Експерти проти хокею на CBC

«Ніч хокею» (Hockey Night) – найпопулярніше шоу CBC та Канади загалом, яке існує вже 60 років. Його аудиторія може сягати 5 млн глядачів. Показ матчів Національної хокейної ліги є досить прибутковим – приносить до $100 на рік, що складає третину від загальної суми прибутків CBC.

Проте медіа-експерт вважає, що CBC не виживе, якщо не відмовиться від висвітлення хокею в сучасних масштабах.

«CBC не має іншого вибору, окрім як відмовитися від “Ночі хокею”», – каже Роуленд.

Більшість суспільних мовників підтримують професійний спорт. Наприклад, BBC, витрачає на його висвітлення майже десяту частину від свого фінансування. Такі жертви пояснюються кількома причинами: по-перше, масштабні спортивні події об’єднують націю; по-друге, вони збагачують культуру; по-третє, спортивні трансляції охоплюють навіть ті прошарки населення, які зазвичай не мають можливості дивитися телебачення, адже суспільні мовники транслюють матчі національного масштабу безкоштовно.

Як і BBC, у звичайний «неолімпійський» рік CBC витрачає на спорт близько однієї десятої від загальної суми фінансування, що складає близько $150 млн. Більша частина від цієї суми йде на висвітлення матчів НХЛ та на довготривале шоу «Ніч хокею». Точну суму приховують, проте експерти зазначають цифру близько $100 млн. Якщо додати до цього $25 млн видатків на виробництво, а також, за даними Canadian Media Research в особі колишнього директора з досліджень BBC Баррі Кіфла (Barry Kiefl), ще треба додати як мінімум $20 млн витрат за продаж реклами. Отже, $145 млн на рік складають видатки на хокей.

Протягом сезону з жовтня до травня хокей (тільки канадський) може займати до 400 годин ефіру на CBC. За підрахунками BBC, таку кількість хокею насправді можна розподілити в ефірі пропорційно. До того ж, для CBC це можливість залучити якомога більшу аудиторію.

Проте варто зауважити, що якщо у BBC для спортивних трансляцій є два телеканали (BBC 1 і 2), радіостанція Radio 5, а також онлайн-сервіси, то у CBC є тільки один англомовний телеканал і Radio-Canada (у 2001 році вони передали права на франкомовну трансляцію приватній компанії). В результаті приблизно 40% ефіру в прайм-тайм на CBC займає хокей, що, безумовно, спричиняє істотний дисбаланс.

Окрім диспропорції прибутків і видатків CBC, збитковість «Ночі хокею» і хокею на телебаченні взагалі спричиняє той факт, що комерційні телеканали також транслюють матчі НХЛ, і суспільний мовник не має пріоритетного права на трансляцію. Якщо ж суспільний мовник залучатиме спонсорів, то він нічим не відрізнятиметься від комерційних каналів. Таким чином, як свідчить аналіз експерта, трансляція національного виду спорту є для суспільного мовника Канади невигідною.
 

Джерело: Wade Rowland's Blog on Huffpost TV

comments powered by Disqus