«Суспільне Культура» покаже прем’єру документального фільму «Плавильний котел»

«Суспільне Культура» покаже прем’єру документального фільму «Плавильний котел»

17:56,
14 Грудня 2022
3960

«Суспільне Культура» покаже прем’єру документального фільму «Плавильний котел»

17:56,
14 Грудня 2022
3960
«Суспільне Культура» покаже прем’єру документального фільму «Плавильний котел»
«Суспільне Культура» покаже прем’єру документального фільму «Плавильний котел»
Серіал дасть відповідь на питання, чому частина жителів Донбасу купилася на спокусу «руского міра».

Сьогодні, 14 грудня, о 21:15 телеканал «Суспільне Культура» розпочне прем’єрний показ документального серіалу режисера Ігоря Кобрина «Плавильний котел». Фільм знятий ТОВ «Студія Телекон» на замовлення Суспільного мовлення за підтримки посольства США в Україні, повідомили у пресслужбі Суспільного.

Документальна стрічка розповідає історію формування ідентичності Донбасу як ключового індустріального центру України, а пізніше — як території, що зазнала російської агресії проти України. Проєкт складається з трьох серій, які хронологічно охоплюють усе 20 століття.

Ідея зняти фільм виникла після Помаранчевої революції. Продюсер Сергій Заболотний каже, що тоді обговорював із колегами, що Україна має дві історії. «На сході — одна, на заході — інша. Такий був парадокс… шизофренія, якщо медичним терміном. Ще тоді ми діагностували це як небезпечне явище, після дебатів і дискусій у нас народилася ідея зняти фільм про історію східної частини України — “Дике Поле” (робоча назва), й Ігор Кобрин з того часу почав збирати матеріали» розповів Заболотний.

Автори повернулися до цієї теми у 2014 році після початку окупації Донбасу.

«Ми працювали на сході, фільмуючи події того періоду, багато спілкувалися з людьми, які залишались по різні сторони лінії фронту. Чи різні ми? Якщо різні, то в чому? Що нас об’єднує/роз’єднує? Ці інтерв’ю нам дали поживу для глибшого занурення у тематику “створення людини нового типу”. Ми вирішили звузити тему саме до території Донбасу як квінтесенції створення радянської людини, як “вітрини” Радянського Союзу», — розповідає Сергій Заболотний.

За словами виконавчого продюсера центральної редакції дирекції телебачення Суспільного Юрія Макарова, фільм дасть відповіді на багато питань.

«Хай там як, а на Донбасі окупанти попервах почувалися непогано й навіть могли розраховувати на якусь лояльність або байдужість населення. Хто вони — ті, хто волав “Почуйте Донбас” і “Донбас годує Україну”? Чому частина з них купилася на спокусу «руского міра»? Звідки вони й насправді які вони, українці Донбасу? Корифей української документалістики Ігор Кобрин крок за кроком досліджує коріння цієї унікальної спільноти та унікального явища — ретельно, з фактами й документами. Завдяки фільму ми зможемо нарешті сказати: “так, ми почули Донбас”», — зазначив Юрій Макаров.

Дослідження автора Ігоря Кобрина показує, як тоталітарний вплив та нав’язування стереотипів породили специфічну регіональну ідентичність.

У фільмі даються відповіді на питання:

  • Чому Росія зробила Донбас одним із базових плацдармів свого антиєвропейського наступу?
  • Чому місцеве населення майже не чинило опору війську країни-спадкоємиці СРСР?
  • Чому певна частина люмпена охоче пішла у проксівійська агресора?

Нагадаємо, 14 грудня о 21:15 Перший канал Суспільного мовлення у своєму блоці в ефірі телемарафону «Єдині новини» покаже прем’єру документального проєкту режисера Володимира Бакума «Made in колись». Стрічка розповідає історію двох фольклорних колективів в контексті повномасштабного російського вторгнення в Україну. 

Ілюстрація: Суспільне

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду