Суспільний мовник погасив пеню за наданий Японією кредит

Суспільний мовник погасив пеню за наданий Японією кредит

12:25,
23 Грудня 2020
12380

Суспільний мовник погасив пеню за наданий Японією кредит

12:25,
23 Грудня 2020
12380
Суспільний мовник погасив пеню за наданий Японією кредит
Суспільний мовник погасив пеню за наданий Японією кредит
У 2020 році Національна суспільна телерадіокомпанія України закрила всі борги, які тягнулися роками ще від попередниці Суспільного Національної телекомпанії України.

22 грудня Національна суспільна телерадіокомпанія України повністю погасила пеню на суму 7 687, 2 тис грн за кредитною угодою від 16 жовтня 1996 року між Ексімбанком Японії та Україною.

Цю інформацію сайту «Детектор суспільного мовлення» підтвердив член правління НСТУ Микола Чернотицький.

За його словами, НСТУ перерахувала цю суму не в Японію, а в державний бюджет, оскільки це пеня японського кредиту.

Телерадіокомпанія змогла погасити пеню з коштів фінансової підтримки з держбюджету лише після того, як 2 грудня 2020 року Кабінет Міністрів України вніс зміни до пункту 2 розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 серпня 1996 р. № 539.

Питання про погашення пені за наданий Японією кредит у НСТУ раніше не могли вирішити через дефіцит коштів. Це зробили, як тільки у компанії з’явилася така можливість, пояснив Микола Чернотицький.  

«У 2020 році ми позакривали всі борги, які не вирішувалися роками. Можу сказати, що у Новий рік ми входимо набагато краще, ніж минулого року», – зазначив член правління НСТУ.

За його словами, наразі у компанії  залишилися поточні невеличкі заборгованості, які закривають у звичайному режимі. Але таких боргів, які тягнулися роками, уже немає.

Нагадаємо, Національна суспільна телерадіокомпанія України була зареєстрована 19 січня 2017 року. Вона створена на основі колишньої державної Національної телекомпанії України, Національної радіокомпанії України та обласних державних телерадіокомпаній, тож успадкувала від них майно, колективи та борги, які накопичувалися роками.

Через те, що НСТУ не отримувала повного фінансування жодного разу з моменту реєстрації, їй не вдавалося погасити успадковані борги.

14 листопада 2019 року Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2020 рік, у якому зменшила фінансову підтримку Суспільного мовлення всього на 300 млн грн, залишивши 1 млрд 711 млн 516 тис. 

У лютому 2020 року рахунки НСТУ заморозили на три місяці через старий борг перед «Євроньюз», який не виплатила ще НТКУ.

У квітні 2020 року Верховна Рада проголосувала за зміни до бюджету-2020, де на Суспільне передбачено 1 мільярд 533 мільйони гривень, із урахуванням того, що з цієї суми НСТУ має сплатити борг перед «Євроньюзом».

2 червня 2020 року рахунки НСТУ були розблоковані, компанія сплатила понад 300 млн грн боргу перед «Євроньюзом». Після цього загальний бюджет Суспільного на 2020 рік наразі зменшився до 1,16 млрд грн (на 43%), що змусило правління НСТУ переглянути видатки і перейти у режим виживання.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду