На «UА:Першому» стартував проект «Re:форма»

фото - прес-служба "UA: Першого"

Ведучі Андрій Сайчук та Наталія Тарасовська їздитимуть Україною, щоб дізнатися у людей, чому гальмуються, здавалося би, прогресивні закони. Вони знаходитимуть успішні приклади втілення реформ у регіонах, а проблемні питання переадресовуватимуть законодавцям у профільні комітети Верховної Ради. Кожен випуск програми буде присвячений практичному втіленню окремої реформи або одного з її аспектів на місцях. Також у програмі подаватимуться думки експертів та успішний досвід впровадження іншими країнами тих змін, які зараз втілюються в Україні.

«Суспільство потребує реформ, але їхні творці не завжди можуть пояснити суть своїх дій, особливо непопулярні кроки. Щоб політики краще розуміли, що відбувається на місцях і пам’ятали, для кого робляться реформи, а люди розуміли, у чому сенс змін і заради чого вони мають терпіти певні обмеження зараз – ми як журналісти маємо налагодити комунікацію між законодавцями та суспільством, – розповідає Андрій Сайчук. – Також хочемо акцентувати на тому, що реформи не мають кінця – їх не можна зробити і розслабитися. Вдосконалюватися треба постійно. Тому ми показуватимемо досвід інших країн, які вирішували ті ж самі проблеми, що виникають у нас в Україні, і в яких це спрацювало».

Перший випуск програми «Re:форма» вийшов в ефірі «UА:Першого» присвячений реформі децентралізації. Команда проекту поїхала до Хмельницької області, де нібито дуже успішно проходить добровільне об’єднання громад, і знайшла чимало проблем, що вимагають вирішення. 

comments powered by Disqus