Аласанія прозвітував, що змінилося за першу річницю створення UA: Суспільне мовлення

Аласанія прозвітував, що змінилося за першу річницю створення UA: Суспільне мовлення

15:23,
19 Січня 2018
5198

Аласанія прозвітував, що змінилося за першу річницю створення UA: Суспільне мовлення

15:23,
19 Січня 2018
5198
Аласанія прозвітував, що змінилося за першу річницю створення UA: Суспільне мовлення
Аласанія прозвітував, що змінилося за першу річницю створення UA: Суспільне мовлення
19 січня голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія покроково розповів про зміни у компанії. Він сконцентрував увагу на тому, що вдалося зробити йому та команді, починаючи з квітня 2017 року, відколи приступив на посаду.

Зураб Аласанія відзвітував про хід реформи суспільного мовлення перед громадськістю під час прес-конференції, присвяченій першій річниці створення UA: Суспільне мовлення, яка відбулася в ІА «Укрінформ». Рівно рік тому було зареєстровано юридичну особу ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (ПАТ «НСТУ»).

У прес-конференції взяли участьголова правління ПАТ «НСТУ»Зураб Аласанія, голова наглядової Ради ПАТ «НСТУ» Тетяна Лебедєва, голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики (TBC) Вікторія Сюмар, голова Державного комітету з питань телебачення і радіомовлення України Олег Наливайко, секретар Наглядової ради ПАТ «НСТУ» Вадим Міський, заступниця голови Наглядової ради ПАТ «НСТУ» Світлана Остапа, головний експерт Групи РПР-Медіа Ігор Розкладай, начальник управління економічного аналізу планово-економічного департаменту НСТУ (у грудні призначена т.в.о менеджера у Львівській філії), колишній начальник управління внутрішнього аудиту Держкомтелерадіо Наталія Степанова та старший спеціаліст проекту Ради Європи «Зміцнення свободи слова та створення системи Суспільного мовлення в Україні» Галина Смірнова. 

«Величезний корабель, який треба відчистити і змінити», – назвав НСТУ Зураб Аласанія.  

Голова правління НСТУ розпочав презентацію з того, як формувалася команда. 

«Зареєстровано саме в цей день – 19 січня. Потім 10 квітня в «Укрінформі» були вибори голови правління, 15 травня, трохи більше півроку тому, було обрано 6 членів правління  (Юрій Макаров – просвітницький напрям, Олександра Кольцова – розважальний напрям, Роман Вінтонів – суспільно-політичний напрям, Інна Гребенюк – юридичний напрям, Родіон Никоненко – економічно-фінансовий напрям, Микола Чернотицький – оптимізація центральної та регіональної структури – Ред). Трохи пізніше, 5 липня, призначено директора виконавчого  (Олександра Лієва – ред.). До вересня майже 90 % команди було сформовано», – сказав Зураб Аласанія.  

«Від початку була ідея, яку я оголосив тут, коли наглядова рада НСТУ обирала голову правління, щоб у стратегії розділити правління на адміністративну частину і творчу. Інакше я з командою не міг придумати, як відокремити місцеві влади від місцевих керівників. Князівства треба було прибрати. Директор вирішував самостійно все. Він призначався з подання голови ОДА і таким чином мав на нього вплив, ще й трохи фінансовий. 120-130 тисяч гривень отримували телерадіокомпанії за висвітлення діяльності місцевої влади. Ми розділили обов’язки. Керівник, який колись був директором, став менеджером, і управляв тільки господарчими справами. Продюсер, якого обирають на конкурсі, міг би управляти творчими справами. Він теж не має відношення до того, яка саме програма буде, і не приймає ніяких дзвінків», – пояснив пан Аласанія. 

Адміністративна і творча структури не мають відношення одна до одної, зазначив Зураб Аласанія. Творча частина займатиметься проведенням пітчингів. 

Голова правління НСТУ пояснив, що штатна сітка, яка була раніше, не відповідає сучасним вимогам ринку. Уклади збільшено удвічі. «Раніше була непрозора система виплати винагород. Ми об’єднали всі надбавки і коефіцієнти в один оклад., який збільшився майже вдвічі. Крім заробітної плати ми ввели премії, які отримують тоді, коли добре працюють. Кожного разу її наново затверджують, починаючи від 10 % і до 80 % максимум», – сказав він.  

«Десять мільйонів дзвінків від усіх гілок влади і друзів було про те, кого ми мали би призначити», –  сказав пан Аласанія.

За його словами, комісія проводила конкурс упродовж п’ять повних днів по 12 годин. На повторному конкурсі очікують ще більше кандидатів, бо люди повірили у чесний вибір.  

«Це 31 телерадіоканал. На сьогодні ми декого уже скоротили. Профспілки кажуть, що ми багато кого викинули, це неправда. По всіх регіонах набрано 54 нові людини. Ми починаємо з оптимізації штатного розпису, так велить закон. Нам потрібно до 2 квітня 2018 року 4087 штатних посад. Згідно з угодою з профспілками ми маємо вивільняти не більше, ніж 3% людей. Для того, щоб досягти цієї цифри (4087) нам знадобиться 14 років. Я не вважаю, що це не нормально, тому ми знайшли інший вихід», – додав він. 

Він пояснив, 14 філій мають два і більше приміщень, за які вони умовно платять міській владі, скажімо по 1 гривні. Наразі відбувається оптимізація приміщень. Те, що можливо, віддати владі назад. Решту НСТУ здає в оренду. На сьогодні уже вдалося отримати за це 500 тисяч гривень.  

Завдяки сайту електронного документообігу Зураб Аласанія бачить, хто над чим працює і що вдалося виконати.  

«Найбільшим порушником є виконавчий директор. У нього є найбільше документів і він не встигає їх вчасно виконувати», – зазначив пан Аласанія. 

Фундація розвитку українського Суспільного мовника має бути незалежною, влаштовувати донорів і мати свою наглядову раду. Також запущено новий сайт, де публікуються усі документи правління НСТУ і наглядової ради Суспільного.  

Перейшли на новий формат мовлення. 

Полічтина реклама часто фейкова. Представники політиків намагаються зайти з готівковими грошима і розмістити рекламу по регіонах. Тому НСТУ відмовилася від політичної реклами у міжвиборчий період. 

Зураб Аласанія розповів про життя в телецентрі. Тепер там майже щодня відбувається багато подій: показують кіно, читають лекції, проводять зустрічі. На Новий рік здали хол під вечірку і на цьому заробили 100 тисяч гривень. 

Створено Редакційну раду. У лютому-березні вони мають видати статут. «Ми туди не можемо втручатися. Незрозуміло, чому сам Президент цим так опікується», – підкреслив пан Аласанія. Він додав, що якби у НСТУ порушували стандарти, то це було би видно в ефірі. 

У новому сезоні запустили ряд нових програм і змінили деякі з тих, які уже були. На картинці вони позначені різними кольорами по напрямках. 

Пан Аласанія сказав, що рейтинги не дуже зросли. На всіх каналах вони збільшуються максимум на 05 % на рік.

За сприяння Ради Європи було проведено дослідження, результати якого показали скільки опитаних довіряє Суспільному і знає про нього. Зураб Аласанія сказав, що компанія буде працювати над тим, аби якомога більше людей впізнавали бренд UA: Суспільне мовлення. 

 

«Не мрійте про заміну техніки. Її не буде. На капітальні роботи у нас нуль коштів», – наголосив Зураб Аласанія. 

Нагадаємо, 19 січня 2017 року публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України» зареєстровано як юридичну особу і припинено юридичну особу НТКУ.

Фото: сайт 1tv.com.ua

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду