Мін’юст зареєстрував новий порядок проведення конференцій ГО з обрання членів наглядової ради НСТУ

ipress.ua

За його словами, 7 липня документ буде оприлюднений в «Офіційному віснику» та набуде чинності. Після цього Нацрада зможе почати процедуру проведення конференцій ГО для обрання членів наглядової ради суспільного мовника. «Ми зробимо все, щоб цього року зорганізувати наглядову раду для суспільного мовника», - пообіцяв пан Шверк.

Новий порядок проведення конференцій ГО було затверджено 21 травня у зв’язку з ухваленням 19 березня змін до законів щодо суспільного телебачення і радіомовлення України, згідно з якими було розширено коло ГО, які можуть обирати членів наглядової ради. У попередній версії закону цим правом були наділені лише громадські об’єднання із всеукраїнським статусом. За новим законом делегувати представників до наглядової ради НСТУ мають право не лише всеукраїнські ГО, а будь-які громадські об’єднання та асоціації, які діють не менше трьох років у відповідній сфері, їх членами є авторитетні у відповідній сфері особи, а діяльність є активною.

Разом з ухваленням нового порядку Нацрада визнала таким, що втратило чинність попереднє Положення про порядок проведення конференцій всеукраїнських громадських об’єднань, обрання членів Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України та припинення їхніх повноважень, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 22 вересня 2014 року. Спираючись на попереднє положення, Нацрада встигла прийняти заявки ВГО на участь у конференціях. До Нацради подали заяви 79 ВГО, вони рекомендували до наглядової ради 47 кандидатур. За попереднім планом конференції мали відбутися в січні-лютому 2015 року.

comments powered by Disqus