Депутатка Європарламенту рекомендує Верховній Раді надати необхідний бюджет для Суспільного мовлення
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Депутатка Європарламенту рекомендує Верховній Раді надати необхідний бюджет для Суспільного мовлення
Про це вона сказала під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі 17 листопада, де моніторингова місія у складі представників Національного демократичного інституту та Європейського парламенту презентувала рекомендації для забезпечення прозорих і демократичних виборів в Україні наступного року.
Загалом у висновку місії – 51 рекомендація. Одна з них стосується Національної суспільної телерадіокомпанії України.
«Одна з рекомендацій, які ми дамо, стосується підтримки Суспільного мовлення, потрібно надати необхідний бюджет для Суспільного мовлення. Для решти ЗМІ потрібна правильна правова база», – сказала вона.
За її словами, щоб боротися з російською пропагандою, потрібно дві речі: 1) підвищувати якість медіа; 2) громадяни України мають підвищувати медіаграмотність, щоб розуміли, де правдива інформація, а де – ні.
Після прес-брифінгу у коментарі журналістам телеканалу «UA: Перший» депутатка Європарламенту розповіла, чому важливо зміцнювати Суспільне мовлення.
«Скорочувати бюджет українському суспільному телебаченню, я вважаю, ми усі вважаємо, — неправильно. Зміцнювати суспільне телебачення в Україні — означає надання тої суми грошей, якої воно дійсно потребує для того, аби робити хороші програми. І я вважаю, що бюджет має бути збільшено принаймні вдвічі так швидко, наскільки це можливо. Український уряд та Президент, якщо вони погодяться із тим, що Суспільне мовлення є необхідним, і якісна та незалежна журналістика — це одна з відповідей на російську пропаганду, тоді цей бюджет для українського Суспільного телебачення має збільшитись», — цитує слова Ребекки Хармс прес-служба НСТУ.
Делегацію НДІ очолили Дерек Мітчелл, президент НДІ та колишній посол США у Бірмі (М'янмі), та Вільям Тейлор, виконавчий віце-президент Інституту миру (США) та колишній посол США в Україні. До складу делегації НДІ також увійшли Крістіна Хартман, експертка з виборів та політична консультантка; Лора Джуетт, регіональна директорка програм НДІ в Євразії; Патрик Мерло, директор виборчих програм НДІ; Мері О'Хейген, головна радниця та директорка програм НДІ в Україні.
Делегацію Європейського парламенту очолив депутат ЄП Дарюш Росаті(Європейська народна партія, Польща). До складу делегації також увійшла депутатка ЄП Ребекка Хармс (Зелені/Європейський вільний альянс, Німеччина), та Джеррард Кілі, керівник відділу Департамента підтримки демократії в ЄП.
18 жовтня Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Держбюджету на 2019 рік в якому народні депутати запропонували обрізати бюджет ПАТ «НСТУ» на понад 800 млн. Кошти, передбачені для НСТУ, мають піти на охорону здоров’я. Про це свідчать поправки, внесені до законопроекту №9000 про Держбюджет України на 2019 рік.
Як писав «Детектор медіа», фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України на 2019 рік відповідно до закону про Суспільне мовлення має становити 1 млрд 816 млн 933 тис. грн. Про це йдеться у проекті Закону про Державний бюджет України на 2019 рік, опублікованому на сайті Верховної Ради України.
Громадські та правозахисні організації в публічній заяві закликають уряд та Верховну Раду зупинити фінансовий тиск на незалежного Суспільного мовника.
Європейська мовна спілка висловила стурбованість щодо скорочення фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії на 43 % в 2019 році і закликала Кабінет Міністрів України профінансувати Суспільне на 100 %.
22 жовтня на Платформі Ради Європи для захисту журналістики і безпеки журналістів оприлюднено повідомлення про загрозу щодо можливого недофінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України у 2019 році, яке поставить компанію на межу банкрутства.