Екс-керівники Донецької філії НСТУ хочуть забрати з телеканалу дві відеокамери

Екс-керівники Донецької філії НСТУ хочуть забрати з телеканалу дві відеокамери

16:29,
19 Жовтня 2017
3017

Екс-керівники Донецької філії НСТУ хочуть забрати з телеканалу дві відеокамери

16:29,
19 Жовтня 2017
3017
Екс-керівники Донецької філії НСТУ хочуть забрати з телеканалу дві відеокамери
Екс-керівники Донецької філії НСТУ хочуть забрати з телеканалу дві відеокамери
Ілля Суздалєв після звільнення з посади заступника виконуючого обов’язки директора виконавчого Донецької філії Національної суспільної телерадіокомпанії України (телеканал «До ТеБе» і радіо «Голос Донбасу») вирішив забрати з телерадіокомпанії частину техніки.

Ілля Суздалєв заявив, що у 2015-2016 році разом із тодішнім директором виконавчим Донецької філії НСТУ Віктором Підлісним надав колективу у тимчасове користування власну техніку, про це він написав у себе на сторінці у Facebook.

«Протягом 2015-2017 років попередній директор нашої компанії Віктор Підлісний, як і кожний з нас, приносив для роботи компанії багато чого з власної техніки. Аби забезпечити ефір в умовах повної практично відсутності всього», – повідомив Ілля Суздалєв.

І додав: «Більше всього у компанію приніс Віктор Підлісний. Він раніше мав невеличкий успішний телевізійний бізнес, тому мав деякі запаси. Плюс море зв’язків з телевізійниками, які іноді під чесне слово давали якусь техніку покористуватися. Це багато всього. Декілька відеокамер, диктофони, ноутбуки...».

Нагадаємо, Віктор Підлісний почав працювати у ЗМІ у 1978 року режисером у головній редакції радіомовлення для дітей та юнацтва Державного комітету ради Міністрів УРСР по телебаченню і радіомовленню. Згодом працював генеральним директором телерадіокомпанії «Терра-ТВ», директором муніципальної телерадіокомпанії «Місто» (м. Київ). З березня 2015 року по травень 2017 року працював головним режисером, в.о. генерального директора Донецької філії НСТУ.

Ілля Суздалєв запевняє, що Віктор Підлісний довірив йому обладнання і тепер після звільнення з філії він прийняв рішення забрати принесене на канал майно та повернути частину техніки (одну відеокамеру) її власнику. «Інше майно наразі задіяно у виробництві і його власник попросив сьогодні нічого більше не забирати, аби не зупинився виробничий процес».

В опублікованій у соцмережі доповідній записці пан Суздалєв повідомив, що повертає переданий йому 10.01.2017 року у тимчасове користування філії ПАТ «НСТУ» «Донецька регіональна дирекція» відеопульт Panasonic MX-70 (підстава: службова записка про використання в роботі власного обладнання Суздалєва І.О., погоджена із директором філії 19.01.2017).

Також у записці зазначено, що Віктор Підлісний надав філії відеокамеру Panasonic AG-AC8EJ (підстава: акт передачі обладнання Підлісного В.О філії від 19.01.2017, довіреність від Підлісного В.О на ім’я Суздалєва І.О на повернення обладнання  від 16.10.2017).

«На каналі було п'ять камер, придбаних за рахунок держкоштів. Крім того використовувалися три камери Віктора Підлісного з відповідною технікою – штативами, світлом, мікрофонами і т.д. Є й інша його техніка, згідно з актом передачі. Там ноутбуки, диктофони ...», – повідомив у коментарі сайту «Суспільне мовлення» Ілля Суздалєв.

Виконуючий обов’язки директора виконавчого Донецької філії НСТУ Сергій Нощенко пояснив «СМ», що співробітники написали заяви, що частина техніки є їхньою власністю, яку вони надають на користування філії. Відеопульт Panasonic MX-70 був оформлений на Іллю Суздалєва. Він зазначив, що Ілля Суздалєв забрав із телеканалу свій пульт і одну відеокамеру, яка начебто належить Віктору Підлісному.

«Після того, як я сказав, що ніяке обладнання вони звідси не заберуть, з’явився акт передачі, де зазначено, що Віктор Підлісний передав Донецькій філії у тимчасове користування три однакові камери з відповідним обладнанням. Ілля Суздалєв показав мені довіреність, де йдеться, що Віктор Підлісний довіряє йому відеокамери, що належать ТОВ "ТВП-груп" і надані Підлісному на правах оперативного управління. Дві камери, які хочуть забрати, знаходяться в Маріуполі. Якщо це станеться, Маріуполь буде оголений. Доведеться щось шукати додаткове. По інших чотирьох корпунктах Донецької філії питання закрите. У Краматорську теж справимося», – прокоментував ситуацію Сергій Нощенко.

Він підкреслив, що без юридичних доказів, що ці камери належать ТОВ «ТВП-груп», Іллі Суздалєву ніякого обладнання не віддадуть.

Сайт «Суспільне мовлення» намагається зв’язатися з Віктором Підлісним, щоб уточнити ситуацію щодо відеокамер та іншого обладання.

Наразі на балансі Донецької філії НСТУ є 5 камер Panasonic AG-AC90EN (одна у корпункті телеканалу «До ТеБе» у Києві та чотири – у Краматорську, де головна редакція філії) випуску 2015 року, які ввели в експлуатацію 31.12.2015, розповіли сайту «Суспільне мовлення» на НСТУ. Ціна кожної з них – 36 513,18 грн. Також у Краматорську є 4 відеокамери General Electric DVI, введені в експлуатацію 23.05.2016, вартість кожної з них 1 167, 33 грн.

На НСТУ зазначили, що «Донецька регіональна дирекція» з 2015 по 2017 роки  витратила на техніку та інше обладнання 1 503 804 грн 67 коп. 9 серпня 2017 року філія придбала жалюзі і офісні крісла. Найбільшу суму – 1 252 286, 31 грн – «Донецька регіональна дирекція» витратила на придбання техніки у 2015 році.

Нагадаємо, за словами голови Держкомтелерадіо Олега Наливайка, у 2015 році шляхом перерозподілу коштів Комітет  виділив майже 5 млн грн (2,2 млн ЛОТу, решта Донецькій ОДТРК, тобто 2,8 млн грн). Ілля Суздалєв підтвердив «СМ», що філія отримала ці кошти і за них в тому числі придбали камери.

Також у квітні 2016 року з балансу Держкомтелерадіо передавалося на баланс Національної телекомпанії окреме індивідуально визначене майно для використання НТКУ та філіями «Донецька регіональна дирекція» та «Луганська регіональна дирекція». Зокрема на баланс НТКУ передали: сканер, телевізори, комп’ютери, відеокамери, диктофони, штатив, телефони, калькулятор, сейф, конверти та марки тощо. Ілля Суздалєв прокоментував цю передачу: «Бачили б ви то майно і ті комп'ютери».

Директор виконавчий Луганської філії НСТУ (телеканал ЛОТ і  радіо «Пульс») Андрій Шаповалов розповів, що за державні кошти у 2015 році телерадіокомпанія у Сєверодонецьку, куди приїхала після тимчасової окупації Луганська, придбала 6 знімальних компектів Panasonic 160, 3 студійних ПТС 150, ефірну апаратну, віртуальну студію, мікшери і портативний пульт для ТБ, а також весь комплект на радіо «Пульс» і комплект на «Українське радіо». Окрім того, за кошти Держкомтелерадіо Луганська філія відремонтувала студію і придбала декорації.

Як писав сайт «Суспільне мовлення», у квітні 2014 року всі виробничі потужності тодішньої Донецької обласної державної телерадіокомпанії захопили бойовики. Мовлення обласного телебачення і радіо не здійснювалося майже 10 місяців. 27 лютого 2015 року Донецьке обласне державне телебачення відновило мовлення з Краматорська під назвою «До ТеБе».

Обласне радіо не працювало понад два роки після захоплення бойовиками його потужностей у Донецьку. З 1 липня 2016 року мовлення радіо під назвою «Голос Донбасу» відновилося. 

Наразі головний офіс «До ТеБе» знаходиться у центрі Краматорська у колишньому книжковому магазині. На філії працює 135 осіб. Частина штату працює в інших містах області та в Києві. Зокрема, в Києві знаходиться ефірна апаратна радіо «Голос Донбасу», територіальні редакції (корпункти) знаходяться в містах Маріуполь, Покровськ, Бахмут, Волноваха, Костянтинівка.

З березня 2015 року Донецькою ОДТРК керував Віктор Підлісний. 16 травня 2017 року він подав заяву на звільнення за власним бажанням. Тимчасовим керівником філії став Ілля Суздалєв.

Влітку 2017 року Ілля Суздалєв сказав, що матеріально-технічне забезпечення філії знаходиться на вкрай низькому рівні.  80 % телевізійного та радіовиробництва здійснюється на особистій техніці співробітників або на техніці, наданій у тимчасове користування волонтерами.

У вересня 2017 року правління НСТУ прийняло рішення  об’єднати Луганської та Донецької філій в одну телерадіокомпанію «UA: Донбас». Член правління НСТУ Микола Чернотицький пояснив, що це не приєднання однієї філії до іншої, а об’єднання ЛОТ і «До ТеБе» в стратегічно важливий новий канал «UA:Донбас», який зміцнить позиції Суспільного в інформаційного просторі Донбасу. Ліквідуються адміністративні посади, а не мовлення. Зміна не зачіпає творчого коллективу.

2 жовтня 2017 року виконуючим обов’язки директора виконавчого Донецької філії назначили Сергія Нощенка. До того тимчасовим керівником Донецької філії був Ілля Суздалєв, який став заступником Сергія Нощенка.

18 жовтня заступник виконуючого обов’язки директора виконавчого Донецької філії Національної суспільної телерадіокомпанії України (телеканал «До ТеБе» і радіо «Голос Донбасу») Ілля Суздалєв пішов із Суспільного.

Фото Світлани Остапи

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду