«Громадське радіо» розпочало проект «Громадяни України» програмою про українських ґаґаузів

17:33,
17 Вересня 2014
1606

«Громадське радіо» розпочало проект «Громадяни України» програмою про українських ґаґаузів

17:33,
17 Вересня 2014
1606
«Громадське радіо» розпочало проект «Громадяни України» програмою про українських ґаґаузів
17 вересня 2014 року програмою про сучасні проблеми ґаґаузів України «Громадське радіо» розпочало новий проект «Громадяни України», присвячений етнічним групам, які мешкають на одній з українцями землі.

Протягом двох наступних місяців у ефір вийдуть десять програм присвячених десяти етносам. «Громадське радіо» також готує аудіоролики соціальної реклами, які запропонує слухачам «Українського радіо». Про це йдеться на сайті «Громадського радіо».

«Україна є багатонаціональною країною з величезним досвідом мирного співіснування різних етнічних громад. Уже після здобуття незалежності, офіційний Київ підписав Рамкову конвенцію щодо захисту національних меншин і Європейську хартію захисту регіональних мов і мов національних меншин. Однак Євромайдан, збройний конфлікт на Сході країни та погіршення економічної ситуації не могли не вплинути в тому числі й на міжетнічні стосунки. Замість традиційної практики мирного розв’язання конфліктів і поваги до закону, у суспільстві з’явилися приклади силового протистояння, що не може не відбитися і на міжнаціональних відносинах», – зазначають на «Громадському радіо».

На думку «Громадського радіо», саме зараз важливо наголошувати на ідеях толерантного співіснування і взаємної поваги різних етносів. На радіо вважають, що програма «Громадяни України» надає можливість етнічним громадам України розказати про свої  сьогоднішні проблеми, покращує поінформованість українців про етнічне різноманіття країни, формує порядок денний для діяльності українського уряду щодо ситуації з національними меншинами.

У першому випуску програми, що вийшов 16 вересня 2014 року, президент «Союзу ґаґаузів України» Василь Келіогло пов’язує розвиток статків і культури українських ґаґаузів із загальним економічним розвитком країни. За його словами, закон 2012 року «Про засади державної мовної політики», від самого початку був націлений на сприяння російській мові і не врахував потреби невеликих етнічних груп.

Проект «Громадяни України» розроблено за фінансової підтримки Ради Європи із використанням коштів Ради Європи.

«Суспільне мовлення»

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
eastbook.eu
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду