Розпочався перший внутрішній відбір творчих проектів для філій Суспільного

Розпочався перший внутрішній відбір творчих проектів для філій Суспільного

12:34,
12 Лютого 2018
4069

Розпочався перший внутрішній відбір творчих проектів для філій Суспільного

12:34,
12 Лютого 2018
4069
Розпочався перший внутрішній відбір творчих проектів для філій Суспільного
Розпочався перший внутрішній відбір творчих проектів для філій Суспільного
Сьогодні, 12 лютого, у філіях Національної телерадіокомпанії України офіційно стартує перший внутрішній відбір творчих проектів для регіональних телерадіоканалів (пітчинг).

Відбір проходитиме у два етапи, про це сайту «Суспільне мовлення» повідомила прес-служба НСТУ.

Перший етап – пітчинг ідеї, розпочнеться 12 березня 2018 року. Автори презентуватимуть проект перед Радою генпродюсерів за сценарієм та процедурою, яка вже більше ніж півроку застосовується всередині центральної дирекції НСТУ. Саме таку процедуру проходив кожен із тих проектів, які зараз глядачі можуть бачити на «UA:Перший» та «UA: Культура».

Головне завдання Ради генпродюсерів на цьому етапі, оцінити ідею за критеріями професійної  якості, відповідності завданням та редакційним політикам Суспільного, концепції регіонального мовлення, а також оцінити спроможність автора реалізувати цей проект.

Другий – захист проекту. Перед цим етапом проект пройде експертизу планово-економічного, юридичного, виробничого департаментів та технічної дирекції НСТУ, які, зокрема, аналізуватимуть бюджет та технічну частину картки проекту, аби допомогти більш ефективно розподілити зазначені в цих документах ресурси.

Під час другого етапу подані авторами ідеї перетворяться на повністю готові до реалізації детальні проекти.

Як швидко вдасться запустити їх у виробництво, в першу чергу залежить від кількості грошей в компанії.

Програмний директор НСТУ Дар’я Юровська каже, що основне завдання пілотного відбору – створити портфель проектів повністю пропрацьованих та готових до запуску, аби, як тільки в компанії з’являються гроші, одразу приступати до виробництва.

«Пошук ідей для нових проектів, завдяки яким на регіональних телерадіоканалах Суспільного протягом 2018 року з’являтиметься більше програм присвячених життю кожної конкретної області, – наступний крок в реформі регіонального мовлення. 

Останні кілька місяців генпродюсери Суспільного та нові продюсери філій паралельно й незалежно один від одного проводили аудит існуючого контенту. Також був сформований пакет базових програм – це новини, щоденне ток-шоу та розважально-пізнавальне ранкове шоу, – які є обов’язковими для кожного регіону, зважаючи на головне завдання Суспільного мовника – надавати достовірну збалансовану інформацію та створювати майданчик для дискусій. Тепер прийшов час додати кожному з регіонів різноманітності та індивідуальності у контенті.

Після цього пілотного відбору ми сподіваємося отримати цілий каталог проектів, які  поступово запускатимемо у виробництво. Впевнена, що дізнаємося багато нового про можливості та потенціал колег з філій», – пояснила Дар’я Юровська.

Взяти участь та подати проект зможуть усі працівники НСТУ, що наразі у штаті регіональних філій, включно з тими, чиї посади потрапили під скорочення.

«Аби забезпечити максимальний доступ до участі в конкурсі та дати шанс кожному презентувати свою ідею на Раді генпродюсерів, протягом цього пілотного пітчингу продюсери філій не здійснюватимуть попередньої експертизи проектів зі свого боку. Кожна ідея, оформлена належним чином, потрапить напряму до генеральних продюсерів Суспільного мовника», – наголошують у компанії.

Оскільки цього року замість гарантованого Законом бюджету у 1,5 мільярда гривень НСТУ отримає вдвічі менше — 776,6 мільйонів гривень. Проекти, які переможуть на пітчингах, будуть фінансуватися за допомогою донорів.

«Якщо навіть нас не дофінансують, ми знайдемо донорські гроші. Маючи список проектів, ми шукатимемо під них кошти. Для цього плануємо створити відкриту базу проектів. Це зробить процес максимально прозорим, а донори зможуть обрати, який проект вони профінансують», — пояснив член правління НСТУ Роман Вінтонів.

Крім обсягів фінансування, при виборі проекту для запуску Рада генпродюсерів зважатиме на концепцію розвитку регіонального мовлення, що на цей рік передбачає пріоритет проектів суспільно-політичного та просвітницького напрямків для аудиторій різного віку.

За інформацією НСТУ, в першу чергу запускатимуться ті проекти, що  мають особливе значення для регіону (наприклад, присвячені темі АТО у областях, які знаходяться поруч із зоною військових дій, але наразі майже не висвітлюють цю тему). 

Нагадаємо, раніше Роман Вінтонів сказав, що наразі у бюджеті Суспільного не закладені кошти на виробництво нових проектів. Однак пітчинги на нові програми у філіях Суспільного розпочнуться найближчим часом. Їх фінансуватимуть як за фінансовї підтримки донорів, так і з бюджету НСТУ.

Як розповів сайту «Суспільне мовлення» член правління НСТУ Юрій Макаров, до складу Ради генеральних продюсерів входять такі генпродюсери: просвітницького напряму Тетяна Кисельчук, суспільно-політичного мовлення Андрій Сайчук, розважального мовлення Руслан Городничий, «Українського радіо» Дмитро Хоркін, цифрової платформи телерадіокомпанії Дмитро Хільченкослужби маркетингу та стратегічного розвитку Микола Ковальчук, інформаційного мовлення Владислав Грузинський. 

Фото: прес-служби НСТУ, фотограф Володимир Шевчук

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду