Експертка Ради Європи підтримала централізацію Суспільного мовника в Україні

Експертка Ради Європи підтримала централізацію Суспільного мовника в Україні

10:26,
15 Травня 2020
5423

Експертка Ради Європи підтримала централізацію Суспільного мовника в Україні

10:26,
15 Травня 2020
5423
Експертка Ради Європи підтримала централізацію Суспільного мовника в Україні
Експертка Ради Європи підтримала централізацію Суспільного мовника в Україні
Автори:
Міжнародна експертка Ради Європи з Великої Британії Ів Саломон вважає, що Національній суспільній телерадіокомпанії України централізовано виробляти контент дешевше, ніж в регіональних філіях.

Про це вона сказала під час вебконференції «Democracy Talks: Роль суспільного мовлення в часи кризи» 14 травня, відповідаючи на озвучене модератором Андрієм Куликовим запитання щодо підтримки регіонального мовлення. Один із слухачів дискусії зазначив, що Суспільне в Україні проводить політику централізації замість децентралізації.

«Наскільки я знаю ландшафт мовлення в Україні та обмежене фінансування телерадіокомпанії, я підтримую централізацію. Я вважаю, що регіональні мовники в областях повторюють багато функцій по всій країні. Це можна зробити дешевше, якщо виробляти контент централізовано», – сказала Ів Саломон.

За її словами,  є багато суспільних мовників із регіональними офісами і регіональними журналістами, для них у сітці мовлення є конкретно виділений час.

Експертка зазначила, що регіональним мовникам в областях без централізації важко зберегти незалежність від місцевої влади.

«Це буде заощадження грошей і допоможе втримувати незалежність мовника», – додала Ів Саломон.

Директор зі стратегії Шведського радіо Ян Петерссон розповів про шведську модель. Він сказав, що у Швеції існує 25 місцевих радіостанцій та є виробництво телепрограм на місцевому рівні.

«Ми виробляємо національні програми в регіонах. Контент, вироблений на регіональному рівні, транслюють по всій країні. Звичайно, що це питання грошей. Однак дуже важливо бути близько до людей», – зазначив він.

Нагадаємо, що Національна суспільна телерадіокомпанія Україні впроваджує міжрегіональну платформу. Частина працівників у філіях Суспільного протестували проти змін, зокрема проти скорочення регіонального контенту.

У правління НСТУ пояснили принцип функціонування міжрегіональної платформи.

Міжрегіональна платформа — система централізованого накопичення та поширення контенту, що передбачає три формати його створення:

  • «одні для всіх» — коли одна філія самостійно виробляє програмний продукт для спільної міжрегіональної платформи;
  • «усі для всіх» — коли всі філії разом створюють спільний програмний продукт;
  • «самі для себе» — коли кожна філія працює над власним продуктом.

У форматі «одні для всіх» була трансляція недільної літургії з Чернівців, яку могли показувати всі філії.  Також у цьому форматі виходять відеоуроки для 11 класу, які філії Суспільного транслюють із 13 квітня. Команда «UA: Київ» завантажує записи, оформлює відповідно до вимог Суспільного та передає всім регіональним каналам мовника.

У форматі «усі для всіх» виходить марафон «На карантині», в рамках якого щобудня є включення журналістів із регіонів та їхні сюжети. Саме за такою схемою розпочалася підготовка до запуску міжрегіонального ранкового шоу, для якого матеріали збирають усі регіональні підрозділи, а в ефір виходять із єдиної сучасної студії. Міжрегіональне ранкове шоу планують запустити у липні, у травні на кастингу мають відібрати чотирьох ведучих.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду