Наглядова рада Суспільного затвердила фінансовий план НСТУ на 2019 рік

Наглядова рада Суспільного затвердила фінансовий план НСТУ на 2019 рік

19:30,
21 Лютого 2019
2663

Наглядова рада Суспільного затвердила фінансовий план НСТУ на 2019 рік

19:30,
21 Лютого 2019
2663
Наглядова рада Суспільного затвердила фінансовий план НСТУ на 2019 рік
Наглядова рада Суспільного затвердила фінансовий план НСТУ на 2019 рік
Бюджет Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) на 2019 рік дозволить життєдіяльність, але це не є бюджетом розвитку.

Про це сказала директор планово-економічного департаменту ПАТ «НСТУ» Ірина Горецька на засіданні наглядової ради (НР), яке відбулося 12 лютого. Протокол засідання опублікований на сайті «UA: Суспільне мовлення».

Вона сказала, що дефіцит фінансування з державного бюджету розкладено за статтями та прокоментувала відповідні статті дефіциту, а саме:

  • «Оплата праці та нарахування – 199 116,0 тис. грн., ця сума складається з преміальних і двох місячних посадових окладів, які передбачені колективним договором на оздоровлення. Але сумою в 650 млн. грн.  буде забезпечено штатний розпис, можливість сплачувати за нічні зміни та за роботу у святкові дні. Але тут є ризик, що при зміні структури, буде звільнено певну кількість працівників, і тут не врахована сума можливих виплат для цих працівників. У 2018 році при скороченні працівників було виплачено близько 30 млн. грн.  
  • Трансляція телерадіопрограм – 181 836,0, тис. грн планом використання бюджетних коштів передбачені суми: - телемовлення в аналоговому форматі у січні 2019 року передбачено для всіх регіональних каналів, крім каналу «UA: Донбас» у обсязі 10,5 год./добу, а канал «UA: Донбас» у ліцензійних обсягах. Регіональне мовлення у лютому-квітні передбачено в Чернігівській, Херсонській, Харківській, Сумській, Львівській та на каналі «UA: Донбас». Мовлення на каналі «UA: Перший» передбачено у ліцензійних обсягах з січня по квітень. Цифрове телемовлення передбачено на регіональних каналах та «UA: Культура», крім «UA: Донбас» в обсязі 16 год./добу, на каналах «UA: Перший», UA: Крим» та «UA: Донбас» в обсязі 24 год./добу. Супутникове мовлення передбачено у ліцензійних обсягах; - радіомовлення передбачено в ефірному, цифровому та супутниковому форматах в обсязі 24 год./добу.
  • Витрати, пов’язані з виробництвом телерадіопрограм та забезпечення життєдіяльності телерадіокомпанії – 174 152,1 тис. грн, це дає змогу укласти угоди на придбання безперервних послуг (постачання комунальних послуг, оплату зв’язку, охорони, прибирання та ін.). При цьому абсолютно незабезпеченими напрямами є – здійснення міжнародної діяльності (оплата технічних послуг та внесків ЄМС, враховуючи конкурси «Євробачення» 2019 року), оплата відряджень знімальних груп, придбання якісного контенту, придбання спеціального програмного забезпечення, здійснення поточного ремонту та ін. Потреба в коштах, на забезпечення виробництва нових та оновлення існуючих проектів забезпечена лише близько 30%.
  • Технічне переоснащення ПАТ «НСТУ» – 162 099,0 тис. грн, планується: модернізація комплексу телемовлення; переоснащення та модернізація комплексу радіомовлення; впровадження регіональної врізки в центральній дирекції та філіях; придбання обладнання для студійних та виїзних зйомок та записів; модернізація та підтримка комплексів філій; система новинного виробництва; обладнання комплексів відеомонтажу та комп’ютерної графіки (з регіонами); придбання основних засобів, необхідних для забезпечення життєдіяльності телерадіокомпанії.
  • Придбання прав на висвітлення спортивних подій – 76 958,0 тис. грн, існує загроза неможливості здійснення висвітлення значущих спортивних подій, через неможливість здійснення оплати медіаправ (в тому числі заборгованість за 2017 рік, згідно з графіками платежів), а саме: Кубок світу з футболу 2022 року; літні олімпійські та параолімпійські ігри 2020 року; кубок та чемпіонат світу з біатлону 2019-2020; Чемпіонат Європи з легкої атлетики 2019; інші спортивні події європейського та світового значення 2019 року».

У протоколі зазначено, що В’ячеслав Козак поцікавився, що при фактичному недофінансуванні 811 млн грн у фінансовий план закладені «віртуальні» 555 млн грн. Якщо не буде дофінансовано Суспільне у повному обсязі, як компанія буде діяти у цьому випадку? Чи у керівництва є стратегічне бачення, як виходити із ситуації, якщо уряд і парламент не переглянуть бюджет?

Ірина Горецька відповіла, що керівництво компанії це розуміє. І. Горецька зазначила, що вже третій рік поспіль компанія немає бюджету розвитку і тому доводиться орендувати техніку, а не купувати, але при цьому компанія виготовляє контент. Це вплине на якість продукту, декорації доведеться виготовляти дешевші, не зможуть виїхати ПТС для зйомок. Також ризик для компанії складає сума за послуги, які були отримані у 2018 році від концерну РРТ за трансляцію в аналоговому форматі, ця сума досить значна і, якщо судове рішення буде не на користь ПАТ «НСТУ», доведеться сплати 90 млн грн. Керівництво розуміє цей ризик і буде змушене економити. Компанія має надію отримати прибуток від здачі в оренду площ, які були вивільнені.

За її словами, на виробництво телерадіопрограм закладено 108 млн грн, «це життєдіяльність і виробництво з бюджетних коштів». Вона зауважила, що кошти отримані за результатами господарської діяльності також направляються на виробництво контенту.

На засіданні наглядової ради голова правління НСТУ Зураб Аласанія сказав, що розрахувати фінплан на неповний бюджет було неможливо. Якби фінансовий план був написаний на неповний бюджет, тобто на 1 млрд 5 млн грн, то компанія заборонила б собі будь-які додаткові ймовірні надходження з державного бюджету. Він зауважив, що компанія, все ж, очікує на дофінансування. Діяльність на 2019 рік розрахована, виходячи з фактичного виділеного бюджету в 1 млрд 5 млн грн. Але, разом з тим, зобов’язана до Міністерства фінансів подавати бюджет, де зазначена повна сума фінансування, щоб допустити можливість отримання додаткових коштів.

«Відповідно до підпункту 14 пункту 45 Статуту ПАТ «НСТУ», затвердженого постановою КМУ від 28 грудня 2016 р. № 1039, погодити Фінансовий план ПАТ «НСТУ» на 2019 рік та подати його на затвердження акціонеру», – йдеться у проколі засідання НР. «За» проголосували 16 членів наглядової ради.  

Нагадаємо, у листопаді 2018 року народні депутати України прийняли Закон України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», де на фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії України виділили 1 млрд. 5 млн. 100 гривень замість 1 млрд. 816 млн, як передбачено законом «Про суспільне телебачення і радіомовлення України».

Після впровадження кризового плану у січні 2019 року на преміювання працівників Суспільного направлено 6 791 901 грн. 83 коп.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду