Недофінансування Суспільного мовлення в 2017 році склало 15%  – Наливайко

Недофінансування Суспільного мовлення в 2017 році склало 15% – Наливайко

10:47,
8 Грудня 2017
3302

Недофінансування Суспільного мовлення в 2017 році склало 15% – Наливайко

10:47,
8 Грудня 2017
3302
Недофінансування Суспільного мовлення в 2017 році склало 15%  – Наливайко
Недофінансування Суспільного мовлення в 2017 році склало 15%  – Наливайко
Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко пояснив, що порівняно з 2016 роком, фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України збільшено майже в 2 рази, тобто на 555 млн грн. Та згідно з Законом «Про Суспільне телебачення і радіомовлення» бути 1 млрд 294 млн. грн, тож недофінансування на сьогодні складає 15%.

Про це він сказав у коментарі сайту «Суспільне мовлення». Додамо, що Держкомтелерадіо є акціонером публічного акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України" і від імені Кабінету Міністрів України повинен дбати про фінансування Суспільного мовлення.

«Бюджетний комітет Верховної Ради погодив Урядове розпорядження «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету», передбачених Держкомтелерадіо на загальну суму 128 млн 400 тис грн. Мова йде про зекономлені, а тому невикористані НСТУ гроші під час проведення пісенного конкурсу Євробачення. Згідно з рішенням, кошти у повному обсязі скеровані на фінансову підтримку НСТУ.

Таким чином за цією статтею загальна сума фінансування в цьому році склала 1 млрд 099 млн грн. Згідно відповідної статті Закону повинно бути 1 млрд 294 млн. грн. Отже недофінансування в 2017 році склало 15%. Водночас у  порівнянні з фінансуванням минулого року НТКУ, що складало 652 млн грн., збільшено на 447 млн грн., а це майже 70%», – сказав Олег Наливайко.

За його словами, ближчим часом за НСТУ буде закріплено майно, закуплене державним коштом для проведення «Євробачення» на загальну суму 35 млн 500 тис  грн. «Також на рахунках НСТУ знаходиться 73 млн. грн. комерційних доходів від проведення "Євробачення". З урахуванням цих активів фінансування в 2017 році складе понад 90% від визначеного. Якщо порівняти з минулим роком, воно збільшено майже в 2 рази – на 555 млн грн», – зазначив пан Наливайко.

Голова Держкомтелерадіо більш детально розповів, на що НСТУ планує витратити зекономлені кошти під час проведення «Євробачення-2017».

«Кошти, що будуть перерозподілені, НСТУ планує використати таким чином: 55 млн.  направити на забезпечення висвітлення Зимових та Літніх Олімпійських і Паралімпійських ігор, що дозволить з часом отримати надходження від реклами і за традицією значно поліпшити рейтингові показники. 24 млн. - на технічне переоснащення для забезпечення трансляції з подальшим використанням для потреб компанії. Решту 49 млн. планується використати на фінансування інших потреб суспільного мовника», – пояснив Олег Наливайко.

Нагадаємо, 1 грудня на черговому засіданні Кабінету Міністрів України одноголосно підтримали розподіл коштів, зекономлених під час проведення пісенного конкурсу «Євробачення-2017». 128 млн 400 тис грн мали повернути у розпорядження Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Нагадаємо, відповідно до Закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення в Україні» бюджет Суспільного мовника має становити 0,2% видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік. У 2017 році ПАТ «НСТУ» мала б отримати з бюджету 1,2 мільярди гривень, проте у Держбюджеті на цей рік було закладено лише 75% цієї суми – 970,79 млн грн. Не вистачало 323, 65 млн грн.

Додамо, через недофінансування Національної суспільної телерадіокомпанії трансляція зимової Олімпіади-2018 у Кореї та літньої Олімпіади-2020 в Японії на «UA: Першому» була під загрозою. Загальна сума витрат на придбання прав на трансляцію обох ігор становить 3 млн дол., з яких 600 тис. дол. необхідно заплатити уже до кінця 2017 року, передала прес-служба НСТУ. За даними телеканалу «UA: Перший», на забезпечення сигналу, облаштування студії та відправку двох знімальних груп до Кореї та Японії мовнику необхідно витрати близько 4,6 млн грн.

Як писав сайт «Суспільне мовлення», 4 грудня Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради доопрацьований до другого читання проект закону про державний бюджет на 2018 рік. На суспільне мовлення уряд пропонує виділити 990 млн грн. – на 213,5 млн грн. більше, ніж пропонував у проекті до першого читання. Але це все одно менше гарантованої законом для суспільного мовника суми, яка у 2018 році мала б становити 1,5 млрд грн.

Фото: Олексій Темченко

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду