На Суспільному заморозили заплановане на 2020 рік скорочення штату

Про це сказав голова правління НСТУ Зураб Аласанія під час дискусії Українського ПЕН на тему «Як зміняться українські медіа під впливом кризи», яка відбулася онлайн 8 квітня.

«Компанія реформується, мало відбутися доволі велике скорочення. Ми зупинили це принаймні до кінця карантину. І я не впевнений, що після нього ми можемо це продовжити», – сказав Зураб Аласанія.

За його словами, виплати по звільненню сягатимуть 49 млн грн. Поки цей процес заморозили.

Голова правління зазначив, що після травня-червня у компанії шукатимуть вихід із ситуації, у тому числі обговорюватимуть, чи потрібно проводити скорочення у 2020 році.

Зураб Аласанія нагадав, що уряд розробив законопроєкт, в якому прописане значне урізання бюджету Суспільного. Через це сьогодні під загрозою майже всі проєкти, призупинена підготовка «Суспільної студії». Завдяки донорській підтримці вдалося облаштувати п’ять локацій, де безшовно буде йти контент з ранку і до вечора. Суспільне планувало закупити техніку для студії за власні кошти, проте наразі це неможливо через арешт рахунків і майбутнє урізання фінансування.

Нагадаємо, у НСТУ розробили Концепцію регіонального мовлення ПАТ «НСТУ» на 2020 – 2021 роки, згідно з якою у філіях мали би відбутися скорочення працівників. Озвучувалися варіанти скорочення працівників від 44% до 35%, у філіях мало залишитися по 45 працівників. 

Наприкінці лютого 2020 року правління НСТУ прийняло рішення, що у філіях компанії не відбудеться процедури скорочення. Замість того частину працівників переведуть на 0,25 ставки. Правління НСТУ пропонувало,  щоб у кожній філії залишився на повній ставці 51 працівник, серед яких менеджер і продюсер. Наразі у філіях в середньому близько 80 (На "UA:Донбас" 120) працівників. 

comments powered by Disqus