17 квітня парламент може ухвалити закон про суспільне мовлення – Томенко (ВІДЕО)

13:00,
17 Квітня 2014
1833

17 квітня парламент може ухвалити закон про суспільне мовлення – Томенко (ВІДЕО)

13:00,
17 Квітня 2014
1833
17 квітня парламент може ухвалити закон про суспільне мовлення – Томенко (ВІДЕО)
17 квітня Верховна Рада, можливо, нарешті ухвалить закон про створення суспільного мовлення. Про це сказав голова Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко на черговому засіданні комітету 16 квітня.

За його словами, проект мають розглянути 17 квітня, якщо не завадять інші більш загальні питання.

«Я думаю, що парламент має проголосувати закони про суспільне мовлення і роздержавлення, щоб громадяни не думали, що ми не хочемо це ухвалювати до президентських виборів. Це і для коаліції серйозне випробування, щоб показали, що пріоритети для неї не змінилися, ні в питанні роздержавлення, ні в питанні суспільного мовлення. Навіть війна не змінить наших європейських пріоритетів», – сказав він.

Пан Томенко зауважив, що після останньої робочої наради з експертами і представниками міністерств, що відбулася 15 квітня, було вирішено з голосу внести кілька поправок до законопроекту про суспільне мовлення в частині фінансування (щодо частки реклами) і в частині формування наглядових рад.

Генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія зазначив, що підтримує перехід до суспільного мовлення, але додав, що без реклами телекомпанія не виживе – потрібно залишити хоча б 50% реклами. Він зауважив, що законопроект наразі не відповідає на питання, що мається на увазі під терміном «майно»: чи це тільки будівля, чи й обладнання. Так само він попросив членів Комітету посприяти у вирішенні питання зарегульованості тематичних планів програм за державним замовленням.

Член Комітету Микола Княжицький у відповідь зазначив, що до перетворення державного каналу на суспільний хотів би побачити план розвитку НТКУ.

«Взагалі не Держкомтелерадіо повинно формувати держзамовлення, це пережиток радянської системи. Мені цікаво, чи збільшуватиме НТКУ відсоток власного виробництва, ваше програмне бачення», – сказав він.

На думку заступника голови Комітету Ігоря Мірошниченка, НТКУ не повинна просто укладати угоди із «Савік Шустер студією» чи «Громадським телебачення», а спочатку  має провести чесний і прозорий конкурс. Можливо, каже він, є інші достойні компанії, які б виробляли продукт для НТКУ. Оголосити конкурс серед партнерів-виробників закликав і Микола Княжицький.

Депутати також закинули ЗурабуАласанії призначення першим заступником екс-міністра Криму Олександра Лієва, який раніше в інтерв'ю нібито схвально відгукувався про нову владу в Криму.

Джерело: Суспільне мовлення

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
tomenko.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду