Комітет свободи слова знову рекомендує парламенту ухвалити проект про СМ

14:20,
2 Жовтня 2013
1709

Комітет свободи слова знову рекомендує парламенту ухвалити проект про СМ

14:20,
2 Жовтня 2013
1709
Комітет свободи слова знову рекомендує парламенту ухвалити проект про СМ
2 жовтня Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформації вдруге розглянув законопроект «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», який було відправлено на повторне друге читання одностайним рішенням Верховної Ради 19 вересня.

На засіданні були присутні 9 із 10 членів Комітету (відсутній через хворобу Юрій Стець). На початку роботи голова Комітету Микола Томенко оголосив, що всі попередні напрацювання (108 поправок, які було розглянуто під час засідання Комітету 11 вересня) відхилено, оскільки стосовно них влада й опозиція не дійшли компромісу.

Нагадаємо, під час сесії Верховної Ради 19 вересня Микола Томенко зазначив, що в комітетської редакції законопроекту не було шансів, у той час як з урядовою версією категорично не погоджувалась опозиція.

Таким чином, депутати подали 43 нових поправки. Саме їх розглядав Комітет 2 жовтня.

Перша принципова поправка, яка була схвалена, стосується обласних державних телерадіокомпаній, про які не згадали ані в урядовій версії, ані в поправках Комітету від 11 вересня. Тепер депутати пропонують підкреслити в законопроекті, що Національна суспільна телерадіокомпанія України створюється на базі реорганізованих НТКУ, НРКУ, ОДТРК та всіх інших державних компаній.

Інша схвалена поправка визначає принципи діяльності та гарантії незалежності НСТУ, серед яких окремим пунктом забороняється втручання державної влади і органів місцевого самоврядування, чиновників, а також будь-яких інших організацій у діяльність НСТУ з метою впливу на зміст інформації. Також окремим пунктом підкреслено, що зобов’язання суспільного мовника щодо поширення повідомлень органів влади визначаються виключно цим законом.

Що стосується наглядової ради, то депутати знову наполягають на представниках від фракцій, а також дещо розширено її повноваження: наприклад, їй дозволено самостійно створювати та ліквідовувати дочірні юридичні особи, громадські ради та інші дорадчі органи. Збільшено перелік вимог до дев’ятьох представників громадських об’єднань: вони мають належати до організацій, які не просто існують більше ніж 3 роки, а також протягом останніх трьох років активно проводять публічні заходи у відповідній сфері. Якщо обрана до наглядової ради людина належить до якоїсь партії, то на час здійснення своїх повноважень вона має зупинити членство в партії. Окрім того, член наглядової ради повинен мати вищу освіту, високі професійні та моральні якості та суспільний авторитет. Водночас, якщо член ради пропустив три засідання (крім випадків поганого стану здоров’я, підтверджених довідкою), то його можуть позбавити цих повноважень.

Стосовно фінансування НСТУ Комітет знову виступив за обов’язкове державне фінансування, що становить не менше ніж 0,2% держбюджету попереднього року. Також члени Комітету, як і раніше, проти комерційної реклами на СМ (окрім випадків спонсорства у трансляціях міжнародних спортивних заходів). Соціальна реклама дозволена за умови відсутності вказівок на певних осіб чи бренди.

На засіданні дещо відредагували норму про контент: відповідно до редакції комітету, програми НСТУ становлять не менше 75% національного та виробництва держав, що ратифікували Конвенцію про транскордонне мовлення.

Серед інших пройшла поправка Миколи Томенка про те, що суспільне радіо має здійснювати мовлення не менш ніж на трьох каналах, і пропозиція Олени Кондратюк, що, в разі прийняття законопроекту, старий закон «Про систему Суспільного мовлення України» втрачає чинність.

Повторне друге читання законопроекту в сесійній залі Верховної Ради відбудеться 10 жовтня.

Джерело: Суспільне мовлення

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Дзеркало тижня
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду