Вищий господарський суд переніс засідання по справі квартир «Укртелефільму» на 11 липня

Вищий господарський суд переніс засідання по справі квартир «Укртелефільму» на 11 липня

17:17,
4 Липня 2016
2154

Вищий господарський суд переніс засідання по справі квартир «Укртелефільму» на 11 липня

17:17,
4 Липня 2016
2154
Вищий господарський суд переніс засідання по справі квартир «Укртелефільму» на 11 липня
Вищий господарський суд переніс засідання по справі квартир «Укртелефільму» на 11 липня
4 липня 2016 року відбулося засідання Вищого господарського суду за касаційною скаргою прокурора і представників студії «Укртелефільм» щодо скасування постанови апеляційної інстанції і щодо того, щоб залишити в силі рішення першої інстанції на користь «Укртелефільму».

Вищий господарський суд, вислухавши вимоги сторін, вирішив, що йому треба більше часу для вивчення документів, і переніс засідання на 11 липня. Про це в коментарі «Детектору медіа» повідомила юрист Національної телекомпанії Олена Любченко.

«Ця справа стосується заяви “Укртелефільма” щодо визнання незаконним договору, який був підписаний між “Інтерінвестсервісом” і ТОВ “Сілтек ЛТД”. Відповідно до цього договорю компанія “Інтерінвестсервіс” незаконно передала згідно з інвестиційним договором компанії ТОВ “Сілтек ЛТД” 80 квартир, які належали ДП “Укртелефільм”. Студія подала в суд і виграла суд в першій інстанції. А потім апеляційна інстанція залишила позов “Укртелефільму” без задоволення. Сьогодні відбулося судове засідання, сторони заявили свої вимоги. Суд уважно слухав. І вирішив, що йому потрібний час перегляду документів, дослідження доказів, щоб винести обґрунтоване рішення по суті. І переніс справу на 11 липня», – сказала вона.

Олена Любченко сподівається, що рішення суду буде законним і обґрунтованим.

За її словами наразі Держкомтелерадіо вирішує питання про призначення нового керівника «Укртелефільму». «Держкомтелерадіо розробив проект постанови про реформування студії “Укртелефільм” в ПАТ. Проект направлений на погодження до заінтересованих органів”, – зазначила вона.

Екс-заступник гендиретора студії «Укртелефільм» Віктор Аніщенко теж сподівається, що ДП «Укртелефільм» виграє касацію. «Квартири належать студії, багато з них вже були реалізовані. Якщо рішення буде не на користь студії, то це вдарить не тільки по ній, а по всій системі, яка виробляє фільмопродукцію», – сказав він.

Він наголосив, що студія ніколи не була проти створення суспільного мовлення. «Студія госпрозрахункова організація і ті методи щодо приєднання її до суспільного були, на наш погляд, неправильними. Ми хотіли увійти до ПАТ НСТУ цільним підприємством», – додав пан Аніщенко.

Нагадаємо, через саботаж виконання закону про Суспільне мовлення студією «Укртелефільм» були внесені зміни до закону і студію виведено за рамки першого етапу. Крім того, студія перебуває в низці судових процесів.

За чинним законодавством, «Укретелефільм», Національна радіокомпанія України, державна телерадіокомпанія «Культура» та всі обласні й регіональні державні телерадіокомпанії мають спершу приєднатися до Національної телекомпанії України (НТКУ), після чого на їхній базі має бути створено НСТУ.

Нині вже всі суб’єкти реформування приєдналися до НТКУ, крім «Укртелефільму». Фактичний саботаж «Укртелефільмом» процесу приєднання до НТКУ призвів до неможливості створити ПАТ «НСТУ».

Щоб подолати саботаж і мати можливість створити ПАТ «НСТУ», 15 березня народні депутати з Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики зареєстрували законопроект № 4232.

13 квітня Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики рекомендував Верховній Раді прийняти проект закону №4232 в першому читанні та в цілому.

17 травня Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до Закону України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення" (щодо порядку приєднання ДП "Українська студія телевізійних фільмів "Укртелефільм")».

 Відео: Олексій Темченко

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду