Суспільне ТБ Росії частково профінансують спонсорські проекти

Після того як 1 березня 2013 суспільне телебачення виплатило Зовнішекономбанку кредит і відсотки за користування позиковими засобами (всього 618 млн рублів), у компанії залишилося 931, 5 млн рублів. Ці гроші складають бюджет суспільного мовника на решту місяців поточного року.

Виконавчий директор компанії Ігор Найговзін каже, на сьогодні у мовника немає інших джерел фінансування, а багато грошей пішло також на закупівлю обладнання, ремонт, оренду, зарплати. Крім того, за його словами, питання про розміщення на телеканалі соціальної реклами залишається відкритим, тому на додаткові гроші від реклами, що розміщується міністерствами і держкомпаніями, СМ поки розраховувати не може.

«Ми сподіваємося на допомогу держави і наших глядачів. На себе теж – тому що нам відтепер дозволено спонсорство, воно існує на багатьох каналах в чистому вигляді. Але поки ми не запустилися, знайти спонсорів на проекти складно. Сподіваюся, що, коли ми вийдемо в ефір, спонсорство буде нам підмогою», – вважає Найговзін.

Генеральний директор «Суспільного телебачення Росії» Анатолій Лисенко неодноразово заявляв, що комерційної реклами на каналі не буде. Втім, конкретно про спонсорську підтримку він таких тверджень ніколи не робив. Закон Російської федерації «Про рекламу» визначає спонсорську рекламу як рекламу, «поширювану за умови обов'язкового згадування в ній про певну особу як про спонсора».

Згідно зі статутом російського суспільного мовника, джерелами формування майна компанії є доходи від цільового капіталу, доходи, одержувані від власності організації, добровільні внески і пожертвування, а також «інші, не заборонені законом надходження, у тому числі банківські кредити, гранти». Останній пункт як раз і дозволяє використовувати спонсорські фінанси.

Джерело: Известия

comments powered by Disqus