Наглядова рада Суспільного затвердила розмір зарплат для працівників майбутнього ньюсхаусу (Доповнено)

Наглядова рада Суспільного затвердила розмір зарплат для працівників майбутнього ньюсхаусу (Доповнено)

14:49,
15 Липня 2020
4490

Наглядова рада Суспільного затвердила розмір зарплат для працівників майбутнього ньюсхаусу (Доповнено)

14:49,
15 Липня 2020
4490
Наглядова рада Суспільного затвердила розмір зарплат для працівників майбутнього ньюсхаусу (Доповнено)
Наглядова рада Суспільного затвердила розмір зарплат для працівників майбутнього ньюсхаусу (Доповнено)
Працівників майбутнього конвергентної новинної студії (ньюсхаусу) Суспільного мовника, яку наразі готують до запуску в Будинку Українського радіо на Хрещатику, 26, отримуватимуть конкурентну заробітну плату.

Наглядова рада затвердила зміни до Умов і розмірів оплати праці працівників ПАТ «НСТУ», подані правлінням. Зміни внесені у зв’язку зі створенням ньюсхаусу, про це йдеться у протоколі засідання наглядової ради Суспільного.

За словами голови правління НСТУ Зураба Аласанії, зміни щодо оплати праці розробили у зв’язку з реалізацією унікального для українського медіапростору проєкту мультимедійної редакції новин (Newshouse), що передбачає зміну підходів до виробництва за принципом конвергентності, впровадження єдиного підходу до виробництва інформаційного контенту на всіх платформах та диджиталізації.  

Ньюсхаус облаштовують за фінансової підтримки донорів у Будинку Українського радіо на вул. Хрещатик, 26. Наразі новини Суспільного виходитимуть із «Суспільної студії» у телецентрі «Олівець». Їх переведуть на Хрещатик, 26, коли запустять ньюсхаус. А новинна студія в телецентрі буде використана для інших проєктів, пояснив Зураб Аласанія.

Він зазначив, що перед дирекцією інформаційного мовлення та дирекцією цифрових платформ, що спільно реалізують ньюсхаус, постала гостра потреба створити можливості кар’єрного зростання для наявних працівників, за умови освоєння нових навичок роботи за принципом конвергентності; ввести нові посади, що забезпечать можливість залучати фахівців різних освітньо-кваліфікаційних рівнів до роботи редакції (у тому числі за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» відповідного напряму підготовки); а також приведення рівня заробітних плат ключових позицій до наближеного до ринку для залучення відповідних фахівців.

Своїм рішенням наглядова рада переглянула граничні розміри окладів для посад «менеджер (напряму)», «головний редактор новин», «ведучий програми», «провідний ведучий програми», «завідувач відділу», «редактор», «кореспондент спеціальний», «продюсер», а також дала дозвіл на введення нових посад — «оброблювач інформаційного матеріалу», «менеджер (проекту)», «заступник шеф-редактора напряму».

Щодо розмірів оплати праці, то вони коливаються від 8 000 до 47 000 грн. 

За дорученням наглядової ради НСТУ правління має привести штатний розпис ПАТ «НСТУ» у відповідність до цього рішення до 1 серпня 2020 року.

Секретар наглядової ради НСТУ Вадим Міський сказав сайту «Детектор суспільного мовлення», що  ньюсхаус має запрацювати наприкінці 2020 року або на початку 2021 року.

«Створення конвергентного ньюзруму було одним із найперших завдань, поставлених наглядовою радою менеджменту ще у 2017 році. За попередні роки менеджмент зробив певні кроки для об'єдання новинних команд телебачення і радіо, а наприкінці 2019 року з'явився новий медіаактив — новинний веб-сайт з власним ньюзрумом. Зараз, разом із європейськими партнерами, компанія напрацювала бачення роботи об'єднаного конвергентного Ньюсхаусу на основі досвіду західних мультиплатформенних суспільних мовників. За задумом, "вхід" інформації буде здійснюватися спільно для усіх платформ, а "вихід" формуватимуть відповідні підрозділи телебачення, радіо та диджитал у структурі ньюсхаусу. На своєму останньому засіданні наглядова рада розглянула пропозиції менеджменту щодо переліку посад та розмірів оплати праці працівників майбутнього об'єднанного ньюсхаусу, і ми очікуємо що до кінця цього року або на початку наступного НСТУ, нарешті, завершить трансформацію свого інформаційного мовлення, а слухачі, читачі та глядачі зможуть відчути і оцінити різницю. Бажаю відповідальним працівницям та працівникам успіхів у завершенні цієї абмітної задачі», – зазначив він.  

Нагадаємо, News House – це масштабний цифровий проєкт, який Національна суспільна телерадіокомпанія України створює з міжнародним консорціумом, зокрема з ВВС і Deutsche Welle.

Член правління НСТУ, відповідальний за платформу телебачення, Ярослав Лодигін в інтерв’ю, опублікованому на сайті rozmova.wordpress.com, розповів, що «в основі News House зовсім інша ментальність, філософія виробництва новин, яка ближче до того, як працює Саймон Островський. Восени починаємо будувати студію; готуємо бренд-платформу для першого каналу. Ми хочемо, щоб у новому році в Україні з’явився новий канал».

Згідно зі стратегією розвитку Національної суспільної телерадіокомпанії України, з якою на конкурсі на голову правління переміг Зураб Аласанії, у News House (інформаційному мовлення) по всій Україні працюватиме 683 людини.  

У стратегії також зазначено, що Ньюз-Хауз «стратегічно покликаний стати базовим виробником контенту для "UA:Перший"».

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду