Суспільне закликає кандидатів по мажоритарці взяти участь у ток-шоу «Виборчий округ: співбесіда»

Суспільне закликає кандидатів по мажоритарці взяти участь у ток-шоу «Виборчий округ: співбесіда»

11:00,
20 Червня 2019
2847

Суспільне закликає кандидатів по мажоритарці взяти участь у ток-шоу «Виборчий округ: співбесіда»

11:00,
20 Червня 2019
2847
Суспільне закликає кандидатів по мажоритарці взяти участь у ток-шоу «Виборчий округ: співбесіда»
Суспільне закликає кандидатів по мажоритарці взяти участь у ток-шоу «Виборчий округ: співбесіда»
Команда Суспільного мовлення шукає контакти кандидатів у народні депутати від в одномандатних виборчих округах (мажоритарників) та закликає фейсбук-спільноту донести до них, що кожен із кандидатів може безкоштовно взяти участь у передвиборчому ток-шоу «Виборчий округ: співбесіда» на суспільному регіональному каналі, який є у кожній області.

Про це у Фейсбуку написала генпродюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей.

Марія Фрей, посилаючись на Центральну виборчу комісію, вказала, що станом на 09:30 20 червня зареєстровано 584 кандидати в народні депутати від ово (мажоритарників).

«Ми вже шукаємо ваші контакти. Контакти майже шести сотень кандидатів по всій країні. Ми звернемось до вас через електронну пошту, соціальні мережі та навіть по телефону. Ми запросимо вас в прямі ефіри суспільного в кожному регіоні, на всіх округах», –  зазначила вона.

Команда Суспільного запрошує усіх кандидатів по мажоритарці взяти участь в передвиборчому ток-шоу «Виборчий округ: співбесіда». Пані Фрей нагадала, що в кожній області є свій суспільний мовник – телеканал і радіо.

«Ми будемо розповідати про вас, ваше минуле та плани на майбутнє. Ми хочемо знати, навіщо ви йдете в Раду. Ми встановлюємо правила і сподіваємось, що ви витримаєте нашу співбесіду, перші результати якої буде оголошено вже ввечері 21 липня. Попереду у вас 5 років відповідальної роботи і ми маємо про все це розповісти виборцям» – написала Марія Фрей.

Вона також закликала користувачів Фейсбуку донеси, що кандидати по мажоритарці мають право на ефір на регіональному суспільному мовленні в декількох варіантах, зокрема безкоштовно взяти участь у ток-шоу.

Два інших варіанти на платній основі:

  • «розміщення політичної реклами (регламентується відповідними постановами ЦВК та Законом України "Про вибори народних депутатів") - оплата за рахунок коштів ЦВК.
  • розміщення політичної реклами (регламентується постановами ЦВК та Законом України "Про вибори народних депутатів") – оплата за рахунок коштів виборчих фондів».

Із списком регіональних філій (телекаканалів і радіо) можна ознайомитися тут. 

Нагадаємо, що за часів Віктора Януковича було запроваджено змішану виборчу систему із закритими списками. Це означає, що 50 % Верховної Ради (225 депутатів-мажоритарників) виборці обирають, голосуючи за одного кандидата з наданого переліку. 50 % (225 депутатів-списочників) — обирають за пропорційною системою із закритими партійними списками, тобто голосують за партію. Набравши понад 5 % голосів виборців, партія потрапляє до парламенту. 

На телеканалах філій Суспільного мовлення виходило два сезони програми «Виборчий округ», на яку запрошували народних депутатів України, обраних як за пропорційною системою, так і за мажоритарною. Проект стартував у листопаді 2018 року. 

Як писав «Детектор медіа», т. в. о. голови правління НСТУ Микола Чернотицький заявив, що парламентська кампанія має стати аргументом, чому Суспільне мовлення повинно фінансуватися. Він сказав: «Наша робота – провести парламентську кампанію так, щоб це стало аргументом для майбутніх парламентарів, уряду і всіх громадян, чому Суспільне мовлення має фінансуватися за кошти платників податків. Це буде важко досягнути. Філії Суспільного, радіо, "UA: Перший" і цифрові платформи працюватимуть так, щоб висвітлити парламентську кампанію ідеально». 

Додамо, що у понеділок, 17 червня, на «UA:Перший» стартував другий сезон політичного ток-шоу «Зворотний відлік»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду