Набув чинності порядок проведення конференцій ГО для обрання Наглядової ради Суспільного

7 липня в «Офіційному віснику України» опубліковано регуляторний акт Національної ради, який визначає новий порядок проведення конференцій громадських об’єднань та асоціацій, на яких будуть обиратися члени наглядової ради НСТУ. Про це повідомляє сайт Нацради.

9 липня Нацрада ухвалить рішення, яким затвердить календарний план проведення конференцій та оголосить про  другий етап прийому документів від громадських організацій. Оголошення буде розміщено на сайті Національної ради й інших державних органів та поширено у ЗМІ.

«Громадськість матиме два тижні, аби подати до регуляторного органу заяву  та необхідний пакет документів для участі в конференціях. Наголошуємо, що відповідно до нових норм закону, всі громадські об’єднання, які мають досвід роботи в окремій сфері (освіти і науки, прав національних меншин, фізичного виховання і спорту, журналістики, правозахисту, інтересів дітей і молоді, творчості, місцевого самоврядування і прав осіб з особливими потребами) та провадять активну діяльність, можуть рекомендувати своїх кандидатів у наглядову раду суспільного мовника. Законом знято обмеження, щодо всеукраїнського статусу громадських організацій. 

У порядку проведення конференцій враховано думку громадськості, що довідку про несудимість особи, не обов’язково подавати у пакеті документів. Громадська організація повинна відповідати за свого кандидата. У разі наявності інформації про судимість особи, яка висувається кандидатом у члени наглядового органу суспільного мовника, така кандидатура буде відхилена на будь-якому етапі обрання наглядової ради», - йдеться у повідомленні Нацради.

Інші вимоги до громадських організацій та їхніх кандидатів не змінювалися.

Ті громадські організації, які подали заяви на першому етапі підготовки проведення конференцій і рішенням Національної ради допущені до участі в конференції, не будуть наново проходити процедуру розгляду документів. Вони мають подати заяву за новою формою та додати витяг про обрання керівника громадської організації.

Новий порядок проведення конференцій ГО було затверджено 21 травня у зв’язку з ухваленням 19 березня змін до законів щодо суспільного телебачення і радіомовлення України, згідно з якими було розширено коло ГО, які можуть обирати членів наглядової ради. У попередній версії закону цим правом були наділені лише громадські об’єднання із всеукраїнським статусом. 

Разом з ухваленням нового порядку Нацрада визнала таким, що втратило чинність попереднє Положення про порядок проведення конференцій всеукраїнських громадських об’єднань, обрання членів Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України та припинення їхніх повноважень, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 22 вересня 2014 року. Спираючись на попереднє положення, Нацрада встигла прийняти заявки ВГО на участь у конференціях. До Нацради подали заяви 79 ВГО, вони рекомендували до наглядової ради 47 кандидатур. За попереднім планом конференції мали відбутисяв січні-лютому 2015 року.

 

comments powered by Disqus