Проекти, які переможуть на пітчингах, будуть вироблятися за грантові кошти – Вінтонів

Проекти, які переможуть на пітчингах, будуть вироблятися за грантові кошти – Вінтонів

17:20,
31 Січня 2018
4312

Проекти, які переможуть на пітчингах, будуть вироблятися за грантові кошти – Вінтонів

17:20,
31 Січня 2018
4312
Проекти, які переможуть на пітчингах, будуть вироблятися за грантові кошти – Вінтонів
Проекти, які переможуть на пітчингах, будуть вироблятися за грантові кошти – Вінтонів
Член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Роман Вінтонів сказав, що наразі у бюджеті Суспільного не закладені кошти на виробництво нових проектів. Однак пітчинги на нові програми у філіях Суспільного розпочнуться найближчим часом. Їх фінансуватимуть як за фінансовї підтримки донорів, так і з бюджету НСТУ.

Про це Роман Вінтонів сказав під час публічного діалогу представників громадськості та керівництва НСТУ, який відбувся 31 січня у приміщенні Львівської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Роман Вінтонів пояснив всім присутнім розподіл коштів, які НСТУ отримує з бюджету.

«744 млн грн із бюджету йде на зарплати всіх працівників НСТУ, близько 90 млн – різні послуги, за які ми платимо, близько 50 млн – за комунальні послуги, близько 31 млн складають податки, 20 млн – відрахування, які ми платимо Європейській мовній спілці. близько 100 млн – капітальні видатки.  У держбюджеті на 2018 рік на фінансову підтримку НСТУ закладено лише 776 мільйонів гривень, тоді коли лише на заробітні плати потрібно 744 млн», – пояснив пан Вінтонів.

У зв’язку з цим відбувається скорочення штатних одиниць, щоб не просто виплачувати заробітні плати.  

«Ми можемо платити зарплати, але буде виходити синій екран, тому що немає грошей на мовлення, податки, комунальні послуги. Ви будете ходити на роботу у холодні приміщення, без води і світла», –  сказав член правління НСТУ.

За його словами, правління НСТУ хотіло би, щоб регіонального мовлення було 24 години. «Але ми не можемо забезпечити його грошима. Якщо до нас прийдуть безкоштовно працювати волонтери, ми будемо тільки вдячні. Через місяць ми запускаємо програму стажування, щоб приходили студенти. Ми їх чогось навчимо, а вони за це нам щось зроблять. Ми шукаємо гранти, щоб грантодавці дали гроші, аби поповнити діру в бюджеті», – зазначив пан Вінтонів.

Він підкреслив, що програми Львівської філії, які уже є на старті, виходитимуть в ефір. Роман Вінтонів пообіцяв до квітня пришвидшити процес виходу програм, щоб всі бажаючі могли написати свої проекти, захистити їх на пітчингу перед продюсерами НСТУ і приступити до виробництва.

«Донори дуже придивляються до регіонального мовлення. Ті проекти, як виграють на пітчингу, будуть фінансуватися за кошти грантодавців чи з бюджету НСТУ», – сказав Роман Вінтонів.

Співробітники філії поцікавилися, чи обов’язково їм  реєструвати ФОП і що буде зі стажем у трудовій книжці. Член правління НСТУ Інна Гребенюк запевнила, що сьогодні стаж нараховується і в тих, хто працює з трудовою книжкою, і в тих, хто зареєстрований як ФОП і надає свої послуги комерційним компаніям.  

Роман Вінтонів зазначив, що через грантодавців реально знайти 10 млн дол на проекти, які переможуть на пітчингах, відповідно оплата праці буде значно вищою за мінімальну заробітну плату, яку сьогодні отримує частина працівників НСТУ. 

У дискусії з боку НСТУ взяли участь: члени правління НСТУ Інна Гребенюк і Роман Вінтонів, Юрій Макаров, генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін, PR-директор НСТУ Вікторія Сидоренко, продюсер Львівської філії Уляна Антоник.

На зустріч прийшли співробітники Львівської філії, які сьогодні працюють, а також ті, кого повідомили про скорочення, громадські активісти, представники місцевої влади, викладачі факультету журналістики Львівського університету ім. Франка, священики, театральні актори та інші.  

Нагадаємо, проблема недофінансування створила перешкоди не лише розвитку суспільного мовника, але і щоденному його функціонуванню. На всіх філіях, окрім «UA:Донбас», тимчасово майже наполовину скоротилося мовлення.

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» фінансування ПАТ «НСТУ» в 2018 році має становити не менше 0,2 % видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, що складає не менше 1,54 млрд грн. Проте, в держбюджеті на 2018 рік на фінансову підтримку ПАТ «НСТУ» закладено лише 776 мільйонів гривень, що вдвічі менше за передбачену законодавством суму.

У свою чергу уряд, президент і Держкомтелерадіо, який є акціонером НСТУ, обіцяють у 2018 році повне фінансування Суспільного. 

Фото: сайт suspilne.media

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду