Рейдери знову намагаються захопити «Укртелефільм» – Олег Наливайко

Рейдери знову намагаються захопити «Укртелефільм» – Олег Наливайко

13:32,
7 Вересня 2016
3808

Рейдери знову намагаються захопити «Укртелефільм» – Олег Наливайко

13:32,
7 Вересня 2016
3808
Рейдери знову намагаються захопити «Укртелефільм» – Олег Наливайко
Рейдери знову намагаються захопити «Укртелефільм» – Олег Наливайко
Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко розповів, що отримав заочне рішення Індустріального районного суду міста Дніпропетровська про те, що фінансова компанія «Еверест» накладає арешт на майно «Укртелефільму».

Про це він заявив 6 вересня на прес-конференції в «Укрінформі».

«16 серпня 2016 суддя Мороз (Віктор Павлович) з Індустріального районного суду міста Дніпропетровська виніс заочне рішення, в якому вирішив зняти арешти на квартири,  на житлові приміщення та паркові місця, майнові права на які належать студії «Укрателефільму». А також визнати права власності на зазначенні об’єкти фінансовій компанії «Еверест». Ця компанія ніколи не фігурувала. При чомуці права оформлені в 2013 році, підкреслюю, розроблена рейдерська схема. « Укртелефільм» не було повідомлено ні про існування позовної заяви, ні про призначення дати та часу розгляду, однак в рішенні вказано, що сторони були повідомлені належним чином», – заявив  Олег Наливайко.

За його словами,подібне рішення знімати арешти на квартири, накладені Господарським судом міста Києва, під силу тільки Апеляційному господарському суду міста Києва.

«Те саме стосується визнання права власності на майно, яке знаходиться у місті Києві. Ми будемо звертатися до Кабінету Міністрів про рейдерські дії по відношенню до "Укртелефільму"», – сказав пан Наливайко.

Генеральний директор «Укртелефільму» Сергій Омельчук пояснив сайту «Суспільне мовлення», що студія три роки судилася з  ТОВ «Сілтек ЛТД».

«Згідно з  постановою Вищого Господарського суду України від 11 липня 2016 року  у справі № 910/1941/14  студія «Укртелефільм» повернула свої майнові права на квартири та житлові приміщення в Адміністративно-житловому комплексі за адресою: м. Київ, вул. О. Туманяна 15-А. У  ТОВ «Сілтек ЛТД» було законне право звернутися до Верховного суду України і відстоювати свої права. Але опоненти пішли класичним шляхом рейдерів. Це шлях, коли одна компанія фіктивно переуступає права власності іншій компанії-сателіту,   у яких є один господар. Потім під прикриттям судового рішення, як правило, в іншій області намагаються знову відібрати права власності у законного власника. Ось це і відбулося», – розповів Сергій Омельчук.

Він зазначив, що студія «Укртелефільм» пройшла три  кола у господарських судах, де судилася з ТОВ «Сілтек» і тепер з’являється в іншій області фірма, яка доводить, що у 2013 році стала власником цього майна.

«Тоді в мене запитання, якщо ця третя фірма мала право власності на це майно, то на якій підставі ТОВ «Сілтек ЛТД» 3 роки у суді доводила Вищому господарському суду, що вона є власником. Вона вводила суд в оману. А це вже кримінальна відповідальність. Словом, рейдери не заспокоїлися і продовжують брудну роботу, щоб відібрати належне державному підприємству майно», – резюмував Сергій Омельчук.

Гендиректор студії «Укртелефільм» каже, що не здається. «Ми захищаємо себе, подали відповіді позови в Господарський суд Києва, готуємо інші позови, проінформували всі правоохоронні органи про спробу рейдерського захоплення», – розповів про останні дії  Сергій Омельчук.

Він вважає, що заочне рішення Індустріального районного суду міста Дніпропетровська не є законним.

«Наше рішення Вищого Господарського суду України є в базі судових рішень. Воно остаточне та оскарженню не підлягає. Як може районний суд міста, яке не існує (19 травня 2016 року Рада перейменувала Дніпропетровськ на Дніпро ), приймати рішення», – риторично запитує  Сергій Омельчук.

Сергій Омельчук у липні 2016 року став гендиреткором «Укртелефільму». Перед ним стоїть завдання Держкомтелерадіо України про перетворення державного підприємства у публічну акціонерну компанію, яка буде працювати у системі суспільного мовлення.

«Нас знову намагаються відтягнути на узбіччя, щоб ми не рухалися вперед. «Укртелефільм» – публічна компанія, яка хоче продовжувати знімати кіно, а не займатися відбиттям рейдерських атак», – каже  Сергій Омельчук.

Він вірить, що Кабінет Міністрів захистить від рейдерів «Укртелефільм» і той увійде в систему суспільного мовлення.

Нагадаємо, що справа, яку розглядали у Вищому господарському суді, стосувалася заяви «Укртелефільму» щодо визнання незаконним договору, який був підписаний між «Інтерінвестсервісом» і ТОВ «Сілтек ЛТД». Відповідно до цього договору компанія «Інтерінвестсервіс» незаконно передала згідно з інвестиційним договором компанії ТОВ «Сілтек ЛТД» 80 квартир, які належали ДП «Укртелефільм». Студія подала в суд і виграла в першій інстанції. А потім апеляційна інстанція залишила позов «Укртелефільму» без задоволення.

Як зазначалося, через саботаж виконання закону про Суспільне мовлення студією «Укртелефільм» були внесені зміни до закону і студію виведено за рамки першого етапу. 

За чинним законодавством, «Укретелефільм», Національна радіокомпанія України, державна телерадіокомпанія «Культура» та всі обласні й регіональні державні телерадіокомпанії мають спершу приєднатися до Національної телекомпанії України (НТКУ), після чого на їхній базі має бути створено НСТУ.

Нині вже всі суб’єкти реформування приєдналися до НТКУ, крім «Укртелефільму». Фактичний саботаж «Укртелефільмом» процесу приєднання до НТКУ призвів до неможливості створити ПАТ «НСТУ».

Щоб подолати саботаж і мати можливість створити ПАТ «НСТУ», 15 березня народні депутати з Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики зареєстрували законопроект № 4232.

13 квітня Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики рекомендував Верховній Раді прийняти проект закону №4232 в першому читанні та в цілому.

17 травня Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до Закону України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення" (щодо порядку приєднання ДП "Українська студія телевізійних фільмів "Укртелефільм")».

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду