинити саботаж реформи суспільного мовлення в Україні.

2 листопада Кабінет Міністрів погодив звільнення Зураба Аласанії. Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко повідомив, що новим керівником НТКУ може стати хтось із заступників Зураба Аласанії. Сам пан Аласанія, який поки ще працює гендиректором НТКУ, виступає за те, щоб його наступником був хтось із компанії, тому що вони в процесі перетворення, і водночас не проти, щоб це був «варяг».

Нагадаємо, наразі триває другий етап реформи суспільного мовлення. Другий етап реформування проходить із жовтня 2016-го по січень 2017 року. До 30 листопада заплановано визначити вартість статутного капіталу ПАТ НСТУ. У січні 2017 року має бути зареєстрована юридична особа ПАТ НСТУ

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду