Парламенту пропонують усунути колізії в питанні призначення та звільнення членів наглядової ради Суспільного мовника

Парламенту пропонують усунути колізії в питанні призначення та звільнення членів наглядової ради Суспільного мовника

15:02,
23 Листопада 2020
2318

Парламенту пропонують усунути колізії в питанні призначення та звільнення членів наглядової ради Суспільного мовника

15:02,
23 Листопада 2020
2318
Парламенту пропонують усунути колізії в питанні призначення та звільнення членів наглядової ради Суспільного мовника
Парламенту пропонують усунути колізії в питанні призначення та звільнення членів наглядової ради Суспільного мовника
У Верховній Раді зареєстровано відповідний законопроєкт.

23 листопада 2020 року в парламенті зареєстровано проєкт Закону №4413 про внесення змін до Закону України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України» щодо усунення колізії в питанні призначення та звільнення членів наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України депутатськими фракціями і групами, автори якого Євгенія Кравчук, Ірина Констанкевич, Микита Потураєв, Олександр Абдуллін, Тетяна Циба та ін.

Проєктом пропонується внести зміни до ч. 5 ст. 8 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» щодо складу та порядку делегування членів депутатськими фракціями і групами до наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Народні депутати проєктом закону прагнуть врегулювати правову колізію щодо призначення та звільнення членів наглядової ради АТ «НСТУ» депутатськими фракціями і групами.

Зокрема, у разі прийняття законопроєкту, депутатські фракції і групи Верховної Ради поточного скликання не пізніше ніж за 2 місяці до спливу повноважень членами наглядової ради, обраних депутатськими фракціями і групами попереднього скликання, зможуть делегувати нових членів з урахуванням вимог цього закону.

Після прийняття цього законопроєкту депутатські фракції і групи, які розформовані, або сформувались після делегування членів Наглядової ради НСТУ депутатськими фракціями і групами поточного скликання, не зможуть делегувати представників до Наглядової ради.

Встановлюється строк повноважень членів наглядової ради НСТУ - п’ять років.

Суттєво доповнюється ч.5 ст.8 Закону про Суспільне. Приміром, у разі дострокового припинення повноважень члена Наглядової ради НСТУ, делегованого від депутатської фракції чи групи, така депутатська фракція чи група ухвалює рішення про делегування нового члена Наглядової ради НСТУ. Але «строк повноважень такого члена визначається в межах невідбутого строку повноважень члена, що достроково припинив повноваження, з урахуванням положень цієї частини».

Також у розділі «Прикінцеві положення» зазначено, що строк повноважень членів Наглядової ради НСТУ, обраних депутатськими фракціями і групами Верховної Ради восьмого скликання спливають в день затвердження складу Наглядової ради НСТУ з обраними членами від депутатських фракцій і груп Верховної Ради дев’ятого скликання. Депутатські фракції і групи Верховної Ради дев'ятого скликання делегують членів Наглядової ради НСТУ протягом 1 місяця з моменту набрання чинності цим законом.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, перший склад наглядової ради був затверджений Нацрадою з питань телебачення і радіомовлення 19 січня 2017 року. Відповідно до діючого закону термін повноважень членів НР – чотири роки. На початку до складу наглядової ради увійшли 9 представників від громадських об’єднань та асоціацій та вісім від депутатських фракцій і груп парламенту восьмого скликання. Протягом кількох наступних років за власним бажанням з НР пішли кілька членів, делегованих фракціями та групами. А саме, Віталій Портников (фракція партії «Народний фронт»), Тарас Аврахов (депутатська група «Воля народу»), Сергій Таран (фракція партії «БПП»), Ігор Хохич (депутатська група «Відродження»), В’ячеслав Козак (фракція партії «Радикальна партія Олега Ляшка»). Фракція партії «Блок Петра Порошенка» замість Сергія Тарана у липні 2019 року делегував до НР Оксану Миронову, а депутатська група «Воля народу» замість Тараса Аврахова делегувала Катерину Дулапчій.

Наразі у наглядовій раді 13 членів. Тривають перевибори від громадських об’єднань та асоціацій, основним видом діяльності яких є діяльність: у сфері освіти та науки; у сфері забезпечення прав національних меншин; у сфері захисту інтересів дітей та молоді; у творчій сфері; у сфері захисту прав осіб з особливими потребами.

У січні 2021 року спливають повноваження переважної більшості членів Наглядової ради.

Відповідно до діючого закону п’ять фракцій і дві депутатські групи парламенту 9-го скликання мають делегувати своїх представників до складу НР до середини січня 2021 року.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду