Дмитро Козлов, Суспільне: «Оптимізація торкнеться і центрального офісу, і регіональних філій»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Дмитро Козлов, Суспільне: «Оптимізація торкнеться і центрального офісу, і регіональних філій»
Дмитро Козлов став членом правління Національної суспільної телерадіокомпанії України, відповідальним за напрям управління персоналом, у серпні 2021 року. За цей час у компанії розробили Концепцію регіонального мовлення на 2022–2025 роки, яка передбачає кардинальні зміни у філіях. Зокрема, на базі філій створять шість хабів Суспільного, кожен із яких включатиме центр виробництва, декілька бюро в найближчих областях та гіперлокальну мережу журналістів у територіальних громадах. За словами Дмитра Козлова, на початку 2022 року Суспільне мало 3949 працівників. Тепер під процедуру скорочення потраплять 295 працівників. Дмитро Козлов розповів, кого скоротять, хто буде головним у хабах, а хто — в бюро, де поділися продюсери філій, яких масово скоротили на початку року, й чи чекати протестів через оптимізацію штату.
— Пане Дмитре, скільки людей працювало в компанії до початку великої війни? Скільки у філіях? На радіо? У центральній дирекції?
— Станом на початок 2022 року Суспільне мало 3949 працівників, з них 1674 у регіонах. Команда «Українського радіо», радіо «Культура» та радіо «Промінь» — 641 працівник. Центральний офіс у Києві — 2275 (включно з командами радіо).
— Чи відбулися скорочення під час великої війни? Кого і скільки людей переводили у простій під час воєнного стану?
— Скорочень від початку великої війни не було. Попри те, що частина працівників була у простої не з власної вини, ми виплачували їм дві третини заробітної плати, як вимагає закон. Зараз 12,7 % працівників Суспільного — у простої. Частина працівників була мобілізована і служить в армії: ми зберігаємо їхні робочі місця та чекаємо повернення зі служби.
— Наприкінці 2022 року в НСТУ почали впроваджувати Концепцію регіонального мовлення на 2022–2025 роки. Чи призведе вона до масового скорочення у філіях? Яка кількість працівників потрапить під оптимізацію?
— За допомогою трансформації ми диверсифікуємо безпекові ризики завдяки декільком центрам виробництва та розподіляємо об’єкти критичної інфраструктури. І зможемо забезпечити безперебійну роботу Суспільного за будь-яких загроз.
Усі зміни відбуваються, щоб ми могли продовжувати незалежне мовлення, інформувати суспільство про важливе тут і зараз по всій території країни. Оптимізація торкнеться і центрального офісу, і регіональних філій Суспільного.
Частина посад буде скорочена. Проте будуть створені й нові посади. Пріоритет у зайнятті нових та всіх вакантних посад надаватиметься чинним працівникам, зокрема переважне право матимуть ті, чиї посади будуть скорочені. Під процедуру скорочення потрапляють 295 працівників.
— Скільки ви створите хабів, де вони будуть, якими будуть їхні команди?
— ІЗ початком повномасштабного вторгнення в одній із філій запрацював резервний центр мовлення. Він залишатиметься основним та забере частину функцій центрального офісу. Поки триває війна, з міркувань безпеки ми не готові озвучувати публічно всі міста, які стануть центрами виробництва. До 2025 року компанія планує створити центральний, західний, північно-західний, північно-східний, південний і східний хаби. У кожному з них працюватиме регіональний центр виробництва, бюро в сусідніх регіонах та гіперлокальна мережа журналістів у громадах.
Такі центри виробництва, штатом близько ста працівників, координуватимуть виготовлення контенту одразу в кількох областях.
— Раніше у філії за контент відповідав продюсер. Хто тепер буде головним у хабах та бюро?
— З 24 лютого регіональні команди перейшли в режим повноцінного інформаційного мовлення. І поки війна триває, й після перемоги обсяг роботи шефредакторів філій буде сталим. Тож за контент, який виготовляє хаб, відповідальний шефредактор. Господарськими й адміністративними питаннями, як і раніше, завідує менеджер. У бюро, які контентно підпорядковуватимуться хабам, керівником творчих підрозділів став шефредактор. За менеджером залишається господарська частина. Гіперлокальна мережа журналістів підпорядковується шефредакторам у кожному регіоні.
У центрах виробництва створено нову посаду продюсера з виробництва. Ця людина керуватиме всіма процесами хабу, крім власне новинних, організаційно та контентно.
— Згідно з концепцією, на базі хабів будуть утворені продюсерські центри для співпраці з локальними продакшенами. Тобто посади продюсерів залишаються? Скільки людей працюватиме в цих центрах?
— Продюсери філій Суспільного, які здобули успішний досвід проєктної роботи в попередні роки, сформували ядро окремого продюсерського хабу Суспільного, який створюватиме контент на загальнонаціональному рівні. Цим займатимуться креативні продюсери, які територіально працюватимуть у різних регіонах під керівництвом Марії Заіченко. Ця команда з 11 людей розроблятиме ідеї та шукатиме можливості для їх втілення.
— Що відбудеться з іншими філіями, які не стануть хабами?
— Філії, які не стали центрами виробництва, увійдуть до складу хабу як бюро. В бюро працюватимуть 50–70 людей. Проте присутність Суспільного в таких регіонах територіально зростатиме за рахунок створення гіперлокальної журналістської мережі. Постійна присутність журналістів на місці подій дозволить швидко давати перевірену інформацію, що стане нашою конкурентною перевагою в порівнянні з іншими медіа.
— На початку року правління НСТУ вирішило звільнити низку продюсерів, посади яких не передбачені новою концепцією. Хто з них залишився в компанії й на яких посадах?
— У грудні 2022 року стартував процес перерозподілу обов’язків серед учасників команди, які відповідають за творчі напрями філій, у міру завершення їхніх контрактів із компанією. Віктор Мозалевський, Яна Бабак, Любов Тімкова, Зоряна Биндас, Галина Держипільська, Костянтин Лоцман, Оксана Кириленко, Ольга Журавльова, Ірина Первишева й Наталія Андреєва перейшли на посади креативних продюсерів. Директорами з виробництва стали Олена Баніна, Максим Волошин, Євген Тичина, Сергій Татаренко, Артем Шелковий і Олена Кваша. Олександр Марченко й Ірина Сандуляк продовжили роботу в команді Суспільного над проєктами «Українського радіо». Дмитро Клименко перейшов на посаду шефредактора філії.
— Регіональні радіостанції теж чекає оптимізація?
— Регіональні команди радіо входять до складу філій Суспільного. Трансформація компанії змінить робочі процеси та підходи до виробництва всіх підрозділів, і радіо також. Радійні команди в регіонах налічуватимуть 56 працівників (разом із працівниками в декретній відпустці).
— У 2023 році інформатори та журналісти громад входитимуть до штату Суспільного чи працюватимуть на аутсорсі?
— Кореспонденти гіперлокальної мережі Суспільного входитимуть до штату центрів виробництва та бюро. Мережа таких журналістів забезпечить максимальне охоплення місцевих новин із громад, якого немає в жодному іншому медіа, дозволить швидше за інші медіа надавати перевірену інформацію з будь-якої точки України.
— Раніше, коли впроваджували попередню концепцію регіонального мовлення й була велика оптимізація, працівники в регіонах виходили на протести? Ви обговорювали з працівниками зміни у штаті? Вони розуміють, що ці зміни необхідні?
— Протягом останнього кварталу 2022 року керівництво провело низку зустрічей із командами філій і центральної дирекції саме для детального роз’яснення та обговорення трансформації. Потребу у змінах відчуває весь колектив Суспільного. Всі разом ми намагаємося реалізувати ці зміни в найкращий спосіб. Комунікація трансформації з командою відбувається щодня. З кожним працівником окремо і з підрозділами.
Упродовж останніх років Суспільне суттєво підвищило якість свого контенту, розширило аудиторію й закріпилося на лідерських позиціях у списку «білих» медіа. Це сталося в тому числі завдяки втіленню концепції регіонального мовлення на 2018–2021 роки.
Фото пресслужби Суспільного