Уряд запропонував на НСТУ 1,5 мільярда гривень (ВИПРАВЛЕНО)
Уряд запропонував на НСТУ 1,5 мільярда гривень (ВИПРАВЛЕНО)
Про це він написав на своїй сторінці у Facebook. «Переглянуто фінансування Національного суспільного телебачення України. Додатково виділено 300 млн грн (1,5 млрд грн)», – зазначив Денис Шмигаль.
Він повідомив, що взяв участь у Погоджувальній раді, де представив зміни до Держбюджету-2020. #бюджетнадзвичайноїситуації уряд розробляв спільно з народними депутатами.
«Головною метою запропонованих змін є створення Стабілізаційного фонду, який отримав назву Фонд боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та її наслідками. Зараз потрібно відкласти політичні суперечки та спільно протистояти новому виклику. Тому я радий, що всі політсили Верховної Ради одностайно погодилися зібратися сьогодні на позачергове засідання», – зазначив пан Шмигаль.
У доопрацьованому проєкті уряд врахував пропозиції народних депутатів на засіданні з головами фракцій та груп.
«Загалом проєкт зазнав чимало змін, що свідчить про злагоджені дії влади. Фонд боротьби з COVID-19 на цьому етапі становить 97,05 млрд грн. Проте ми перебуваємо в режимі безперервної комунікації з нашими міжнародними партнерами та фінансовими організаціями, за рахунок підтримки яких плануємо збільшити Фонд. Відзначу, що розпоряджатися коштами Фонду Кабмін буде спільно з комітетом Верховної Ради з питань бюджету», – зазначив прем’єр-міністр.
Позачергове засідання Верховної Ради відбудеться 30 березня.
Нагадаємо, на фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії в 2020 році в держбюджеті України було закладено 1 млрд 711 млн 516 тис. грн, що на 300 млн грн менше, ніж передбачено законом «Про суспільне телебачення і радіомовлення України».
Наразі рахунки Суспільного залишаються під арештом через борг компанії «Євроньюз». У лютому Міністерство юстиції України відкрило виконавче провадження щодо стягнення із Суспільного боргу в сумі 10 млн 591 тис. 224 євро 48 центів та 73 080 грн судового збору (станом на 27 березня це 350 млн грн) на користь акціонерного товариства «Євроньюз».
26 березня 2020 року стало відомо, що уряд України пропонує в умовах пандемії переглянути держбюджет і скоротити фінансування НСТУ на 480 млн грн (в ЗМІ також з'являлася інформація, що хочуть скоротити на 750 млн грн).
27 березня Суспільне звернулося з відкритим листом до Кабміну з проханням не зменшувати фінансування, в іншому випадку Україна може залишитися без суспільного мовника.
Медіарух закликав не знищувати Суспільне мовлення радикальним скороченням бюджету.
Рада з питань свободи слова та захисту журналістів при Президентові України рекомендує Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України не допустити суттєвого скорочення фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України, яке спричинило б зупинку роботи каналів Суспільного мовлення.
29 березня США, ЄС, Японія та Великобританія виступили зі спільною заявою на підтримку Суспільного.
Також організації національних спільнот в Україні висловлюють занепокоєння щодо наміру Кабінету міністрів скоротити фінансування Суспільного мовника.
29 березня Денис Шмигаль заявив, що Кабінет Міністрів виділяє на фінансування НСТУ виділяє 1,2 млрд. грн і вважає, що запропоновані зміни не мають бути суттєво відчутними для Суспільного. При тому голова правління НСТУ Зураб Аласанія зазначив, що з телерадіокомпанії хочуть стягнути борг держави перед «Євроньюз» і тоді залишиться не обіцяні урядом 1,2 млрд, а 0,86 млрд.
Секретар наглядової ради НСТУ Вадим Міський наголосив, що такі бюджетні зміни стануть смертельними для НСТУ. Він написав рекомендації, яким має бути мінімально-необхідний бюджет НСТУ в 2020 році.
30 березня ЄМС закликала Кабмін не скорочувати фінансування НСТУ.
Фото: з Facebook-сторінки Дениса Шмигаля