У філій Суспільного заберуть ранкові і денний випуски новин та посилять вечірні слоти
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У філій Суспільного заберуть ранкові і денний випуски новин та посилять вечірні слоти
Про це в інтерв’ю «Детектору медіа» розповів продюсер філії НСТУ «Закарпатська регіональна дирекція» Євген Тичина.
Наразі на регіональному каналі «UA: Закарпаття», як і на всіх інших каналах філій, виходить сім випусків новин, з яких перші три випуски інтегровані у ранкову програму, наступні випуски о 13:30, 17:00, 19:00 і 20:30.
Після впровадження змін денних випусків новин не буде. Як пояснив продюсер філії, у межах регіональної програми під загальною назвою виходитимуть новини й аналітика.
«Якщо йдеться про телебачення, то щобудня з 19 до 20-ї години — інформаційна година: випуск новин та аналітика. Крім цього, буде ще випуск новин о 17:00», – сказав Євген Тичина.
Він пояснив, що новини мають тісно співпрацювати із програмою «Тема дня»: щоб до поданих фактів одразу додавали фаховий аналіз подій.
«Зараз ми зосередимося на вечірніх слотах, де більше глядачів, де зможемо показати новини й аналітику», – сказав Євген Тичина.
Окрім вечірньої інформаційної години, філії матимуть щоденні рубрики-історії для єдиного ранкового шоу, включення в новий головний проєкт Суспільного та спеціальні проєкти на місцях.
Євген Тичина зазначив, що Закарпатська філія працюватиме у загальноукраїнському контексті. Він розповів, що «UA: Перший» планує свої перетворення й філія залучена до цього процесу: регіони матимуть власні відрізки мовлення в оновленій загальнонаціональній новинній студії.
Як відомо, з вересня філії НСТУ працюватимуть як одна платформа «UA: Регіони». Для глядача нічого особливо не зміниться. У філіях залишаться ті ж канали з тими самими назвами.
Міжрегіональна платформа «UA: Регіони» нагадуватиме за моделлю сьогоднішнє «Українське радіо», яке мовить 24 години на добу, має програми із включеннями з регіонів і відрізки у кожній області. Платформа «UA: Регіони» працюватиме технічно так само, лише вона буде внутрішня.
«Для нашого глядача наш технічний перехід на єдину платформу нічого не змінить: вони так само отримуватимуть новини і програми про життя нашого регіону на звичному каналі. Просто закуплений контент, що є спільним для усіх регіонів (серіали, документалки, мультфільми), транслюватиметься єдиною сіткою, з одного місця», – сказав Євген Тичина.
Як відомо «Детектору медіа» з власних джерел, філії матимуть право переривати трансляцію спільну для всіх регіонів у разі резонансних подій і виходити в ефір із гарячими випусками новин чи спецпроєктом. Також завдяки тому, що філії працюватимуть як одна платформа, з 2021 року планують проводити вимірювання та детальне дослідження аудиторії, зазначено у концепції.
Відомо, що у НСТУ планують після впровадження змін подальшу трансформацію під потреби аудиторії.
Нагадаємо, у НСТУ розробили Концепцію регіонального мовлення ПАТ «НСТУ» на 2020 – 2021 роки. Філії щодня в будні матимуть новини, міжрегіональне інформаційно-просвітницьке ток-шоу, слот для програм стороннього виробництва, програми про національні меншини та будуть залучені у загальнонаціональне виробництво.
У січні із Центральної дирекції НСТУ у філії направили новий штатний розпис, у якому зазначено на 44% менше штатних одиниць, ніж сьогодні працює у регіонах (зараз у 23 філіях працюють 1 950 осіб). Працівників НСТУ станом на 10 лютого не повідомили про скорочення.
Майбутні зміни стривожили працівників філій. Редакторка «Українського радіо. Луцьк» Світлана Мех прогнозує, що регіональне суспільне радіо зникне. Журналістка «UA: Житомир» Наталія Дехтієвська вважає, що зникне і регіональне суспільне телебачення. У чотирьох філіях створили Комітети «Захисту суспільного», які направили відкритого листа звимогою зупинити впровадження концепції регіонального мовлення «до появи адекватної, відповідальної, чітко обрахованої стратегії на найближчий період».
У правлінні НСТУ запевнили, що кількість регіонального мовлення на Суспільному зросте. Його вироблятимуть як штатні працівники, так і сторонні продакшни.
11 лютого наглядова рада НСТУ доручила правлінню підготувати обґрунтування скорочення штату у філіях, при цьому передбачити достатню кількість штатних фахівців для забезпечення виготовлення власного регіонального контенту.