Перший знімає документальний фільм про фольклорний колектив у контексті війни

Перший знімає документальний фільм про фольклорний колектив у контексті війни

14:12,
4 Жовтня 2022
1422

Перший знімає документальний фільм про фольклорний колектив у контексті війни

14:12,
4 Жовтня 2022
1422
Перший знімає документальний фільм про фольклорний колектив у контексті війни
Перший знімає документальний фільм про фольклорний колектив у контексті війни
Катерина Феленюк: Це перший повнометражний проєкт, за який береться творче об’єднання Суспільного з початку повномасштабної війни Росії проти України.

Команда Першого каналу Суспільного розпочала зйомки повнометражного документального фільму з робочою назвою «Made in колись». Режисер – Володимир Бакум, сценаристка – Сніжана Кутракова, виконавча продюсерка суспільно-політичного мовлення – Катерина Феленюк.   

Стрічка розповідатиме історію українського фольклорного колективу в контексті повномасштабного російського вторгнення в Україну, йдеться на корпоративному сайті Суспільного.

Творча команда зустріла колектив за 40 кілометрів від Києва,  а саме — у селах Калинівка та Фасова. Наймолодшому учаснику колективу, він є і керівником, 32 роки. Найстаршій учасниці — 91 рік. А в середньому вік носіїв стародавнього українського фольклору від 65 до 85 років. 

Головна ідея проєкту — пошук та фіксація автентичної української культури, яка становить фундамент національної самосвідомості. Герої стрічки є носіями українського фольклору, вони збирали та зберігали його все життя і тепер хочуть передати своєрідний спів, як частину глибинної української культури,  сучасним українцям. 

За словами Володимира Бакума, герою Олексію 32 роки, а він весь свій час, збираючи фольклор, проводить з бабусями.

«Тому одразу сприймається як фрік, але якщо подивитися на нього з точки зору ідентифікації українців, у зв’язку з війною, — він та людина, через яку молодому поколінню можна донести, наскільки важливе збереження пам’яті свого роду. Саме Олексій, мандруючи селами і збираючи фольклорну спадщину — пісні, посуд, одяг — показує, що Україна створювалась не сто років тому. Цій країні вже більше тисячі років, і про це не може забути сучасний українець», – розповів він.

Сніжана Кутракова зазначила, що на перший погляд здається, що Олексій народився не в ті часи.

«Він не прасує свій одяг, а користується натомість звичайною качалкою. Він плете личаки, вишиває рушники, наволочки — все робить своїми руками. Але, з іншого боку, чоловік народився саме в той час, коли він потрібен Україні. 

Наша країна давно почала втрачати свою ідентифікацію — культуру, історію, знання про свій рід. Олексій, народжений в 1990 році, є тим самим провідником, якому знання про його українське коріння, рід та пісню передала бабуся. А тепер він, здобувши освіту фольклориста,  займається збереженням фольклору. Він наче провідник між нашими пращурами та сучасною молоддю, яка не має втратити ні свою пісню, ні свою культуру, ні історію свого роду. Якщо забуде — втратить своє обличчя й ідентичність», — розповіла Сніжана Кутракова.

Катерина Феленюк сказала, що це перший повнометражний проєкт, за який береться творче об’єднання з початку повномасштабного вторгнення Росії. «Ми трохи розширили команду, і цим фільмом займаються “новачки”. Молодий, талановитий режисер, у доробку якого є ігрові та документальні фільми, і досвідчена телевізійна сценаристка, яка опікувалась популярними проєктами. Бачу, що вони дуже енергійні та мотивовані, тому вірю, що в нас вийде класний та важливий фільм», — підсумовує Феленюк.

Зазначимо, з червня команда творчого обʼєднання суспільно-політичного мовлення Першого каналу Суспільного Мовлення створює документальні проєкти для рубрики «Герої», які виходять в ефірі інформаційного марафону «Єдині новини #UAразом». Автори 15-хвилинних документальних історій розповідають про людей, які віддано працюють в тилу України задля нашої перемоги. 

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Йопсель-мобсель
20:23 / 04.10.2022
А можна було би відзняти 33 фільми про...у КОНТЕКТІ війни. І призи за усіляких конкурсах отримувати за ... актуальність. І на фотці сидять - усі четверо втикнувшись у гаждет - бляха-муха - так НІКОЛИ ВИ НІЧОГО хорошого не зможете зробити.
Мессаліна
16:19 / 04.10.2022
Феленючки на кожен новий проект тягнуть свіжого коханця. Бачили.
конвергентний сторітелінг
15:13 / 04.10.2022
Знімають новачки? А що, шобла Аласанії за вісім років вже знищила всі творчі кадри і тепер вимушена набирати новачків? Що, за вісім років не спромоглися виростити-викохати свої кадри?? То ви тоді з@сранці, не шановні! І вісім років тільки і займаєтесь, що проїдаєте державні кошти і набиваєте безодню своїх кишень!
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду