ЄМС закликає Кабмін не скорочувати фінансування НСТУ

ЄМС закликає Кабмін не скорочувати фінансування НСТУ

10:15,
30 Березня 2020
2645

ЄМС закликає Кабмін не скорочувати фінансування НСТУ

10:15,
30 Березня 2020
2645
ЄМС закликає Кабмін не скорочувати фінансування НСТУ
ЄМС закликає Кабмін не скорочувати фінансування НСТУ
Європейська мовна спілка (ЄМС) звернулася до Кабінету Міністрів України з проханням не скорочування бюджет Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ, Суспільне). Зміни до бюджету можуть критично підірвати здатність діяти суспільну телерадіокомпаню України у майбутньому, наголосили в ЄМС.

Заява із зверненням опублікована на сайті ЄМС.

«Незважаючи на те, що ми цілком розуміємо надзвичайний тиск, викликаний боротьбою проти COVID-19, суспільні мовники відіграють вирішальну роль у забезпеченні громадськості правдивими й перевіреними новинами та здійснюють просвітницьку діяльність, поки школи закриті», – йдеться у заяві ЄМС.

В ЄМС наголосили, що Суспільне мовлення  попри відсутність достатніх засобів захисту для своїх журналістів мобілізувало всі зусилля та ресурси для допомоги державі в боротьбі з коронавірусом, інформуючи й просвічуючи громадян та транслюючи важливі повідомлення.

Крім того, мовник активно займається оптимізацією своєї структури, управління та діяльності задля надання послуг найефективнішим чином та прозорості у витрачанні державних коштів. 

«Суспільне мовлення потребує повної підтримки держави в забезпеченні належного фінансування та ресурсів для створення високоякісного контенту й виконання його важливої ролі в суспільстві», – зазначили в заяві.  

В ЄМС нагадали, що за останні кілька років НСТУ зазнає постійного недофінансування, що негативно впливає на його розвиток та інвестиції в нові технології і платформи. Це суперечить європейським стандартам, зокрема Рекомендації 1878 (2009) Парламентської асамблеї Ради Європи щодо фінансування суспільного мовлення, яка вимагає достатнього довгострокового фінансування для мовника.

У лютому 2020 року арештовано рахунки після постанови Міністерства юстиції. Це призвело до зупинення запуску нових важливих проєктів, особливо в галузі новин.

«Ми закликаємо уряд знайти відповідне рішення, щоб Суспільне мовлення могло й далі служити суспільству в такі критичні моменти», – йдеться у заяві.  

Довідка

Європейська мовна спілка (European Broadcasting Union) — найбільша у світі професійна асоціація телерадіомовників, яка налічує 116 організацій у 56 країнах. ЄМС є організатором міжнародних телевізійних конкурсів, зокрема «Євробачення», а також виступає розпорядником ліцензій на трансляцію чемпіонатів світу з футболу, турнірів УЄФА (Ліга чемпіонів, Ліга Європи, Суперкубок УЄФА, Чемпіонат Європи з футболу), зимових та літніх Олімпійських ігор, ралі «Дакар» й інших світових подій.

Український суспільний мовник — Національна суспільна телерадіокомпанія України — є членом організації.

Нагадаємо, на фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії в 2020 році в держбюджеті України було закладено 1 млрд 711 млн 516 тис. грн, що на 300 млн грн менше, ніж передбачено законом «Про суспільне телебачення і радіомовлення України».

Рахунки Суспільного залишаються під арештом через борг держави компанії «Євроньюз». У лютому Міністерство юстиції України відкрило виконавче провадження щодо стягнення із Суспільного боргу в сумі 10 млн 591 тис. 224 євро 48 центів та 73 080 грн судового збору (станом на 27 березня це 350 млн грн) на користь акціонерного товариства «Євроньюз».

26 березня 2020 року стало відомо, що уряд України пропонує в умовах пандемії переглянути держбюджет і скоротити фінансування НГТУ на 480 млн грн (в ЗМІ також з'являлася інформація, що хочуть скоротити на 750 млн грн).

27 березня Суспільне звернулося з відкритим листом до Кабміну з проханням не зменшувати фінансування, в іншому випадку Україна може залишитися без суспільного мовника.

Медіарух закликав не знищувати Суспільне мовлення радикальним скороченням бюджету.

Рада з питань свободи слова та захисту журналістів при Президентові України рекомендує Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України не допустити суттєвого скорочення фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України, яке спричинило б зупинку роботи каналів Суспільного мовлення.

29 березня США, ЄС, Японія та Великобританія виступили зі спільною заявою на підтримку Суспільного. 

Також організації національних спільнот в Україні висловлюють занепокоєння щодо наміру Кабінету міністрів скоротити фінансування Суспільного мовника.

Кабінет Міністрів виділяє на фінансування НСТУ виділяє 1,2 млрд. грн і вважає, що запропоновані зміни не мають бути суттєво відчутними для Суспільного. Про тому голова правління НСТУ Зураб Аласанія зазначив, що з телерадіокомпанії хочуть стягнути борг держави перед «Євроньюз» і тоді залишиться не обіцяні урядом 1,2 млрд, а 0,86 млрд. Секретар наглядової ради НСТУ Вадим Міський наголосив, що такі бюджетні зміни стануть смертельними для НСТУ.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду