Яким має бути мінімально-необхідний бюджет НСТУ в 2020 році?

Яким має бути мінімально-необхідний бюджет НСТУ в 2020 році?

20:20,
29 Березня 2020
4011

Яким має бути мінімально-необхідний бюджет НСТУ в 2020 році?

20:20,
29 Березня 2020
4011
Яким має бути мінімально-необхідний бюджет НСТУ в 2020 році?
Яким має бути мінімально-необхідний бюджет НСТУ в 2020 році?
Секретар наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Вадим Міський спрогнозував для Суспільного мовлення у 2020-му році два варіанти у кризовий період через пандемію коронавірусу: або НСТУ доведуть до того, що компанія закриється, або уряд не урізає фінансування для Суспільного і отримує в бюджет додатковий дохід на рівному місці в 120 млн грн.

Яким має бути мінімально-необхідний бюджет НСТУ в 2020 році?

Спойлер: Поки що все погано, але держбюджет лише виграє, якщо Уряд збільшить фінансування компанії.

Відомо, що зараз обговорюється варіант внесення в Парламент бюджету з видатками 1,23 млрд грн на НСТУ (зрізають всю "капіталку" та ще трохи "видатків споживання"). Такий бюджет приведе до закриття компанії в цьому році, адже цих коштів вистачить лише на оплату праці, поширення ефірного сигналу теле- та радіоканалів та податки. А ще є борг у майже 350 млн грн перед "Євроньюз", який треба заплатити цього року, якраз через нього арештовані рахунки компанії.

Тобто, раніше обговорений з Урядом підхід, що зроблять наближення коштів на "капіталку", розписаних на кінець року, і за рахунок них НСТУ сплатить борг (який одразу повернеться на рахунки держави, після зняття арешту по цій же справі з суми в Швейцарії) — вже не спрацює. Коштів на "капіталку" в оновленому бюджеті компанії не буде. Багато місяців компанія списуватиме усі надіслані кошти держпідтримки, щоб виплатити борг "Євроньюз". НСТУ залишатиметься паралізованою місяцями під час надзвичайної ситуації і, зрештою, закриється.

Чи можна провести скорочення працівників, щоб зекономити кошти? Провести теоретично можна, але економії в цьому році не буде і компанія все одно закриється. Скорочення — це розтягнута в часі процедура, яка передбачає велике фінансове навантаження під час її проведення. Сума економії в межах року буде близькою до нуля, плюс велике питання — чи етично взагалі скорочувати людей під час надзвичайної ситуації. Тож, зі скороченнями, чи без — НСТУ все одно залишатиметься паралізованою місяцями під час надзвичайної ситуації і, зрештою, закриється.

Що робити: Зараз обов’язково треба закласти додаткових 350 млн грн коштів НСТУ на погашення боргу. Ці кошти одразу повернуться державі, як тільки НСТУ виплатить борг — буде повернена арештована сума зі Швейцарії (15 млн євро, держбюджет навіть залишиться в прибутку).

Скільки виграє уряд, якщо дасть НСТУ необхідні додаткові 350 млн грн.
Якщо бути точним: якщо закласти бюджет НСТУ на рівні 1,6 млрд грн, то державі повернеться 470 млн грн. Держбюджет отримає додатковий дохід на рівному місці в 120 млн грн — погодьтеся, це значно вигідніше, ніж недодати та ще й отримати соціальний вибух, загрозу інформаційній безпеці та обурення Заходу.

========

Довідково: НСТУ — це великий медіахолдинг, який підтримує роботу 2 національних телеканалів, 3 національних радіоканалів та 24 обласних каналів та являється об’єктом критичної інфраструктури. Окрім телеканалу «UA: Перший», з яким звикли асоціювати компанію, це ще й найбільша радіомережа країни «Українське радіо», яка є найпопулярнішим інформаційним радіо в Україні за даними ринкових вимірювань аудиторії. Також це місцеві телеканали у кожній області (у деяких регіонах обласний канал НСТУ — це єдине місцеве телебачення, що продовжує працювати), які оперативно інформують про ситуацію на місцях.

Текст опубліковано на фейсбук-сторінці Вадима Міського.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду