У 2013 році Франція заощадить на суспільному мовленні та національному кінематографі

Після оприлюднення бюджету Міністерства культури Франції на 2013 рік стало відомо, що в найближчому майбутньому грошові вливання в розвиток кінематографу та суспільного мовлення стануть меншими.

Загалом суспільні мовники отримають на близько 25% менше коштів від держави (€150 млн порівняно з минулорічними €195 млн). Таке саме скорочення бюджету очікує і на Французький національний кінематографічний центр (France's National Cinema Center (CNC).

Франсуа Холланд / Фото: arfokanelife

Згідно з заявами уряду, ці заходи є частиною загального пакету жорсткої економії, яку впроваджує президент Франції Франсуа Холланд (François Hollande), з ціллю компенсувати державний борг країни. Адже за даними Французького бюро статистики у другому кварталі 2012 року він зріс із €43200 млн до €1833 млрд.

Однак, зменшуючи фінансування суспільних мовників, уряд Франції апелює до актуальної ситуації в Іспанії, де фінансова підтримка усього культурного сектору в 2013 році була скорочена майже втричі. Таким чином, уряд намагається пояснити, що ситуація не така вже й негативна. Однак працівники галузі кінематографу та суспільного мовлення цих поглядів не поділяють.

Джерело: The Hollywood Reporter 

comments powered by Disqus